- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 831 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 831 Culés
1
Jako że krąży wiele nieprawdziwych przekonań dotyczących ruskiego miru i ich broni jądrowej a moje dość obszerne komentarze o sytuacji zostały skasowane (nie wiem za co, może za używanie kacap-worda) więc powtórzę.
1. Ruska doktryna wojenna: często powtarzanym mitem jest, że aneksja tych zajętych terenów pozwoli ruskim użyć broni jądrowej, bo jakikolwiek atak Ukrainy oznaczać będzie atak na rosje. Nie jest to prawdą. Ruska doktryna nie ogranicza się do obrony terytorium, według nich mogą użyć broni jądrowej nawet w przypadku gdy to oni atakują ale przegrywają. Czyli według doktryny mogli użyć jądrówek już od pół roku.
Inna kwestia: Ukraina atakowała terytorium ruskich już od kilku miesięcy, zaatakowano obiekty i składy paliwa w samej rosji jak i bazy wojskowe na Krymie.
2. Ruscy nie przestrzegają żadnych praw, konwencji, układów i innych rzeczy.
Serio ktoś rozmyśla, czy aneksja pozwoli im użyć broni jądrowej w momencie gdy oni nawet własnego wewnętrznego prawa nie respektują? Przypomnę, że ziemie Ukrainy nawożą tysiące poborowych, gdzie poborowy nie może opuścić granic kraju, jedynie kontraktowi mogą walczyć za granicą.
Do tego tortury, gwałty, mordowanie jeńców, strzelanie do cywilów, masowe ludobójstwa, używanie broni masowego rażenia na obiektach cywilnych.
Ruskich nic nie powstrzymuje, czemu ich doktryna miałaby powstrzymać?
3. Aneksja to tylko szopka, realnie nie mogą jej wykonać bo nie dysponują nawet terenami które anektują, gdyż większość zajmują Ukraińcy. Referenda są udowodnione, że były przekrętem i przymusem, do tego ponad 90% uprawnionych nie wzięło w nich udziału.
Z resztą chyba trzeba być głupim, by sądzić, że cokolwiek te referenda znaczą i ktokolwiek na świecie uzna je za jakikolwiek sposób wiążące. Nawet część sojuszników rosji już zaznaczyło, że ich nie uzna.
To przed kim ta szopka i w jakim celu? Doskonale wiedzą, że jak użyją atomówek po aneksji to równie dobrze mogliby strzelać miesiąc temu, reakcja będzie taka sama.
4. Nie wiadomo w ogóle jakim arsenałem dysponuje rosja. Chwalą się ponad 6 tysiącami głowic, ale na 100% nie mają tylu, a na 80% nie mają nawet połowy deklarowanej ilości.
Ta broń jest bardzo krótkiego terminu przydatności a jaj konserwacja kosztuje krocie.
Przykładowo broń jądrową którą mieli Ukraińcy po ZSRR, ta której się pozbyli i tak by nie wytrzymała do obecnych czasów, termin jej utylizacji wypadał na 1997 rok. USA na utrzymanie swojego arsenału (a jest o 1000 głowic mniejszy niż deklarowany ruskich) wydaje niemal 650 miliardów dolarów w ciągu dekady czyli można powiedzieć, że 65 miliardów rocznie idzie na same utrzymanie gotowości broni jądrowej.
65 miliardów na coś ponad 5000 głowic, rosja mówi o ponad 6000 głowic a ich całkowity budżet na zbrojenia wynosi trochę ponad 60 miliardów rocznie.
Czy to znaczy, że nie mają broni jądrowej? Nie, ale użytecznej i gotowej bojowo mają bardzo mało w stosunku do rywali. Każda jest na wagę złota i użycie jej w wojnie o skrawki ziemi jest kompletnie nieracjonalne.
Co też nie oznacza, że jej nie użyją, bo ruscy nie postępują racjonalnie.
0
@Tasde Wiesz, nie muszą mieć 5000 głowić w pełni sprawnych. Wystarczy 10 i juz jest problem, który może spowodować efekt domina. Na razie użycie atom to temat tabu, ale jak ktoś tą granicę przekroczy to reszta poleci za nim. Będzie argumentacja, że my użyliśmy bo oni użyli. A całe ich te ruskie doktryny, prawa to można wsadzić między bajki. Wszyscy dobrze wiemy, że jak Putin będzie chciał ich użyć to i tak ich użyje. Jedynie sprzeciw reszty może temu zapobiec i ew. jego samobójstwo.
1
@Faun no właśnie problem w tym że ilość głowic ma znaczenie. Atom to broń odstraszania, karta przetargowa że jak wy użyjecie to i my użyjemy. Mając mało głowic nie będą w stanie odpowiedzieć każdemu a klientów jest dużo. Dlatego każda jest na wagę złota. Pół Europy ma tą broń, Turcja ma tą broń, USA ma największy arsenał tej broni. Oni wszyscy są przeciwko rosji, czy opłaca im się przekraczać ta granicę i atakować nieatomową Ukrainę? Nawet w ramach wojny ostatecznej, ruscy ze swoimi mizernymi zapasami zabiliby kilkadziesiąt milionów ludzi, w odwecie całą rosja obróciła by się w pył. To jest ta różnica posiadania małego arsenału