- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1486 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
33 odpowiedzi
barteq
17
@Bykunn 1. Nie kazdy umie inwestować2. Oddajesz jakiś procent pensji ale pracodawca daje drugie... » Czytaj dalej
81 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1486 Culés
1
Plotki o warunkach pokoju:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wladimir-putin-otrzymal-od-zachodu-warunki-kapitulacji-w-ukrainie/1sxfdmh,79cfc278
1
@RosjaninBut Ukraińcy tylko zmuszeni pójdą na coś takiego. Rosja raczej wątpię, zbyt wielki policzek. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest do zaakceptowania, problem pozostaje ze zbrodniami wojennymi ale chyba przy takim układzie niestety trzeba by o nich "zapomnieć"
2
@RosjaninBut Warunki pokojowe, a za rogiem dogrywka za tak mniej więcej dekadę xD
1
@RosjaninBut brakowało mi wczoraj tego określenia. Świetnie oddaje to jak mogą teraz wyglądać rozmowy.
"Warunki kapitulacji" :) Tak Biden powinien się wypowiedzieć, by "Ukraina zezwoliła na rozmowy z Putinem w kwestii ustalenia kapitulacji Rosji" a nie jakiś śmieszny kompromis
@Aragorn33 teraz widzisz o co mi chodziło?
1
@Bykunn Na razie to tylko plotki, chociaż już od kilku dni słyszy się, że zbliża się finito. Ukry nie dostaną broni na wiosnę, więc nie mają za wiele do gadania.
Zbrodniarzy pomniejszych mogą ruskie wydać, a oszczędzić większych, dowódców. Tak się już robiło. Kacapy też nie mają już sił i sprzętu, więc można by próbować ich cisnąć po kolejnych zwycięstwach armii ukraińskiej.
Amerykanie podobno nie chcą odzyskania Krymu, bo wtedy Rosja się może rozpaść, a oni tego nie chcą, bo wtedy Chińczyk capnie Syberię z energetykami i się zbyt dobrze wypozycjonuje na przyszłość.
Dla nas taki układ pokojowy byłby dobry pod względem bezpieczeństwa militarnego, ale mogłoby to też oznaczać powrót do współpracy UE-Rosja.
1
@Bykunn dlaczego? Jest to dość korzystne dla nich rozwiązanie. Bez walk odzyskują Donieck i Ługańsk, przybliżają się do zachodu i na grube lata powstrzymają konflikt z Rosją. To akurat dość sensowne rozwiązanie. Lepsze to tylko "abdykacja" Putina, reparacje wojenne (które i tak chyba będą), a także oddanie Krymu. Ale to jest max na co mogliby liczyć. Gdyby taki traktat podpisali, to Ukraina by wygrała wojnę, a Rosja totalnie przegrała.
1
@RosjaninBut Ukraina właśnie dostanie kolejna broń. UK i USA ogłosiło kolejny pakiet wczoraj ;)
1
@michal26 Ja jestem ciekaw, czy cywilizowany swiat bedzie w stanie opracowac mechanizmy pozwalajace na przekazanie zamrozonych aktywow rus Ukrainie.
1
@michal26 Tez smieszne jest to, ze od ladnych kilku miesiecy pojawiaja sie glosy, ze dostawy broni sie koncza, a tu niespodzianka ;)
1
@michal26 Dostaje i jeszcze dostanie na obronę przed zimową ofensywą kacapów. Ale na pójście na Krym nie dostanie i w pewnym momencie będzie stop. Dodatkowo Norwegia wpłaciła 155 ml dolarów na fundusz wyposażenia armii ukraińskiej założony przez UK.
1
@JimMorrisonFCB słuchaj. USA i UK dobrze wiedzą o co toczy się gra ;) uniezależnienie się od Rosji było konieczne. Z pewnego punktu widzenia jest gotów stwierdzić, że i wojna była konieczna. To brutalne, ale supermocarstwa i mocarstwa patrzą trochę inaczej. Tak było, jest i będzie.
