La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1666 Culés

6

Niemcy to największy na świecie partner handlowy Polski, który jest odbiorcą 27% ogólnego polskiego eksportu.Mozna też dodać, że to kraj praktycznie pozbawiony armii i to z własnej woli.

Czy w tej sytuacji zdrowy psychicznie osobnik może uważać,że Niemcy są dla nas dzisiaj największym zagrożeniem i nieustannie podgrzewać antyniemiecką atmosferę? W tv publicznej połowa czasu antenowego to atak na Niemcy.

Komentarz usunięty

4

@Przemek2323 Odklejenie pisiorków jest tak potężne, ze właściwie każdydla nich jest wrogiem.

3

@fart oni nawet między sobą widzą wrogów.

2

@MarianoItalianoVero Dokładnie Oni wrogów widzą wszędzie. Nawet u siebie.

0

@Przemek2323 dlaczego Niemcy mieliby być dla nas zagrożeniem? Patrząc na naszą historię to granicą w Niemcami (za wyjątkiem krótkiego epizodu w poprzednim stuleciu) była jedną z najspokojniejszych.

1

@Przemek2323 paranoją tego rzadu jest że interesy wyborcze stawiają nad intetesami państwa powinni dogadać suę z niemcami ribić interesy wejść na miejsce Anglii i rządzić ue i zrobić blok polska niemcy Francja aby Rosja też miała respwkt a tak brak kpo kara 1 mln dziennie atakują nirwegów gaz idzie do niemiec nie do polski machają szabelką i c....z tego jest......Amatorzy nie wiedzą ze w ue sojusze są najważnuejsze i w tym jest siła zrobili oanie sojusz zputinowskim odznaczonym przyjacielem moskwy w zasadzie większy komentarz jest tu zbędny oby wybory jak najszybciej.

0

@Azi Bo jesteśmy jednym z ich najważniejszych partnerów handlowych i nie posiadają obecnie siły militarnej. Obecnie ze strony Niemiec nie ma żadnego zagrożenia, co nie znaczy że zawsze tak będzie.

1

@Przemek2323 Biorąc pod uwagę deal rosyjsko niemiecki w sprawie energetyki i wojny na Ukrainie (nie mówiąc już nawet o usilnych próbach ustanowienie w Polsce sobie przychylnej władzy), Niemcy to nasz tzw. "frenemy".
Czyli ktoś nam raczej od zawsze wrogi, ale w tej chwili będący naszym pseudo przyjacielem.
Niemcy z Rosjanami szykowali nam tu bardzo nieciekawą rzeczywistość, w której
nasz kraj (i cały region) miał ulec finlandyzacji. Tak aby Europa zachodnia mogła dalej robić coraz większe interesy z kacapami, oczywiście kosztem naszego bezpieczeństwa energetycznego i militarnego.

Cała ta sytuacja powoduje, że Niemiecki interes narodowy jest niezgodny z naszym, co w jakimś sensie czyni z nich naszego przeciwnika politycznego w sprawach fundamentalnych dla naszego państwa.
Jak widać UE jest niezgodna i niezdolna do prowadzenia polityki sprawiedliwej dla wszystkich. Ja bym powiedział, że (biorąc pod uwagę porozumienie niemiecko-rosyjskie), że za mało jest bata na Niemców w debacie publicznej, oni powinni być łajani z każdej strony i cały czas, a nazywanie wrogiem kogoś, kto nam tu chciał razem z kacapami zaserwować bardzo nieciekawą rzeczywistość, jest zupełnie na miejscu.
Przypominam, że jest wojna (nie zabawa polityczna) i żarty się skończyły.

0

@Przemek2323 i dlatego trxeba pogłebiać interesy handliwe aby to się zwyczajnie nie opłacało.Niemcy chciały budować wspólnie parasol anty rosyjski rakietowy nie są nastawione na atak na nas .To my ich cały czaa atakujemy w ramach wyborczych pkt partii.Natomiast interes polski na tym teaci.

0

@RosjaninBut no nie w ue żadnych wojen nie bylo odkąd jest ue bo kazdy ma gospodarczy interes.Z risją twz tak chciano zrobić ale zadecydowały chore ambicje putina.Gdyby ruskie nie robiły interesów z niemcami to dawno by sprzedawali surowce poza ue i mogli bez konsekwencji i sankcji prowadzić wojnę a tak z każdym dnie poprzez oze i dywersyfikacje bedą do ue sprzedawać mniej i idbije się to na relacja gospodarce i stanie liczebnych ich wojsk.A brak sostępu technologii ich spiwolni a xachod wyposaży się w broń.Wbrew pozorom to ze niemcy z ruskimi gandolwały tak jak i reszta europy wraz z polsją jest istotne w kontekścue przegranya woj y prze- ruskich.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?