- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1419 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
gumaz
1
Jaki jest Wasz ulubiony smak lodów?
13 odpowiedzi
Rifek
3
Top 3 najdroższych piłkarzy w historii:1. Neymar (222 mln euro)2. Mbappe (180 mln euro) 3. Elliot... » Czytaj dalej
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1419 Culés
11
Łapcie trochę prawdy o samochodach elektrycznych i durnowatych przepisach eurokołchozu:
1
@Ksavix bardzo lubię kanał Povagowani, bardzo merytoryczni.
0
@Ksavix trochę manipulant trochę co prwnych rzeczy się zgadzam.Nieprawdą jest że niemcy zamkneli elektrownie atomowe bo 2 przywrócili problem jest z tym że technologia tych kopalń zawiera odpady radioaktywne.Dlatego chcieli je zamknąć.W przyoadku nowych technologii odoady są paliwem dka elektrowni.Co do statków Crusierów to jest masakra i tu się zgadzam ale przyszłość tych statków jest w nowoczesnym napędzie atomowym jest to sytuacja przejściowa.Niewątpliwie na dziś są to szkodniki.
Zawsze jak słucham takich gości to zawsze nie obejdzie się od manipulacji.
on już jeszcze nie zaczoł a już w pierwszym zdaniu się myli ,bo nikt nie zmusza do jednego kierunku bo rozwija się technologia H.Nikt nie broni pracy komukolwiek nad typem innych napędów o ile nie będą emisyjne."nikt nie mówi prawdy""nikt nie twiedzi w poszechnych słowach że elektryki sa idealne i powszechnie znane są ich wady.
manipulant;)
Natomuast pofstawowy błaď jaki robi albo pytanie jaki ma intetes w samochodach spalinowych że o nie walczy.Bo może z tego żyje i ma z tego kasę.
Błąd tego faceta nazywa się czas i pracę nad technologią pirównuje silniki benzynowe nad którym świat pracował bardzo długo gdzie tak naprawdę od kilku lat wszystkie motoryzacyjne firmy się za to wzieły.A tesla te pidwaliny zrobiła.Choć początki zrobił kto inny.Tak nqprawdę teraz jest konkurencja i wyścig się tu zaczyna.Niech każdy wyjmie tel z 2020 i tel 2000 roku i porówna ich możliwości.tyczy się to wszystkiego akumulatorow samochodów czy wutwarzania części.to nie oznacza ze jesli coś nie jest doskonałe to nie iznacza aby nie oraciwali dalej.To że obecnie energia pochodzi z kopalń nie oznacza że nie zostanie zbudowana infrastruktura np.150gw buduje 6 państw farm wiatriwych nad morzem płn.Wojna wybuchła kilka miesięcy temu a on chcę mieć na już wszystko wybudowane.Nie ,mamy sytuacje przejściową i tych programów jest sporo i nie wszystko jest i na to potrzeba czasu.
tak chiny same pow. Że do 2060 zejdą 0 emisyjności ,natomiast do 2030 węgiel będzie miqł szcxyt potem bedą to likwidować.Indie jeśli będą to robic same zero emisyjności bedą mieć w 2080.Byc moze technologia z innych państw zmienią tą sytuacje.Bo w tej chwili sytuacja się zmieniła i nacisk jest ogromny.Co do usa Bidem przegłosował ustawę ograniczającą emisje o 40% do 2030 roku.Pójzie kasa na inowacje wymianę sieci i oze.Co do zamienników pracują nad tym. Chłop wakcxy na mój gust z wiatrakami jest kpo wiele krajów ma pend na oze itp.niektórzy bedą mieć atomom.Zobaczymy gdzievvedzie techn samochodow elektrcz. Wchodza narzędzia jak komp.kwantowe sztuczna inteligencja itp.Świat nie stoi w miejscu na mój gust wqlczy z wiatrakamu.Choć pewnie to nisza do zarab kasy.
0
@Borneo tu chodzi o rzecz najważniejszą - czyli że samochody elektryczne nijak nie wpłyną na poprawę warunków środowiskowych na naszej planecie.
Mylisz się. Eurokołchoz zakazał sprzedaży samochodów spalinowych po 2050 roku więc jaki jest cel żeby obecnie udoskonalać silniki spalinowe ? To wszystko to jest jeden wielki absurd.