Wygrywa silniejszy i jak się nie da pokojowo czegoś rozwiązać, to do broni ;)
No i Ukraina ma pecha...serio. współczuję im, bo to nie o nich tutaj idzie gra, tylko o prymat na świecie, o pieniądze, władze, itp.
No, ale mniejsza.
Też jestem ciekawy jak to świat rozwiąże. Zapewne jakiś "plan Marshalla bis" się pojawi. Super, jakby i Polsce coś z tego skapnęło.
Mam nadzieję, że powstanie jakiś plan militaryzacji tej części Europy.
1
@RosjaninBut tylko, że zdajesz sobie sprawę, że jak Ukraina dojdzie po Armiańsk, to będzie oznaczało, że na Krymie nie będzie wojska? Po prostu sobie tam wejdą. Na Krymie mało kto siedzi.
Zresztą. Zobaczymy. Może zachód też pomyśli, że "Winner takes it all"?
0
@michal26 To raczej niemożliwe z dość konkretnej przyczyny.
Oba mocarstwa (Chiny i USA) absolutnie nie życzą sobie rozpadu Rosji, a tym by się skończyła sromotna klęska z utratą Krymu.
Żółci nie chcą, bo kolaps Rosji oznaczałby przybicie pieczątki na sprawczość amerykańską na świecie, USA kogo chce to załatwia - na to nie pozwolą Chińczycy.
Amerykanie nie chcą, bo rozpad kacapów prawdopodobnie oznaczałby zagarnięcie Syberii przez żółtych, na co sobie ostrzą zęby ze względu na energetyki i surowce. A jak wiadomo wygra ten, który ma najtańsze i najbardziej dostępne surowce.
Gdyby tak nie było, to Amerykanie by nie odpuścili takiej szansy zniszczenia Federacji Rosyjskiej, a jak widzisz sami popychają do pokoju.
Plan wykonali z nawiązką w sumie.
To dość szokujące, ale tak wygląda gra mocarstw. Przesuwają te pionki na szachownicy, żeby zrobić sobie lepiej strategicznie.
I tak byłoby cool, gdyby Ukraina odzyskała Donbas, bo jak nie, to w dupę z takim pokojem.
https://niezalezna.pl/462454-putin-zajety-ukraina-a-xi-krok-po-kroku-zmierza-ku-swojemu-i-wcale-nie-chodzi-o-tajwan
0
@RosjaninBut dlaczego Rosja ma upaść przez brak Krymu?
0
@michal26 nie, widzę, że dalej nie odróżniasz faktów od oficjalnego przekazu :) wypowiedź Bidena była elementem oficjalnego przekazu, w ramach którego Zachód nie bierze udziału w wojnie i warunki pokojowe/kompromisu należy ustalać z Ukrainą. Natomiast powyżej (jeżeli informacje są prawidzwe) masz element stanu faktycznego czyli uwzględnienie przez Zachód kompletnej porażki Rosji :)
0
@RosjaninBut
Wiarygodność pana Sołowieja
Artykuł na podstawie wywiadu dla DEUTSCHE WELLE z 2019 roku:
"Rosyjski politolog: Rosję czeka rewolucja i upadek Putina"
https://wydarzenia.interia.pl/deutsche-welle/news-rosyjski-politolog-rosje-czeka-rewolucja-i-upadek-putina,nId,3140321
Jakoś wtedy się nie sprawdziło.
Wiadomo, że toczą się rozmowy i gazety coś pisać muszą. Ale do czasu, aż nie zostaną złożone podpisy, to nie ma wierzyć w plotki.
.
0
@Awtameok_Klana Dlatego napisałem, że to na razie tylko plotki.
Tyle że tamten artykuł z 2019 ma niewiele wspólnego ze sprawą, bo nikt nie ma szklanej kuli. Być może Daily Mail kłamie lub Sołowiej kłamie, że coś wie.
