- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1093 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
July_6_BcN
12
Całkiem przyjemna dziś pogoda, nie pozdrawiam tych, którzy marudzą :D
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1093 Culés
9
Nie rozumiem fenomenu Francji. Od początku są jednym z faworytów, ale są traktowani jak nie wiadomo co.
Wielokrotnie pojawiała się informacja, że mają po 5 zawodników na jedną pozycję. I dlatego ich drugi garnitur przegrał z Tunezją... Jakby tak było to byłaby deklasacja.
Są bardzo poukładani taktycznie i dlatego praktycznie w każdym spotkaniu tracili gole (poza Marokiem).
Potrafią dominować przeciwników, więc dlatego mieli swoje problemy z Polską a w szczególności z Anglią czy Maroko.
Dominujący to był Bayern Monachium w sezonie 2019/2020, kiedy zabawił się praktycznie ze wszystkim.
Francja od początku była faworytem, ale jest spokojnie do ogrania przez innego faworyta. I mecz z Maroko czy Anglią to potwierdził.
6
@Sawik_10 Kazdy jest do ogrania bo taki jest futbol xD
1
@Encore
Dokładnie. A tym bardziej Francja, która poza Australią nie zagrała wielkiego wow. Rozumiem, że można było się bać przed laty Barcy Guardioli czy Bayernu Heynckesa. Ale tutaj są spokojnie do zrobienia.
3
@Sawik_10 No to jest dosyć proste dlaczego są uznawani za "fenomen". Finalista Euro 2016, wygrana MŚ 2018, wygrana Liga Narodów, teraz znowu są w finale MŚ. Nawet jeśli mają swoje złe momenty to jest to obecnie najlepsza reprezentacja na świecie, mistrzowie świata. Oczywiście są do ogrania, jednak można rzeczywiście powiedzieć, że w pewnym sensie zdominowali reprezentacyjne podwórko.
1
@Worny
No i odpali ze Szwajcarią na EURO. Fenomenem to była Hiszpania, która wygrała euro, MŚ, potem znowu euro.
Argentyna w 2019 roku brązowy medal na Copa America. 2021 roku wygrana na Copa America, w 2022 roku Superpuchar CONMEBOL–UEFA .
0
@Sawik_10 No odpadli, po rzutach karnych. Francja notuje rewelacyjne wyniki w ostatnich latach, poza Euro 2020 po każdych rozgrywkach wracali do domu ze złotem, srebrem albo pucharem za zwycięstwo. To obecnie najlepsza europejska reprezentacja i myślę, że śmiało można nazwać ich "fenomenem". Takim samym jak kiedyś była Hiszpania, Brazylia czy Włochy.
Argument z przegraną z Tunezją mogę zrozumieć, jeśli chcesz to przedstawić na zasadzie "o wielka Francja, z trzy składy mogą ułożyć, a z Tunezją nie mogą wygrać", tylko że Francja miała ten komfort, że mogli ten mecz przegrać nawet wyżej, ponieważ mieli już awans zapewniony po dwóch meczach.
Czy są rewelacyjnie poukładani? Nie do końca, ale goli mają straconych dokładnie tyle samo co Argentyna (obie ekipy po 5).
Czy dominują każdego przeciwnika jak Bayern czy Barca? Na pewno nie, to kompletnie inny styl gry, ale czy mniej skuteczny skoro już tyle dzięki niemu osiągnęli?
0
@Sawik_10 To gadanie, że grają najlepiej hah Ciekawe niby czemu grają lepiej np. od Argentyny. W obronie prezentują się podobnie, w środku pola nie masz że Francja wygląda lepiej. Ktoś powie, że Francja lepiej wygląda na skrzydłach od Argentyny, tylko, że Argentyna gra inaczej. Tak samo akcje Argentyn lepiej wyglądają niż Francji. Delikatnym faworytem może i są, ale gadanie, że grają najlepiej jest śmieszne. Gra Francji nie zachwyca po na wysokim poziomie, nic więcej.
0
@Sawik_10 albo Niemców w 2014
1
@Kamiloza91 no tak samo Francja gra inaczej, a nie środkiem. Mają skrzydła i grają z wykorzystaniem Griezmanna na "10".
To jest ta zasadnicza różnica.
Skrzydła mają kozackie.
Obrona zaś bardzo niepewna, wbrew temu co dzisiaj mówiło w studio i podczas meczu.
Ale Argentyna też dopiero z Chorwacją zagrała dobrze w obronie...także..
Zadecyduje taktyka i tutaj Scaloni jest na wygranej pozycji. 2:1 będzie dla Argentyny.
0
@Sawik_10 ale jak odpadli ze Szwajcaria?
Mieli 3-1 i grali lepiej ale tutaj pilka sprawila cuda. Z grupy smierci wyszli z 1 miejsca.