- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1630 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
kodi77
56
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1630 Culés
15
W Polsce panuje jakaś dziwna narracja, że wielkim sukcesem jest wyjście z grupy. Rzeczywistość jest taka, że mamy tak dobry skład, że po losowaniu grup MŚ, patrząc na naszych potencjalnych rywali, powinniśmy zakładać, że wyjście z grupy to minimum przyzwoitości.
Tymczasem z niezrozumiałych względów, zrobiono punkt odniesienia z kompromitacji z poprzednich mundiali, kiedy to nasze drużyny również powinny były powalczyć o wyjście ze swoich grup. Wtedy zakończyło się kompletną plajtą.
Zatem teraz mówię, że nie zakończyło się plajtą, ale też nie osiągnęliśmy żadnego sukcesu. Murarka plus obrzydliwy antyfutbol, marnowanie potencjału Lewandowskiego i Zielińskiego i zakładanie z góry, że gramy 4 mecze maksymalnie, to jakaś makabreska.
Mecz z Argentyną pokazał, że od towarzyskich spotkań z Holandia i Belgią, nie zrobiliśmy żadnego postępu - zespół z wyższej półki obnaża prymitywizm taktyczny Michniewicza, a tak ciekawy zestaw graczy czeka na wyrok, jakim jest porażka.
Niestety wszystko odbywa się od barażu ze Szwecją w trybie ratunkowym, ale Michniewicz nie może zostać z tym zespołem na dłużej. Chyba, że Michniewicz pokaże w meczu z Francją grę na tak. A mamy przykłady z tych MS, że z silniejszym zespołem nie trzeba czekać na wyrok śmierci, nawet przy niskim posiadaniu piłki.
0
@Comentateiro "W Polsce panuje jakaś dziwna narracja, że wielkim sukcesem jest wyjście z grupy" hmm ciekawe dlaczego, może dlatego że w XXI wieku ani razu nie wyszliśmy?
3
@Comentateiro podpisuje się pod tym obiema rekoma. Styl naszej kadry jest nie do zniesienia a to co głosimy sukcesem jest zwykłym planem minimum bo potencjał kadry jest spory a jej wykorzystanie praktycznie zerowe bo to zwykła obrona Częstochowy i może z przodu coś wpadnie
1
@KlonaZepan No i właśnie o to chodzi. Wyjście z grupy przy takich zawodnikach to powinien być obowiązek
2
@Comentateiro A mnie zastanawia dlaczego ludzie uważają Meksyk i Arabie za słabe zespoły. Arabia wygrała grupę eliminacyjną m.in z Australią i Japonią, a te zespoły wygrały na tym mundialu z Danią, Hiszpanią, Niemcami. Meksyk też w eliminacjach wyprzedziuł m.in. USA którymi się tu dużo osób zachwyca m.in. za świetny mecz z Anglią. Więc, nazywanie wyprzedzenie tych zespołów jako minimum przyzwoitości jest jest nie na miejscu, chyba, że traktujemy USA, Hiszpanię, Danię, Niemcy jako ogórki.
4
@KlonaZepan Robisz to co Michniewicz, traktujesz jako punkt odniesienia poprzednie, nieudane mundiale, a nie kierujesz się jakością potencjału.
Jakby tak myśleli Argentyńczycy, to przy tym składzie, również powinni zakładać 1/8 max. ponieważ liderzy ofensywy di Maria i Messi są już dziadkami a skład jest nieszczególny. Tymczasem Scaloni tak obudowuje gwiazdy, żeby Messiemu stworzyć optymalne warunki do wyeksponowania swoich atutów.
Co robi Michniewicz, żeby wyeksponować atuty Zielińskiego i Lewandowskiego?
Sam ich wyeliminował z gry. Na przeciętniaków to starcza, na nieco lepsze zespoły okazuje się fatalnym wyborem.
3
@priest9999 Patrzmy na potencjał własny, a my mamy dobry zestaw zawodników i żaden z naszych rywali grupowych nie ma w tej chwili tak znaczącego duo ofensywnego jak Lewy i Zielu. Obaj w znakomitej formie. Do tego odbudowany, inteligentnie grający Milik, został prawie całkiem wyeliminowany w tym turnieju przez trenera.
Trzy atuty ofensywne, niepodważane, inteligentnie obudowane, sprawiają, że nie powinniśmy patrzeć na nasz zespół jak ubogich krewnych.
