La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1582 Culés

2

Argentyna, Brazylia, Francja, Anglia, Portugalia, Hiszpania, Niemcy - to kadrowo obecnie najmocniejsze reprezentacje (kolejność przypadkowa)
2 koszyk - Holandia, Belgia, Urugwaj, Chorwacja, Włochy
każdy subiektywnie może mówić że ci mocniejsi od tamtych itp. itd. ale co do tego kto ma mocne kadry na papierze chyba nie ma wątpliwości

ale jak w ciągu 2 lat wygrywasz CA a potem MŚ pokonujesz Brazylię, Urugwaj 3 razy, Holandię, Chorwację, Francję, Włochy to chyba nie można mieć wątpliwości że się ma TOP-owych piłkarzy, ale widzę niektórzy tutaj ciągle mają:)

0

@lucca87 pytanie czy Maroko nie zasługuje obecnie na ten drugi koszyk? Boki obrony, Ambrabat i En Nesiri oraz Zyiech.
No...tak mi się wydaje, że 2-3 koszyk powiedzmy :)

0

@lucca87 Hiszpania najmocniejsza kadrowo? Nie zgodze sie.

5

@lucca87 ale przecież o to właśnie chodzi, że Argentyna nie ma topowych piłkarzy. To są zawodnicy na ligę portugalską czy Ligę Europy. Masz kilku piłkarzy, którzy grają w najlepszych klubach, a reszta to po prostu średniawka jeśli chodzi o piłkę klubową. Przecież taki Mac Allister to raczej nigdy nie zagra w City, Bayernie czy Barcelonie, bo na ten moment nie ma takich umiejętności. Chłopaki bardzo ładnie się zmotywowali i wygrywali z lepszymi na papierze przeciwnikami.

0

@michal26 Kadrowo tak, tylko kadrowo, duża część Afryki ma świetne kadry z nazwiskami. Grą niestety nie powalają.

0

@escarabajo uważam, że akurat Maroko lepiej gra, niż ma kadrę.

0

@michal26
Maroko 4 miejsce owszem ale czy kadrowo byś z czystym sercem ich dał w 12-15 najmocniejszych ekip na świecie? no ja w życiu
dla mnie to taki 3 koszyk - jak Meksyk, USA, Senegal, Polska,Dania, Szwajcaria

dużo osób pisało tu o samych kadrach, ale fakt jest że ogólnie na ten moment to 4 zespół świata:)

owszem Hakimi, ZIyech - TOP, ale reszta przed turniejem? Amrabat? ok znam go ale dla mnie zawsze to taki pilakrz jak wielu, el nasyri czy jak sie tam pisze to samo itp itd.

0

@lucca87 Hiszpania do koszyka 2.

0

@michal26 Jeśli przeanalizujemy jakie kadry odpadły to tak, Maroko zagrało lepiej niż mówi to nam ich skład. Śledzę PNA i inne afrykańskie eliminacje i naprawdę nazwisk tam jest od groma. Kamerun, Nigeria, Senegal, czy nawet Egipt z Salahem. Myślę, że ten turniej i dobrze wyszedł, ale to był "jednorazowy wybryk".

0

@lucca87 no nie. Amrabat akurat jest top, tylko bardzo niedoceniany był całe życie.
Ale tak. Raczej jest to trzeci koszyk.

1

@Zoker
l. martinez - united, Romero - tottenham, otamendi- benfica (ale grał też w city),
molina (ateltico), de paul (atletico), paredes (psg, juve), di maria (tu nie trzeba pisać - PSG, REAL, juve, manu), messi, latauro (inter), julian alvarez (city), correa (atletico), dybala (juve, roma)

a pewnie enzo, macAllister niedługo zmienią kluby na te TOP- przy jednym mowi się o Liverpool ale my tez pewnie chętnie bysmy go kupili

enzo martinez - na moje tez zmieni klub

jak dla Ciebie oni nie grają w mocnych klubach to OKI nie mam pytań

1

@michal26
no wg mnie nie, nigdy nie grał w TOP klubie nawet przez chwilę
dobry piłkarz ale są dziesiątki lepszych od niego

3

@lucca87 po prostu mamy inną definicję topowego zawodnika.
Dla mnie topowy zawodnik to taki, który potrafi wziąć na siebie ciężar gry, jest kluczowy w układance trenera, potrafi wygrać sam mecz, ma świetne statystyki. Dla Ciebie widzę, że topowy zawodnik to ten, który gra w klubie z top 5 lig.
Przecież chyba nie sądzisz, że obecnie Otamendi to topowy piłkarz? Lautaro? Alvarez? Dybala? To nie są topowi piłkarze. Oczywiście, że Alvarez ma potencjał żeby się takim stać, ale na ten moment to po prostu piłkarz z ogromnym potencjałem.
De Paul? Koleś gra tragicznie w Atletico.
Molina? No proszę Cię.
L. Martinez, który dopiero co dołączył do ManU

Pewnie swego czasu Krychowiak też był dla Ciebie topowym zawodnikiem, bo grał w PSG? Co powiesz w takim razie o Braithwaicie? Grał przecież w Barcelonie.

1

@lucca87 i co z tego, że w top klubie nie grał?...Iago Aspas też nie, a to świetny napastnik.

