La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1076 Culés

0

Do straty kasy za zakładany ćwierćfinał dochodzą jeszcze inne straty finansowe?

0

@Kamiloza91 mniejsze wpływy z biletów na pewno

0

@Kamiloza91 Pewnie jakaś część kasy od sponsorów zależy od wyników.

konto usunięte

0

@Kamiloza91 - strata premii za awans ( liczone gdzies 15-20mln)
- strata kasy od uefy za prawa transmisyjne - market pool ( tez około 15-20mln)
- klauzule nasze własne sponsorskie- większość sponsorów TERAZ zabezpiecza się klauzulami wynikowymi bo dalsza runda w LM oznacza większa ekspozycje Logo itp. Umowa ze Spotify podpisana była niedawno wiec na pewno takie klauzule zawiera.
- dzień meczowy- wiadomo ceny biletów wyższe na LM, większe zainteresowanie, więcej ludzi w sklepach- pewnie Ok 2-3mln straty za mecz w porównaniu do LE
- strata punktów w rankingu UEFA- co będzie skutkować mniejszym udziałem w prawach transmisyjnych w kolejnych 5 latach!
- gorsza pozycja negocjacyjna ze sponsorami

Premie w LE są dużo dużo niższe i odrobić możemy max 10-20%. Bardziej się opłaca dojść do 1/8 LM niż w LE.

Zatem propagandowo stracimy 15-20 mln € jeśli nie awansujemy do 1/4 ( bo propagandowo przyjmujemy tylko 1 punkt). Realnie ta strata grubo przekroczy 50 mln€.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?