Jak słyszę pierd****ie Czecha 711, ze my jesteśmy skazani na kontrę i murarkę, to mi wywracają się flaki i wiem, że jego obecność na stanowisku trenera uzasadnia tylko tryb ratunkowy w jakim działa.
1
@Comentateiro
W punkt dobrze to ująłeś wgl to mam nadzieje ze Czesiu po MS out nasza Repre sie cofa w rozwoju!!!
Od początku Michniewicz realizuje taktykę, która w praktyce mówi, że nie wierzymy w naszych piłkarzy, w ich umiejętności. Cały czas słyszę o minimalizowaniu ryzyka, o tym, że skupiamy się wyłącznie na defensywie, bo tak trzeba, bo tylko tak grać można. No, nie. Nie tylko tak. Bardzo źle się patrzyło, jak Polacy grali z Argentyną w taki sposób, żeby nie dostać żółtej kartki. Tak się nie da grać w piłkę, to jest coś nienaturalnego dla piłkarzy
Michniewicz nie zaszczepił piłkarzom wiary w siebie. Wyszli na Argentynę bardzo przestraszeni i tacy już pozostali przez całe spotkanie. Myślę, że ten strach emanuje od sztabu, od Michniewicza. Po jego mowie ciała, po zachowaniu, po konfliktach z dziennikarzami widać, że jest w napięciu, że jest zestresowany. To się niestety przekłada na piłkarzy. Jestem zdziwiony, że Robert Lewandowski, który narzekał przecież na Jerzego Brzęczka, który przyczynił się do zwolnienia tego selekcjonera, teraz tak bardzo się poddał tej defensywnej filozofii Michniewicza. Podobnie jest z Piotrem Zielińskim. Przecież tacy zawodnicy muszą cierpieć w systemie gry zaproponowanym przez Michniewicza.
1
@Comentateiro Twoje spojrzenie na piłkę jest bardzo ubogie....skoro twierdzisz, że kadra definiuje wyniki.
Jest to guzik prawda. Np. w klubowej Real-Liverpool w LM finał ostatni rok. Czy mieli lepsze kadry niż PSG czy City. Czy np. Bayern miał gorszą od Villarreal jak odpadał? Ajax lepszy od Realu? Porto lepsze od Juve?
Reprezentacje: czy Francja była finale EURO ostatnio? Czy Dania jest gorsza kadrowo od Tunezji i Australii? Niemcy są gorsi od Japonii kadrowo? Belgia gorsza kadrowo od Maroka czy Chorwacji?
Co do Polski....teraz najwięcej hejtuje jest za styl, a nie jak twierdzisz. Zawodnicy przed Mundialem mówili prześmiewczo jaka będzie gra, jakie będą wyniki. A i tak przed turniejem większość pisała o 3 standardowych meczach Polski. A jest inaczej. Lewandowski i Zieliński strzelili na awans, ale i tak źle.
Co do Meksyku....to, że nie znasz tych zawodników to Twój problem. Nie bez powodu są 9 w rankingu Fifa, na ostatnich 8 turniejach byli 7 razy w 1/8, ale to w Polsce nie wiedzą o nich i jest uważane, że awans Polski to obowiązek.
Co do Arabii Saudyjskiej to przytoczyli Ci jej ostatnie wyniki. Wyśmiewany Michniewicz też mówił, że Arabia jest znacznie mocniejsza niż jest uważane.
A porównanie z Argentyną to wisienka na torcie. Messi nawet wiekowy w obecnej formie(i mam na myśli klub i reprezentacje) jest znowu najlepszy i Lewandowski czy Zieliński nie stali obok niego....jak Robert wygrywał LM to może, ale nie teraz. Nie bez powodu ta Argentyna wygrała CA, miała taką serie bez porażki, w rankingu Fifa top, faworyt Mś, ale tak, powinni walczyć o 1/8. Dla Ciebie powinni być mocni bo zawodnicy: PSG, Atletico, Sevilla, Juve, Benfica, Tottenham, City itp.:D
0
@Bagsik88 Lubię jak ktoś formułuje tezę (1 akapit), wkłada ją w czyjeś usta (moje) i dyskutuje sam ze sobą. Miło mi się czytało jak ze sobą polemizujesz.
