- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1482 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
95 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1482 Culés
3
Wszędzie w mediach reklamy z rodziną Atomickich w ramach promocji elektrowni jądrowych, które podobno mają powstać za kilkanaście lat. Na dodatek w dwóch różnych technologiach (z Korei i USA), więc mamy być jedynym państwem na świecie z dwoma technologiami jądrowymi. Do tego chcemy kupić tyle czołgów i rakiet, że Amerykanie nie są w stanie ich wyprodukować w oczekiwanym czasie. Już nie mówię o podboju kosmosu razem z Amerykanami, bo w TVP co jakiś czas o tym mówią. Pod Łodzią będzie mega lotnisko na 100 milionów pasażerów rocznie, chociaż nie bardzo wiadomo skąd oni tam mają się wziąć i po cholerę mieliby przyjeżdżać z całego świata na pole między Łodzią a Warszawą.
Ktoś tu chyba mocno odkleił się od rzeczywistości.
0
@Przemek2323
a gdzie tu widzisz odklejenie, atomówki są budowane przy udziale kapitału prywatnego więc to powstanie
1
@Przemek2323 Łączysz dwie skrajne rzeczy - elektrownie atomowe które właściwie są nam teraz koniecznie potrzebne i decyzja o ich zbudowaniu jest zdecydowanie zbyt późna, z jakimiś durnymi, populistycznymi tekstami o podboju kosmosu.
0
@lucca87 nie wiadomo czy atomówki powstaną bo polacy chcą aby własciciejami w 49% byli amerykanie a oni chcą w 10% tu korea dawała 49% nie wiadomo czy głowna inwestycje zostanie dogadana a czesc prywatna to prywatna
0
@Przemek2323 z lotnisko ma byc zqwieszone z tego co kaczyński powiedział choć chorała kasę będzie dalej ciągnoł co jest.
0
@Nieznajomy tzn elektriwnia ayomowa to 2033- 2035 to tylko 6gw fotovtaika do 2030 to 52 gw.Atom to tylko uzupelnienie braków oze.
2
@Przemek2323 elektrownie jądrowe to są nam potrzebne od prawie 20 lat a teraz to już jest chyba po ptokach żeby do 2050 duży procent energii generować właśnie w nich. Obecny rząd i poprzedni wydupczyli pod tym względem w kosmos - ale tak to jest jak zamiast myśleć o dobrze kraju to myśli się tylko o tym gdzie się nachapac
0
@Borneo
jestem blisko tematu i wiem że powstaną:)
pozdro
0
@Azi
w pełni się zgadzam że wszystkie rządy przespały temat OZE, a już w szkole podstawowej była mowa o zmianach klimatu i potrzebie inwestycji w OZE, skoro dzieci to wiedziały to rządzący nie:)
0
@lucca87 oby wyszła, kibicuje tym inwestycjom
0
@lucca87 co ty technologia oze tak naprawdę rozkwitła od 2015 zwyż choć fotovoltaika zaczęła się wcześniej a w europie byliśmy pionierami wiatraki też normalnie się rozwijałby gdyby pis nie wprowadził reguły h. Jezdził do górnikow duda w celach wyborczych i opowiadał o węglu na 200 lat gdzie jednocześnie za pis nastąpiło zwiększenie sprowadzanego węgla z Rosji.Co do Atomu wcześniejsze rządy nie wprowadziły elektrowni atomowej z uwagii na odoady.Z tego powodu niemcy też nie chcą elektrowni atomowych .Dziś odpady są paliwem dla eletrowni.To inna bajka.