La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1348 Culés

15

19 października, czyli wczoraj, dolar był po 4,85 zł a baryłka ropy po...88$, czyli 2,68 zł netto za litr surowca. Zgodnie z "zasadami" diesel na stacjach powinien kosztować 6,36 zł. Kosztował tyle, bo akurat nie jechałem autem?.. no właśnie. Tyle by kosztowało. Nawet przyjmując z grubsza te wahania cenowe, to niech by kosztował 6,80 zł. A kosztował zapewne ponad 8?
Najgorszy rząd ever. Spółki skarbu państwa nigdy tak nie doiły swoich obywateli, jak obecnie.
Teraz dolar po 4,90 zł, a baryłka po 93$, czyli paliwo powinno kosztować 6,81 zł. No max 7 zł. A to i tak przyjmując, że nas doją TAK, JAK DOILI W OSTATNICH LATACH.
Skurczybyki. Na stryczek z nimi.
A czemu cena diesla taka istotna? Wszystkie maszyny, silniki przemysłowe, tiry, napędzane są ropą. Pociągi towarowe też mają silnik diesla (jeśli spalinowe). Ogólnie cena diesla przekłada się wprost na rozwój gospodarki i ceny towarów w sklepach. Jak jest, to widzimy.
Oj żeby ktoś się znalazł i protestował. Może Marsz Niepodległości nie zawiedzie w tej materii..

@mekston @Kgorecki2500 @barcelonaLM @Comentateiro @tomek8756 @Barca1992 @NaFazieHitman @arasz1819 @Kurkmen @Kondziubarca

2

@michal26 wczoraj po 8.12 diesel tankowałem

konto usunięte

2

@michal26 kiedy zrozumiesz/zrozumiecie, że my jako państwo finansujemy w ogromnej mierze wojnę na Ukrainie, tzn. Ukraińców zarówno militarnie, humanitarnie, etc. Skąd najłatwiej wziąć hajs? A no ze sprzedaży energii, paliw, etc., czyli podstawowych dóbr, które są niezbędne do przeżycia i funkcjonowania jako tako w społeczeństwie. Ilość samego paliwa, które jedzie na UA jest przerażająca, a mówimy tylko o samym paliwie. Poza tym nawet jak tam konflikt się skończy, a ludzie do cen pozostaną przyzwyczajeni to tym lepiej dla budżetu państwa, bo kasa będzie się zgadzać.

7

@Kurkmen to niech to otwarcie powiedzą. Jako obywatel mam prawo znać przeznaczenie moich danin. O to tylko apeluje. Tymczasem mamy szopkę odgrywana, że Putinflacja, etc.
Czemu zawsze musimy być dojnymi krowami? Nie rozumiem tego.
Oczywiście. W naszym interesie jest to by osłabiać potencjał militarny Rosji, a także niepodległa Ukraina. No, ale ludzie no...

konto usunięte

2

@michal26 np. Polska (Orlen) zakupił łącznie około samych terminali Starlink 11,7 tys. sztuk, tylko że nikt nie wspomina o tym, że ktoś abonament miesięcznie płacić za to musi. 11,7k x 400 zł = około 4,7 mln złotych miesięcznie. Niestety, ale oficjalnie to się nic nie dowiesz albo dowiesz się, że dziura w budżecie to X, gdzie wychodzi niedługo,że jednak 3X jest ukryte. Jedno jest pewne na tej wojnie są tak rozwalane nasze środki, że to się w pale nie mieści. Wszystko można podciągnąć pod pomoc, pod to że to wina Putina, a jak coś przedstawisz przeciwko temu to jesteś ruska onuca i tyle.

konto usunięte

1

@michal26 u mnie dzisiaj diesel 8.08:>

0

@Kurkmen no dobrze, ale co to jest 5 milionów złotych miesięcznie w skali roku? Z samego paliwa więcej nas doją o dobre kilka miliardów rocznie. Sam VAT przecież to jest 60 gr na litrze obecnie. NA LITRZE. A gdzie jeszcze akcyzy, podatki, itp. Wyjdzie spokojnie ponad 1 zł na litrze. No i do tego marża Orlenu. Myślę, że spokojnie Panstwo zarabia koło 3 zł na litrze, a licząc TYLKO prywatne osoby i tankowanie baku na miesiąc to masz: 24 miliardy złotych rocznie na paliwie zarobku. Na firmach masz mniej znacznie zarobku. Razem niech będzie 30 miliardów. To gdzie to do 60 milionów złotych...to jest 2% przekazane.

konto usunięte

1

@michal26 ale to tylko 1 ze skladowych. Tych składowych sa setki. Przecież ta pomoc, finansowanie, itd. odbywa się na praktycznie każdej dostępnej płaszczyźnie. Wiesz o tym że zakłady PGZ głównie produkują amunicje dla Ukrainy? A kto za to płaci? Jak myślisz? Za pomoc i przekupstwo się płaci. 13, 14, etc. to wszystko skądś trzeba brać również. :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?