Nic z mojego przekazu nie zrozumiałeś. Nawet prostego zdania o obudowaniu Lewego i Ziela. I zrobiłeś z tego porównanie 1 do 1 z Argentyną
Twój post jest w dużej mierze nie na temat i nie wiem dlaczego to piszesz do mnie.
1
@Comentateiro Napisałeś głupotę i próbujesz tak się bronić? I nawet tutaj widać jaka jest narracja..
"Rzeczywistość jest taka, że mamy tak dobry skład, że po losowaniu grup MŚ, patrząc na naszych potencjalnych rywali, powinniśmy zakładać, że wyjście z grupy to minimum przyzwoitości. " - więc o kadrze jest, o rywalach też....o Argentynie dalej.
0
@Bagsik88 Ja się nie bronię, piszę, że nie zrozumiałeś wpisu. A skoro nie zrozumiałeś, to nie mam z Tobą o czym dyskutować. Można bronić czegoś gdy rozmówca ma coś do powiedzenia.
W zdaniu "kadra Polski udała się autobusem by obejrzeć Meksykanów przed meczem z Argentyną" - też jest o kadrze, rywalach i Argentynie.
Oczywiście zgoda, że kadra nie definiuje wyników. Dlatego w piłce nożnej to z reguły Wigan i Southampton zdobywają mistrzostwo Anglii, a City walczy o utrzymanie, to Augsburg jest mistrzem Niemiec, to Real i Barca są zawsze w środku tabeli. Gdyby na wyniki wpływ miała kadra to pewnie byłoby inaczej.
To dlatego w MŚ na podium mamy zespoły słabe personalnie, a Francja, Brazylia i Argentyna nigdy się nie liczą.
Całe szczęście, że mamy takich mądrych obserwatorów piłki nożnej jak Ty.
1
@Comentateiro Niestety brakuje mi do Ciebie(nawet potrafisz ocenić społeczeństwo, takie ekspert)....i chyba jednak napisałem na temat skoro odpowiadasz.
0
@Bagsik88 Nie, teraz odniosłem się do Twojej tezy o tym, że ponoć kadra nie definiuje wyników.
Jak widać po wynikach zespołów ligowych/narodowych, kadra ma kardynalne znaczenie dla ich osiągania. Zatem, wypisujesz skrajne głupoty i atakujesz innych. To po co z kimś takim dyskutować?
1
@Comentateiro Jak się odnosisz to do wszystkiego, a nie wybranej części....to po co odpisujesz jak nie widzisz sensu dyskusji?
0
@Bagsik88 Wybrana część świadczy o tym, że fałszywe tezy nie są Ci obce, więc po co marnować czas na podważanie reszty wpisu?
Jeśli udowodnisz, że kadra z zasady nie definiuje wyników, możemy przejść do dalszej części Twojej wypowiedzi. Ale, niestety, kadra ma ogromny wpływ na wyniki, więc tej tezy nie udowodnisz.
Jeśli jednak pójdziesz w zaparte i zaczniesz udowadniać, że jednak kadra nie definiuje wyników, zrobię Ci wyliczankę ligową jak wyżej. Wykazałem już, że Twoja teza jest chybiona. A zatem, po co dyskutować? By prowadzić dyskusję obaj dyskutanci muszą chodzić po kulistej Ziemi. Obawiam się jednak, że Twoja Ziemia jest płaska i wsparta na krokodylach własnych teorii.
1
@Comentateiro Na szczęście Ty zachowujesz poziom i nie obrażasz.
Więc pytam jeszcze raz - po co odpisujesz?
" Jest to guzik prawda. Np. w klubowej Real-Liverpool w LM finał ostatni rok. Czy mieli lepsze kadry niż PSG czy City. Czy np. Bayern miał gorszą od Villarreal jak odpadał? Ajax lepszy od Realu? Porto lepsze od Juve?
Reprezentacje: czy Francja była finale EURO ostatnio? Czy Dania jest gorsza kadrowo od Tunezji i Australii? Niemcy są gorsi od Japonii kadrowo? Belgia gorsza kadrowo od Maroka czy Chorwacji?" - jakoś nie widzę odpowiedzi na to.
Do tego Lewandowski to wielki plus tej kadry, a już Messi i Di Maria to wiekowi...Polak ma 34 lata, a Argentyńczycy 35 i 34.