La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1570 Culés

1

Jestem po wczorajszym ostatnim odcinku Władcy Pierścieni i po tych kilku odcinkach zarówno Władcy jak i Rodu Smoka można zrobić małe porównanie i niestety przyznam @Sulimo rację...

Cukierkowość Władcy Pierścieni od Amazonu, szczególnie po wczorajszym odcinku, aż już mnie, człowieka który wierzył w sukces nawet po gromie hejtu, zaczął kłuć po oczach... Do tego, jak na tak gigantyczny budżet, dużo CGI kłującego w oczy, szczególnie w krajobrazie, aż czasem wywołuje po prostu mdłości...

Ród Smoka rozkręca się z odcinka na odcinek i na prawdę coraz bardziej przypomina Grę o Tron w każdym niemalże aspekcie, od aktorów, po dialogi oraz wizualizacje Świata... Natomiast Władca Pierścieni z odcinka na odcinek, dla mnie przynajmniej, staje się coraz bardziej kolorowa, miałka, bezbarwna i nijaka... Brakuje mi szczególnie i przede wszystkim surowości i szarości Świata... Pastelozowość przedstawionej powieści zaczął u mnie powodować po prostu zażenowanie...

Władca Pierścieni to niestety, ku mojej rozpaczy, o 2 klasy gorszy serial pod każdym względem, bynajmniej jak na razie, w porównaniu do Rodu Smoka... :/

0

@FC1899Barca A ja tam sobie oglądam Andora a RoP tylko na recenzjach i się cieszę, że nie jestem wielkim fanem Tolkiena.

konto usunięte

3

@FC1899Barca serio? Ja czuję jakby House of Dragon póki co to nic innego niż film kostiumowy. Nic się nie dzieje. Kompletnie nic. Dopiero na końcu ostatniego odcinka coś się ruszyło.

Władca...cóż , będąc szczerym , bardziej mnie zdziwił mrok filmu z 2001 roku niż cukierkowość tego. Książka LOtR jest niemalże baśnią, wszystcy dobrzy są kochani, a niedobrzy są źli. Dialogi w nowym filmie są piękne. Bardzo zbliżone do tych właśnie z książek Tolkiena (oglądam w oryginale po ang, bo żona nie jest polka). Mi się podoba. Napewno mniej zawodzi niż HoD ale oczywiście wszystko może się zmienić z odcinka na odcinek.

Pozdrawiam

3

@FC1899Barca ale przecież mówiłeś, że miał być GOAT seriali. Co jest?

0

@PatrychoO " aż już mnie, człowieka który wierzył w sukces nawet po gromie hejtu, zaczął kłuć po oczach "

Tradycyjnie, problem rozumienia tego co się czyta, już na tej stronie nawet mnie nie dziwi... :|

1

@FC1899Barca To ja ci powiem o moich odczuciach związanych z Pierścieniami. Otóż Hobbit i LOTR przeczytany od deski do deski. I na tym kończy się moja wiedza. Dlatego serial bardzo mi sie podoba bo nie znam tej historii. I mnie po prostu każdy odcinek wciąga i bardzo się podoba. A to czy ktoś na planie jest czarny, żółty niebieski czy zielony kompletnie nie interesuje. Moja cała uwaga skupia się na akcji. ;)

2

@FC1899Barca znając twoje wpisy to mi się nawet nie chciało tego czytać

1

@FC1899Barca RoP dla ludzi kochajacych Tolkiena to wysokiej klasy scierwo takie sa fakty niestety.

Tylko widoki i muzyka trzyma tam poziom bo aktorzy to tez porazka zwłaszcza aktorka grajaca Galadriele

1

@PatrychoO kwintesencja Janusza w internecie, czyli nie przeczytać a się wypowiedzieć... XDDDDDD

@Sulimo no a mnie niestety bardzo widoczne CGI aż nadto kłuje w oczy przy widokach krajobrazów... Może z tego względu że jestem z IT i znam to od tzw kuchni :/

1

@CryMeARiver House of the dragon jest narazie o półkę niżej niż gra o tron, ale to wciąż niezły serial. Mało akcji? Przypomnij sobie jak wyglądał pierwszy sezon gry o tron. Nie jest idealnie i w niektórych momentach serial się dłuży, mimo wszystko dużo lepiej mi się ogląda ród smoka od tych kiczowatych pierścieni władzy. Po dotychczasowych odcinkach HoD oceniam 7/10 a ring of power 2/10.

konto usunięte

0

@iniesta44 pamiętam dokładnie pierwszy sezon. Obejrzałem przed HoD żeby sobie przypomnieć. W GoT masz od początku intrygę, tajemnice, obleśny incest, dziecko wyrzucone z wieży, zabójców, sprzedaną księżniczkę za armię, zbliżające się niebezpieczeństwo w postaci white walkerow. Do tego postaci, które się lubi - Tyrion, Jon - i takie, których się nie lubi - Dżofrej czy (najpierw) Hound. Mimo, że mieli znacznie mniej kasy to od początku wciąga. Gdyby HoD nie jechał na sławie GoT to ludzie znudzili by się szybko. A tu co jest? Nudną księżniczka, która najciekawsze co zrobiła to bzyknela swojego rycerza (sama scena "uwodzenia" była długa jakby conajmniej widz czekał na tą akcje "z dupy".) Wujek, którego imię brzmi podobnie do głównego bohatera okropieństwa którym są Pamiętniki Wampirów. I...też każdy uważa go za złego, a tak naprawdę on chce dobra kla księżniczki która kocha... Jedynie król jest ciekawy bo stara się wszystko pogodzić , mimo że sytuacja jest tragiczna.
Ale powtórzę raz jeszcze: wszystko moze się zmienić z odcinka na odcinek.

Powiem tak, dużo ludzi zakochało się w LOtR przez filmy, nie książki i oczekuje , że wszystko będzie tak mroczne. Teraz robią burzę, że coś jest inaczej niż w książkach całkowicie pomijając fakt, że Jacksona Frodo to pipka porównując z oryginałem(Frodo nie potrzebował pomocy elfki żeby dostać się do Elronda. Zraniony jechał i wyzywał Nazgule itp). Dodali tą nudną Elfkę żeby zrobić miłość Aragorna ciekawsza, a w książce owa Elfka miała może 2 dialogi i tyle.
Ale w sumie i tak nie jest to ważne. Mi się ogląda przyjemnie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?