- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1302 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1302 Culés
14
Wróciłem właśnie z cmentarza żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Pochowano na nim ponad 3 tys. żołnierzy poległych w walkach wiosną 1945, w czasie forsowania Nysy Łużyckiej. Już sam widok tego cmentarza robi wrażenie (chociaż to może złe słowo) a przecież naszych żołnierzy w czasie II WŚ poległo znacznie więcej. Miło, że ludzie dalej o nich pamiętają i zostawiają ten symboliczny znicz, nawet jeżeli pod takim większym zniczem-gazowym a nie na konkretnym grobie (chociaż to też pewnie po części przez tradycję). Cześć i chwała Bohaterom.
@Kondziubarca @tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @michal26
1
@Kgorecki2500 ja dziś odwiedziłem groby nieznanych żołnierzy.
1
@Kgorecki2500 Wojsko Ludowe, to ci sami co patrzyli jak Niemcy pala Warszawe po drugiej stronie Wisly.
1
@KlonaZepan
Chciałeś napisać, że to 150 tys. żołnierzy, którzy wyzwolili Polskę z rąk Niemiec. I tak walczyli z pomocą Armii Czerwonej, bo inaczej się nie dało.
0
@Awtameok_Klana Tak, zmieniono jednego okupanta na drugiego, a można było iść z Andersem.
1
@KlonaZepan
No i szli też z Andersem. Ci, którzy się załapali i udało im się zwiać z ZSRR.
Jest wielką niegodziwością nie doceniać wysiłku i ofiar naszych rodaków, którzy pozwolili nam żyć. Bo żyjesz dzięki nim. Doceń to.
.
0
@Awtameok_Klana czy to byli Ci sami, ktorzy pozniej przelozyli ten wysiłek w utrwalanie komunizmu i mordowali w innych Polaków?
1
@KlonaZepan A jaki wtedy mieli wybór? Nie każdy mógł iść z Andersem. Tak, walczyli wraz z Armią Czerwoną. A co, gdyby walczyli z Aliantami to by coś zmieniło? Należy im się dozgonny szacunek za to, że przelali krew za naszą ojczyznę. Poza tym powątpiewam, że zwykli szeregowcy byli fanatykami lu sympatykami komunizmu.
0
@Awtameok_Klana Przeczytaj sobie, co bataliony chłopskie razem z wojskiem ludowym robiły z AKowcami. I skąd wywodził się Bierut czy Gomułka.
0
@Kgorecki2500 Przelewali krew za ZSSR i walczyli z AK, zadni z nich wyzwoliciele. Co by zmieniło gdyby byli z aliantami? Bardzo wiele. Zrozum, to były bandziory, mordercy i gwałciciele, przy akcjach z AK skrupulatnie zapietywali oficerów, a jak weszli do Polski, to mordowali ich. A później brali udział w dobijaniu wyklętych.
0
@ObiwanKenobi
Powiem ci, że większość z nich po wojnie nie została w wojsku. Wyzwolili Polskę, doszli do Berlina po kapitulacji Niemiec, ci co wrócili, zajęli się odbudową Polski, takiej jaka była.