0
@michal26 Chodzi o to, że tak spektakularna porażka uruchomiłaby w Rosji siły odśrodkowe, rząd by upadł, ruszyły by się składowe Federacji Rosyjskiej, żeby pozbyć się tyrana, który okazał się być bezsilny i generalnie nie tak mocny jak się wydawało. Lepszej okazji by nie było.
Na początku też wydawało mi się to dziwne, jednak z biegiem czasu i poznawaniem całej sprawy okazało się, że taka jest mniej więcej narracja w geopolityce, że Rosja jako państwo nie wytrzyma utraty Donbasu i Krymu, no i oczywiście ogólnej porażki militarnej.
Być może dlatego zgodzą się na jakiś poniżający rozejm, bo muszą pilnować grubszej sprawy, jaką jest integralność państwa i jego przetrwanie.
My tu się ruskich boimy, ale oni też mają swoje potencjalne problemy, to państwo jest jakimś terrorystycznym ulepem, żyje z wyzysku mniejszych składowych federacji, a takie projekty nie są wieczne i ciążą ku rozpadowi prędzej czy później, bo nie mają podstaw społecznych, poza terrorem.
Każda tyrania się kiedyś kończy, a ta stoi na bardzo miękkich nogach, bo jest bardzo nieludzka jak na te czasy.
0
@RosjaninBut
W tamtym artykule wprowadzał w błąd, to i teraz pewnie nic nie wie.
0
@RosjaninBut
Myślisz w innych kategoriach, niż Rosyjanie. Mało tego. Nie rozumiesz co w umysłach Rosjan dał Putin. Ci. którzy przeżyli upadek ZSRR, a później lata 90-te, nie wymienią go na byle kogo. Dwudziestolatkowie, tak, oni mogą chcieć zmian, ale 30+ już nie.
Rosja jest na zakręcie, ale to jeszcze nie jest ten moment na zmianę.
.
0
@RosjaninBut no dobrze, ale nie uważasz, że po prostu ustrój się u nich zmieni i tyle?
Jeśli obalą Putina, to wiele wskazywałoby na to, że Rosja dalej będzie, tylko po prostu mniej imperialistyczna.
0
@Awtameok_Klana 40+ może nie, ale poniżej 35-40 roku życia? Kto wie. Miasta decydują a w miastach mają trochę inne podejście.
0
@michal26
Każdy kto żył w Rosji w latach 90-tych docenia co zrobił Putin, także pokolenie 30+, nie zmieni go na byle kogo. To musiałby być ktoś z otoczenia, aby była gwarancja kontynuacji.
0
@Awtameok_Klana no co innego twierdzą mieszkańcy. Wejdź sobie na kanał tego Rosjanina co mieszka teraz w Polsce (popularny bardzo). Rosjanie w większości tęsknią za ZSRR
0
@michal26
Ja mówię o latach 90-tych, czyli tych po upadku ZSRR - pisząc wprost o erze Jelcyna.
0
@michal26 Tu nie chodzi o zmianę ustroju czy samo w sobie obalenie tyrana, tak jak to nam się wyobraża z polskiej perspektywy. Poczytaj lub pooglądaj sobie o Rusi Kijowskiej i Państwie Moskiewskim, co to w ogóle było i czym jest teraz.
W XIII wieku (chyba trzynastym) Państwo Moskiewskie za pomocą jakiegoś patriarchy zarządziło "zbieranie ziem ruskich". Oni wtedy nie byli jeszcze tacy mocni. Z pomocą mongołów i nieprawdopodobnym terrorem zawłaszczyli sobie
wiele terenu i podporządkowali podrzędne narody, gnębiąc i wyciskając z nich ile wlezie. W końcu Piotr I zrobił z tego gówna mocarstwo militarne, z którym świat się męczy do dzisiaj.