0
@Ksavix pogadamy za 10 - 15 lat zobacz tel. Z 2000 roku i tel z 2022 porównaj ich możliwości,oczywiścue tesla pracowała nad elektrykiem i zrobiła pierwszy nie miała pomocy i walczyła na granicy bankructwa.Silnik dla toyoty do rav 4 zrobiła tesla i to był taki moment gdzue wszyscy się za to wzueli.On podaje tesle za przykład główny problem to strata zasięgu przy 150 km np.On podaje tesle ale wcale noe tesla ma najlepsze osiągi
Pierwsze miejsce w zestawieniu zdobył Genesis Electrified G80. Japońska limuzyna oferowała zasięg 427 km przy prędkości 130 km/
Biorą się inni za wyścig.
Nikt nie zabrania pracy nad samochodami emisyjnymi.Ue wyznaczyła samochodom soalinowym kolejny próg które miały one soełnić ale nie były wstanue i potem nastąpił zakaz produkcji i to na całym świecue.Emisje powodują raka zawały itp.Służba zdrowia zadłużona jest na ponad 20 mld.Smog takze brudzi infrastrukturę którą trzeba czyścić. To wszystko też kosztuje.Także wydobucie węgla jak w Polsce jest niebezpueczne i naraża na metan.Co do tego czy samochody elektryczne będą emisyjne jesteśmy w fazie przejściowej i pracuję się i nad bateriami i nad utylizacją a takzę nad pozyskaniem energii do ładowania gdzie infrastruktura jest budowana.Nikt tu nie stoi bo świat na to postawił.Ja na dziś nie kupiłbym elektryka bo nie ma infrastruktury z uwagii na zasięg ale hybrydę już tak.O ile wiem to do do 2035 roku samochody i to nie tylko w ue nie będą produkować poprostu produkcja wielu typów silnikow jest nieopłacalna ale to jest masa czasu.2050 to jest data zero emisyjności.A możesz używać benzyny z 2034 co daje ci jeszcze z 4-5 lat.I to wtedy należy zobaczyć czy elektryku na jakim są poziomie a nie teraz.Bo teraz to wszystkie firmy dostały czas na pracę nad technologią.Także jeśli chodzi o pozyskiwanie energii bo u nas mix ma być atom plus oze i elektrownia atomowa ma być w 2035 i są oferty koreańskie amerykańskie i francuskie.Zobaczymy co wybiorą.Trzeba tylko wypieprzyć pis bo na wiatraki jest w kpo 16 mld co uzupełnia fotovoltaike zimą trzeba zrobić sieci aby nie bylo strat i przyłączać oze..kiedyś była rewolucja przemysłowa a teraz jest rewolucja klimatyczna która będzie skutkowała innowacjami w ciągu najbliżych lat należy się spodziewać wielu innowacji bo idzie na to ogromna kasa z ue czy usa.Jeśli chcesz oceniać samochody oceniaj je w 2035 a także infeastrukture a ta przyspieszy w kontekście zmian w wyniku wojny z Rosją.Ch9ć w pierwszej części węgiel wróci i szybko będzie zanikał wraz z powstawaniem oze ale i technogii atomu która się zmieniła.Jesli chodzi o duże i małe.Musiałbym znaleźć książke Gatesa i naukpwców bo to noe sam on t9 pisał na ten temat gdzie on to wszystko dokładnie omawia
Wytworzenie rzeczy( cement stal plastik (31%)
Podłączamy do gniazdka prąd 27
Uprawa hodowla19%
Transport 16%
Ogrzewanie i chłodzenie 7%
On np o hodowli nie piszę a tu idzie co2 metan plus wycinanie drzew przy robieniu pastwisk.
Wcale ten transport mały nie jest Gates on opisuje jak wyglądają prace nad poszczególnymi tymi punktami kiedy dopłaty będą zielone i co w tej chwili robią.Wniosek jest jeden pracują nad wszystkim.
Co do zakazu obejmuje silniki emisyjne na nie emisyjne nie.Możesz pracować.Z samochodów benzynowych firmy ztezygnowała bo i nie byli yeż wstanie norm uzyskać bo było to nie możliwe.
Natomiast problem to 51 mld emisji w powietrzu.Tam są emisje z rewolucji orzemysłowej czyli masz wanne i bardzo mały otwór który to się ulatnia.Np metan jest 5 krotnie bardziej emisyjny ale co2 jest dużo dłużej. Freon jest zakazany to o nim nie mówie.
Trzeba pod ocenę brać samochody elektryczne i środowisko z 2035 tyle masz czasu na razie jezdzic mozesz benzyną hybrydą jak chcesz ekektryka to ok .Po miescie mały jak masz fotovoltaike to może nie byc glupi pomysł.