- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1322 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
43 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
37 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1322 Culés
1
Jakby ktoś obawiał się, że go powołają na te ćwiczenia to chyba jest myk jak to obejść. "Na ćwiczenia wojskowe żołnierzy PR nie powołuje się osób, które są
wyłączone od obowiązku pełnienia służby wojskowej w razie ogłoszenia
mobilizacji i w czasie wojny lub: ... zostały przeznaczone do odbycia służby zastępczej lub odbyły tę służbę.".
A oto info ze strony WUP - "Oznacza to, iż w okresie zawieszenia obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej, osoby podlegające kwalifikacji wojskowej, mogą składać wnioski o przeznaczenie do służby zastępczej. Wnioski składa się do właściwej komisji wojewódzkiej do spraw służby zastępczej, za pośrednictwem wojskowego komendanta uzupełnień, na zasadach określonych w ustawie o służbie zastępczej. Osoba, której wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie nie będzie skierowana do odbycia służby zastępczej, ze względu na zawieszenie obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej. Rozstrzygnięcia w ww. sprawach stanowić będą dla terenowych organów administracji wojskowej informacje o możliwości właściwego zarządzania zasobami osobowymi w ramach powszechnego obowiązku zasadniczej służby wojskowej."
Czyli podsumowując - służba zastępcza obecnie jest zawieszona, ale jak czyjś wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie to automatycznie wypada z puli osób które mogą wezwać na ćwiczenia. I to nie jednorazowo, ale ma spokój dopóki nie zmienią zapisów ustawy. Albo nie przywrócą zasadniczej służby wojskowej.