Z grubsza wygląda to tak, jakby mafia przejęła rządy nad jakimś obszarem.
Tą mafią są militaryści i agentura, którzy stworzyli ten autorytarny system.
Siedzą na normalnych ludziach i nie pozwalają na wyzwolenie.
Jednak takie państwa nie są wieczne, tam jest przeogromny obszar do ogarnięcia, są składowe republiki, okradane przez Moskwę.
Jeśli mówimy o rozpadzie Rosji, to nie o typowej rewolucji demokratycznej i wstawieniu jakiegoś Nawalnego, bo młodym się zachciało zachodu, tylko o dekompozycji państwa spowodowanej wymówieniem posłuszeństwa przez niektóre obszary i ewentualnie jakaś mała społeczna rewolucja, co razem doprowadziło by do upadku Rosji w formie obecnej i przestała by być zagrożeniem.
Nie należy myśleć z naszej perspektywy o zmianie ustroju w Rosji na bardziej demokratyczny, bo taka sytuacja zrobi nam systemowe kuku. Zachód się z nimi dogada, a jak wiadomo, to dla nas bardzo zła opcja. Naszym interesem jest rozpad Federacji Rosyjskiej, ale taki, żeby tam był naj największy syf, a nie nowe rozdanie.
Tak by się prawdopodobnie stało po utracie Krymu.
https://www.youtube.com/results?search_query=andrzej+nowak+ukraina
0
@Awtameok_Klana Rozumiem o co Ci chodzi, ale nie to miałem na myśli.
Żeby Rosja się rozpadła, potrzebne jest wymówienie posłuszeństwa przez państwa składowe (podjudzone słabością militarną tyrana) + jakiś bunt społeczny tu i tam. Ścieżką do tego byłaby klęska militarna na Ukrainie, utwierdzająca w przekonaniu, że hegemon nie ma siły i nie jest taki mocny.
To ośmieliło by składowe Federacji Rosyjskiej do działań na rzecz niepodległości.
Liczenie na rosyjskie społeczeństwo same w sobie nie ma sensu, bo tam mają silny patriotyczny rdzeń, a do ogólnego terroru są przyzwyczajeni.
Bez zapalnika z zewnątrz sami się nie ruszą przeciwko carowi.
A co do Sołowieja, to tak jak pisałem, jakieś jego ogólne przewidywania to co innego niż plotki o rozejmie. Ale to są tylko plotki i na razie nie widać choćby cienia potwierdzenia z innych źródeł, więc nie ma co się tym za dużo zajmować.
0
@RosjaninBut
Nie no, rozmowy trwają, każda strona robiła do wczoraj ustępstwa (Rosja oddała Chersoń, Zachód puścił kilka statków z nawozami i dopuścił rosyjskie metale na giełdy), ale dziś to się skończyło.
Znowu jest zmiana języka. Widocznie znowu ktoś robi Rosję w bambuko. Zachód stosuje metodę "przeciągamy i robimy na ostatnią chwilę", a jednocześnie wskazują, że "Ukraina jest niezależna i samodzielna i sama podejmuje decyzje". I widocznie czegoś nie robi, na co się umawiano.
W Kambodźy wieje chłodem,a miał to być prolog do G20. Gdzie indziej, Turek dzisiaj słodził Rosji i mówił, w co sam już nie wierzy. Chce się jeszcze spotkać z Putinem przed Indonezją. Pewnie walczy o 19.11., bo na "umowie zbożowej" zarabia duże pieniądze.
Rosja się szykuje na brutalne uderzenie. To widać po działaniach w wielu miejscach.
0
@Awtameok_Klana Jak zwykle wszyscy mataczą i każdy gra swoje.
Pewnie i tak wszystko się skończy jakąś zimową porażką kacapów, o ile żółtkowi nie odwali, żeby im pomóc. Swoją drogą bardzo mnie ciekawią warunki zakończenia tej wojny i czy Ukraina w ogóle odzyska Donbas.