- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 703 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 703 Culés
4
Prezydent miał rację. #duma.
A tak na poważnie, to Zełensky zaliczył niezły falstart zrzucając winę na Rosję. Raczej posiadał on informacje, że doszło do fatalnej pomyłki, jeśli chodzi o kierunek w ktorym poleciał pocisk z jego arsenału. Dla mnie słabe zachowanie prezydenta Ukrainy. Gdyby nasi rządzący działali zbyt impulsywnie i ogłosili publicznie, że to na pewno sprawka Rosji przez uzyskaniem potwierdzenia, to stosunki z FR pogorszyły by się jeszcze bardziej - pośrednio przez Zełenskiego.
0
@Ojciec5tkidzieci Zagłosuję na niego w wyborach parlamentarnych 2023.Niech Prezydent Stanów Zjednoczonych Polski,rządzi Polską!
0
@Ojciec5tkidzieci Nie no, myślę, że nie musi dostawać w trybie now raportów o każdej wystrzelonej takie (albo wszystkich czytać)
0
@Kgorecki2500 Jeśli rakieta poleciała zupełnie w przeciwnym kierunku, co doprowadziło do wybuchu na terenie państwa - sojusznika, to mysle, że przy obecnej technologii od razu uzyskał informacje.
Chyba, że używają oni z XIV-wiecznego onagera, to rzeczywiście, mogli nie wiedzieć gdzie to dokładnie poleci.
1
@Ojciec5tkidzieci z zełeńskiego zrobił się straszny celebryta i przy każdej okazji chce wciągać NATO w swój konflikt
1
@Ojciec5tkidzieci A ja tam nie wiem jak to działa. To chyba musiał najpierw ktoś zobaczyć, zgłosić przełożonemu, ten musiał napisać raport, jeszcze go wysłać i ktoś musiał go dostarczyć. No chyba, że na maila mu wysyłają a nie w formie fizycznej ale nie wiem co Zełeński preferuje :P
@Kozinho. Znaczy nawet jeśli. Dziwisz mu się kiedy ojczyzna mu krwawi, rodacy umierają?
0
@Kgorecki2500 Tak, listem, bo to XVIII wiek... O takim wydarzeniu, ktore jest w jakims stopniu wydarzeniem nadzwyczajnym informuje się niezwłocznie drogą telefoniczną.
@Kozinho. Podobnie jak mój przedmówca, wewnetrzne powody Zełenskiego rozumiem, bo rzeczywiście tonący brzytwa się chwyta. Jego kraj został bezprawnie zaatakowany, wiec liczy na wsparcie.
1
@Ojciec5tkidzieci ale dlaczego miała lecieć w przeciwnym kierunku? To nie jest tak, że rakiety obrony przeciwrakietowej lecą zawsze na czołowe zderzenie z rakietami wroga. Przechwytywanie odbywa się także przez "dogonienie" rakiet wroga. Przykładowo, jeżeli leciała rakieta na Lwów, a rakieta ukraińska została wystrzelona z systemu znajdującego się np. w Iwano-Frankiwsku to po nietrafieniu w cel mogła polecieć dalej w kierunku Polski. Takie rakiety mają system, który powinien doprowadzić do autodestrukcji rakiety po nietrafieniu w cel, ale tutaj widocznie ten system nie zadziałał.
0
@Ojciec5tkidzieci O, no to jeszcze telefonem mogli faktycznie zadzwonić. Druga sprawa, a co to listy gorsze? Ja tam bym wolał takie raporty dostawać niż elektroniczne na komputer i czytać z tego świecącego ekranu.
1
@Ojciec5tkidzieci wątpię żeby stare radzieckie pociski posiadały GPS, że wiadomo gdzie każda poleciała, druga sprawa jest taka, że jak tłumaczył wczoraj któryś z naszych generałów większość pocisków jest naprowadzana termicznie więc jeśli chybiła rosyjską rakietę mogła wyłapać taki sortownik zbożowy jako źródło ciepła i dlatego trafiło tak precyzyjnie a nie gdzieś w pole
0
@Kgorecki2500 Jak urwałoby Ci palec to na pogotowie byś dzwonił, czy pisal maila? No właśnie.
@Aragorn33 @chosenone No rzeczywiście, mógł być brak tego GPS, jesli to starszy sprzęt. Zakładając w takim razie, że nikt po stronie UA nie wiedział, że pocisk tak niefortunnie poleciał, to i tak Zełenskiego to nie usprawiedliwia, że przedwcześnie się odpalił, czym chciał wymusić presje na Polsce i NATO. Rozumiem jego motywacje, ale są pewne granice, których nie należy przekraczać.
0
@Ojciec5tkidzieci No to napisałem, że faktycznie mogli zadzwonić.