La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 997 Culés

5

Ilekroć patrzę na chłodno na to zdarzenie - to nie rozumiem tej decyzji sędziów.



Verstappen nie zrobił "bomby po wewnętrznej". Jechał po zewnętrznej. Mógł zrobić 2 rzeczy - wyjechać na pobocze, lub zostać.
To drugie groziło tym, że jak Hamilton nie zostawi miejsca, to będzie kontakt. Lewis nie zostawił i resztę już znamy. Co mógł zrobić Lewis? Albo pojechać lekko w lewo (odbić po prostu), albo jechać swoją linią.
Nie ustąpił i pojechał swoją linia, przez co miał miejsce kontakt.
Faktem jest, że istnieje taki przepis mówiący o tym, że kierowca, nawet jak jest z przodu, musi zostawić miejsce. Po prostu. Chory przepis, ale taki jest. Ma zostawić miejsce rywalowi i koniec kropka. Lewis dokładnie widział Maxa (wystarczy się przyjrzeć) i mimo to zamknął drogę.
Moim zdaniem był to po prostu race incident i tyle. Nie powinni Maxa jaracz który i tak już wystarczająco stracił na samym fakcie, że jego agresywna jazda (bo jak mówię, mógł odbić w prawo na pobocze) spowodowała u Niego straty. Obaj zresztą byli tutaj agresywni, a po prawdzie - o nic praktycznie nie walczyli już.
@Bykunn @MesQueUnClub96 @mekston @barcelonaLM @adi7adi8 @Ascend @Chaoss

5

@michal26 Max już wystarczająco się skompromitowal po sytuacji z Czeko Michale

2

@Encore co ma jedno do drugiego? Serio będziemy teraz przypadki analizować w taki sposób?
Oczywiście, że się skompromitował i żal mi było Checo jak udzielał wywiadu. Było widać żal w oczach.
Natomiast to nie ma NIC wspólnego z tym zdarzeniem, gdzie Max nie powinien być ukarany za to. Co innego, gdyby po wewnętrznej nurkował. Tutaj Lewis miejsca nie zachował. Pamiętam, że inna sytuacja, ale nie ten sam zakręt, rok temu było. I jak tam się to zakończyło? Ktoś dostał karę?
Z tego co kojarzę, to nikt nie dostał. Race incident i tyle. Max wtedy wywiózł ewidentnie Lewisa, a Lewis agresywnie atakował. Kontakt był, tylko mniejszy.

4

@michal26 Ta decyzja była po prostu skandalem i tyle. Hamiltona idealnie podsumował Alonso, on nie potrafi jeździć nigdzie poza liderem i każda sytuacja koło w koło to zawsze spięcie i nie ważne z kim, bo nie było roku żeby w kogoś tak nie wjechał. W tym roku przecież to nie jego pierwszy wybryk, dokładnie tak samo od zewnętrznej nie zostawił miejsca Alonso i po prostu w niego skręcił tak jak w Brazylii w Verstappena.
Co do werdyktu sędziów, to nie da się go zrozumieć. Verstappen został ukarany na podstawie wróżby, że za szybko jechał i by się dalej w zakręt nie zmieścił. Tylko nie doszło do takiej sytuacji, bo wcześniej Hamilton nie zostawiając miejsca skręcił prosto w niego...
Z resztą tak samo osądzono Monzę 2021, gdzie werdyktu nie rozumie kompletnie nikt bo w werdykcie jest, że Verstappen za szybko wjechał w zakręt T1, ale wypadek był w zakręcie T2 spowodowany znowu zamknięciem drzwi przez Hamiltona a sędziowie po prostu pierd**nęli idiotyzm, bo jak można wjechać za szybko w zakręt i się w niego zmieścić? Odpowiedzi brak. I tak samo brak było tutaj, ukarano Verstappena na podstawie przypuszczeń co by było gdyby, ale to gdyby nigdy nie nastąpiło.
Fani Mercedesa i Hamiltona się nie zgodzą, antyfani Verstappena się nie zgodzą bo brakuje wyobraźni by zrozumieć, że takie werdykty zażynają ten sport robiąc z niego wyścigi aut turystycznych. Jeżeli kierowcy będą widzieć, że za samo przypuszczenie, że zrobią coś niebezpiecznego już można dostać karę, to nie będą ryzykować i wykastrujemy całkowicie sport do wyprzedzania na przycisk na prostych...

1

@Tasde zacznijmy od tego, że jak można pisać, czy mówić, że ktoś za szybko jechał i by się nie zmieścił w zakręcie, jak się właśnie zmieścił xD
Nie rozumiem takich ludzi. Rozumiem na gorąco, że by tak pisali, ale po czasie?
Błąd i jednego i drugiego. Max mógł odpuścić, a Lewis ewidentnie zamknął drogę, czego nie powinien wg przepisów robić. W zeszłym roku w Brazylii obaj za szybko weszli w zakręt i obaj się nie zmieścili. Po prostu. Tutaj obaj się ZMIEŚCILI i tu jest problem. Skoro się zmieścili a w momencie wejścia byli na równo? Faktycznie na wyjściu Lewis był PRZED Maxem, ale i tak powinien bardziej do zewnętrznej uciec. Brudna gra i tyle. Alonso nie bez przyczyny go nie lubi (szanuje, ale nie dażą się sympatiá).

konto usunięte

2

@michal26 Nie chce wchodzić w te zapisy regulaminowe, ale jak to jest, że za każdym razem to Verstappenowi trzeba zostawić miejsce i odpuścić? Co jest jakaś kolizja, to zawsze jest to samo, przeciwnik mógł zostawić miejsce. Gość opóźnia bardzo często hamowanie (bodajże w Arabii rok temu to już był wyższy poziom tego wszystkiego). Nikt się nie pcha pod pachę tak jak on. Zazwyczaj kierowcy odpuszczają. Tyn razem kierowca nie odpuścił i stało się to co się stało. Lubię agresywna jazdę, tylko że w przypadku tej dwójki zawsze któremuś się styki przegrzewają, bo jest mocne napięcie i nikt nie chce po prostu odpuścić. Nie dałbym kary Maxowi za to, bo sam się ukarał, ale jednak gość często po prostu przesadza. Leclerc w Austrii w którymś roku po tym jak Verstappen go wypchnął i nie dostał kary, to powiedział coś w stylu, że skoro można tak jeździć, to to zapamięta.

1

@michal26 Tak, pisalem w wyscigu ze racing incident (to nie zuzel ze musi byc winny sytuacji), jak dla mnie to jest ksiazkowy przyklad racing incident uwzgledniajac jazde w sekwencji zakretow i w ktorym miejscu doszlo do kontaktu. Max tez byl w stanie wcisnal sporo bolidu po wewnetrznej. Nawet brytyjscy komentatorzy byli zaskoczeni ze Max dostal tu kare.

0

@redbed123 chodzi właśnie o styl jazdy. Max jeździ agresywnie i częściej wchodzi pod łokieć i wcale nie jest to proste. Dlatego jest mistrzem świata. Potrafi opóźnić hamowanie.
Problem polega właśnie, że należy to miejsce wtedy zostawić.
Kwestią jest doknięcie kierunku na WEJŚCIU a nie wyjściu. Jak już wszedł, to należy go puscić. Sytuacja, kiedy ktoś w pół auta uderza, mieści się w torze i ma dobre wyjście, a i tak zderzenie...no coś jest nie tak. Race incident i tyle.

0

@mekston otóż to. Po prostu było to dziwne dla mnie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?