La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 867 Culés

2

mam nadzieję, że mecz z Bayernem będzie początkiem refleksji na temat gry systemem 1-4-3-3, kiedy to profil naszych młodych zawodników wręcz idealnie pasuje dla systemu z wahadłami 1-3-5-2.
Bramkarz - na razie nie rozważmy zmiany.
Obrona - Araujo i Kounde, a tym trzecim bardziej wychodzącym do rozegrania FdJ lub Eric. W odwodzie Christensen i miejsce dla gracza z Cantery.
Wahadła - Balde i Raphinha. Moim zdaniem Brazylijczyk mógłby odpalić na prawym wahadle, bo do strzałów to talentu nie ma za bardzo. Jeżeli nie - to po sezonie trzeba poszukać nowego gracza. Alba jako zmiennik Balde na słabszych jest ok (ale na warunkach rynkowych).
Pomoc - Gavi, Pedri, FdJ, a jeżeli ten w obronie, to spróbować Torre, Kessie, potem Nico w presezonie, jak nikt nie odpali, to trzeba kogoś kupić.
Atak - Lewandowski i docelowo Depay, wydaje mi się że jako taki cofnięty napastnik z dobrą techniką ładnie tam odpali, w rezerwie Fati, może kogoś jeszcze latem dokupić młodego, albo spróbować z Cantery.

Do tego systemu nie pasuje de facto tylko Dembele. Ferran od biedy w ataku może dostać szansę, ale średnio już w niego wierzę. Bellerin i Roberto raczej za wolni na prawe wahadło.

konto usunięte

1

@Destroyer_of_Worlds Sensownie piszesz oprócz ataku (ferran gra ostatnio lepiej, a dembele jak mu stuknie w głowie to umie) ale wątpię ze nasz Denzel trener to przeczyta i wyciągnie wnioski XD

0

@Destroyer_of_Worlds Tu refleksji nie ma od kilku lat.

0

@wasacz wiesz, mam takich kilka przemyśleń/obserwacji:
1. Przy tak grającym Balde jak ostatnio nie potrzebujemy lewego skrzydłowego. Jeżeli dodać środkowego obrońcę do trójki, to Balde jeszcze bardziej będzie mógł ofensywnie wychodzić.
2. Eric grający w dwójce to problemy, ALE mając za sobą Araujo i Kounde moim zdaniem tamta dwójka będzie eliminować wady Erica, a on będzie mógł bardziej wykorzystać swoje atuty w rozegraniu, długich piłkach itd.
3. Raphinhia - aż szkoda patrzeć, jak ostatnio się kopie po czole...widać, że ma szybkość i drybling, na prawym wahadle jest szansa, że się odnajdzie lepiej. Plus Araujo i Kounde graliby na środku, czyli tam gdzie chcą i radzą sobie najlepiej.
4. Depay nie pasuje na lewe skrzydło, na "9" też nie, ale taki cofnięty napastnik - w reprezentacji Holandii radzi sobie dobrze na tej pozycji, to czemu nie tutaj?
5. Przy 3 obrońców z jednym grającym piłką (Eric lub FdJ) nie potrzebujemy 1:1 zastępować Busquetsa, tylko pomoc można zorganizować w zupełnie inny sposób. Aż się prosi o transfer takiego B.Silvy czy F.Wirtza, jeżeli byłaby sposobność.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?