La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1733 Culés

0

Żadna to nowość, że De Jong na DMie błyszczy. ;)

0

@4Fabregas4 gdyby grali z kimś lepszym to po jego stratach Holandia straciła by gola i już by tak nie blyszczal

0

@Nieznajomy
Co jeszcze wyczytałeś ze swojej szklanej kuli?

0

@4Fabregas4 Jakiej kuli? Nie widziałeś wczoraj bezsensownych strat Frenkiego w środku, z których poszły dwie kontry, a przynajmniej jedna powinna zakonczyć się bramką. To nie jest wróżenie tylko obiektywne stwierdzenie. FDJ bardzo dobrze zdobywa przestrzeń i ma genialny przegląd pola, ale nie potrafi ustrzec się głupich strat, co sprawia, że ustawianie go na DMie jest dość niebezpieczne. Jeszcze mając z tyłu obrońców pokroju Van Dijka można to zaryzykować, mając z tyłu Garcie moim zdaniem zupełnie nie można.

0

@Nieznajomy
Ale można grać z Busquetsem, który na tym etapie kariery popełnia zdecydowanie więcej takich strat niż Frenkie?

0

@4Fabregas4 yyy ? A gdzie coś takiego napisałem? Rozmawiamy o tym, że według Ciebie FDJ "błyszczy" na DMie. Co ma do tego Busi?

0

@Nieznajomy
To, że o De Jongu na DMie zawsze rozmawiamy w kontekście Busquetsa. ;)

0

@4Fabregas4 Czyli jak dziś Busi zagra dobry mecz z Kostaryką, to będziemy pisać, że Sergio zatkał mordy hejterom? Busi po sezonie zapewne odejdzie, ale to nie jest powód by na jego pozycję wpychać FDJ.

0

@Nieznajomy
Nie, bo Busie sporadycznie gra jeszcze dobre mecze, a De Jong gra praktycznie zawsze lepiej niż już obecnie Sergio.

0

@4Fabregas4 No gra, zgadzam sie, ale co to ma do rzeczy? Ze względu na brak odpowiedzialności w obronie gra FDJ na DMie powoduje bardzo duże zagrożenie dla bramki. I to, że Busi albo Krychowiak grają jeszcze gorzej na DMie to prawda, tylko nie ma zbyt wiele do rzeczy

0

@Nieznajomy
To nie jest brak odpowiedzialności, tylko konieczność jej przejmowania, konkretnie odpowiedzialności za poczynania ofensywne drużyny, mimo gry na DMie. Poza tym to wkalkulowane ryzyko, nie tak jak w przypadku Busquetsa, który traci więcej nie grając do przodu praktycznie wcale. Frenkie daje coś ekstra jako DM, tzn te wejścia z głębi z piłką przy nodze, ceną za to są pojawiające się raz na jakiś czas straty, bo też nie przesadzajmy, że traci jakoś często. A ogólnie stary się zdarzają każdemu i na każdej pozycji, po stracie w środku natomiast jest wciąż zabezpieczenie w postaci stoperów. Natomiast Frenkie więcej da swoimi wejściami niż zaprzepaści stratami, a w regulowaniu tempa gry, wyprowadzaniu piłki czy zabezpieczaniu defensywy jest na poziomie dawnego Busquetsa i lepszego od niego nie znajdziemy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?