1

@Zoker ale piszesz że są to piłakrze na lige portugalska czy Europy

no chyba nie masz takiej definicji albo ciągle zmienaiasz, bo najpierw piszesz też że tylko garstka gra w tiopowych klubach w Europie

po czym Ci udowadniam że nie to zmieniasz narrację:)
widzę szukasz argumenty pod tezę która jest obalana ciągle:)

ale jak obrońca ma wziąć ciężar gry na siebie? no proszę

można powiedzieć że też Douglas:)

no tak tylko ci co wymieniłem grają i odgrywali znaczące role w tych zespołach a czy Braithwaite był ważnym ogniwem u nas? nie on nawet nigdy nie powienien tu trafić

a czy Dybala nie był top piłkarzem w juve? paredes nie jest TOPowym pilakrzem? latauro nie jest?

to na co w końcu patrzysz? bo jak na to gdzie graja to nie masz racji, na to jak grają też nie masz racji bo sporo gra po prostu dobrze/TOPowo

a to jak grali na MŚ jest też TOP dla tych mniej znanych piłkarzy jak Enzo czy MacAlister a oni mają czas być jeszcze TOP we wszystkich tych definicjach

0

@michal26
no dlatego to dobrzy piłakrze ale wg mnie nigdy nie będzie TOP bo po prostu zbyt wielu innych lepszych piłakrzy widzę od nich na tej pozycji

ale rozumiem że masz inne zdanie

ja po prostu myśląc o pomocnikach nawet nie wiem czy wymieniając 30-40 najlepszych wymieniłbym tam Amrabat

owszem granie w klubie TOP tez nic nie znaczy patrz Douglas czy Braithwaite u nas:) ale zakładam że to był błąd MATRIXA:)

2

@lucca87 no jak dla mnie Lautaro nie jest topowym zawodnikiem, to samo Paredes czy Dybala.
Na przyszłość, pisz jakoś te komentarze bez bezsensownych akapitów, bo się tego czytać nie da, a także odechciewa prowadzić dyskusję.
Zawsze mnie śmieszy jak Ty nie czytasz dokładnie komentarzy, a potem się pultasz i próbujesz wmówić, że ktoś zmienia narrację.

2

@Zoker dokładnie - bardziej ARG to tak high tier 2 (takie 5-7 miejsce, z czego osoba Leo i tego jak gra sprawia, że kadrowo to bliżej 4-6).

Jednak niektórzy piłkarze też po prostu zaskoczyli - w sensie Mac Allister czy Enzo to jednak nie wymieniałbyś ich w topce (jasne obaj się prezentowali nieźle w tym sezonie, szczególnie Enzo w Benifice), ale nie topka. Może wkraczają właśnie do topki - kto wie - zobaczymy w niedługim czasie jak ich sytuacja się potoczy.

Mają dobrych zawodników, ale jednak w stosunku do kadr tier 1 są nieco niżej.

0

@mekston dokładnie :)
Mac Allister, Enzo czy Alvarez, a zwłaszcza tych dwóch ostatnich, to zawodnicy, którzy do tej topki dopiero zmierzają.
Wystarczy sobie zrobić łączoną jedenastkę Argentyna-Brazylia, Argentyna-Francja, Argentyna-Portugalia. Ilu zawodników z Argentyny byłoby w takim składzie? 3 lub 4?

0

@mekston czemu Ty się na to 5 miejsce uparleś xD
Wg mnie masz sporo racji, ale 5 reprezentacji ma zwyczajnie lepszy skład i są to Brazylia, Francja, Niemcy, Anglia oraz Portugalia. Argentyna co najwyżej ma 6 miejsce :)

Komentarz usunięty

0

@Zoker
jeszcze jedno
"Mac Allister, Enzo czy Alvarez, a zwłaszcza tych dwóch ostatnich, to zawodnicy, którzy do tej topki dopiero zmierzają.

Wystarczy sobie zrobić łączoną jedenastkę Argentyna-Brazylia, Argentyna-Francja, Argentyna-Portugalia. Ilu zawodników z Argentyny byłoby w takim składzie? 3 lub 4?"

patrząc na kadry to chyba więcej
emiliano martinez, romero, enzo, de paul, macalister, julian alvarez, messi - mi wychodzi 6-7 piłkarzy moze w najgroszym wypadku 5 a to oznacza że te kadry raczej są wyrównane

bez odbioru już teraz, żegnam

Komentarz usunięty

0

@Zoker plus przecież właśnie ARG do tej pory (i na CA i w tej serii 36 spotkań, i też np. w Finalissimie) polegała na Di Marii, Martinezie, Lo Celso, też mocniej Paredesie (grał np. w finale z Brazylią od 1 składu), i po 1 meczu gdzie wychodzi linia Paredes, Papu, Di Maria i De Paul okazuje się, że nic praktycznie z tego nie zostaje poza De Paulem.

0

@michal26 ja sie uparłem? Podałem pewien przedział - to już taka bardziej filozofia ile wagi przypiszesz, że masz Leo Messiego :)

0

@lucca87
Hiszpania kolego drugi koszyk jak dałeś tam Włochów i Chorwatów nad Niemcami tez bym się zastanowił drużyna nie kompletna brak napastnika i obrona mizerna

0

@mekston no w sensie któryś raz właśnie przedział podajesz od "5".
Wiesz. Na dobrą sprawę, to Messi powoduje, że Argentyna ma najlepszą kadrę xD

0

@lucca87
Benfica akurat to obecnie to lepsza drużyna od Atletico, Juve, MU, Romy nad Interem tez bym ja postawił :)

0

@michal26
Niemcy nie do końca
Słaba obrona i brak napastnika

0

@michal26 wczoraj pisałem bardziej 5-8, ale to jak pisałem dla mnie tier 2 / high tier 2. Messi to część kadry. Jednak widzę argumenty za może nieco wyższym uplasowaniem na poziomie 4-6.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?