- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1159 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1159 Culés
4
Czy wiecie, że PLL Lot w 1962 roku zakupił 3 samoloty Vickers Viscount i wszystkie 3 sztuki miały swoje nieciekawe historie? Jeden rozbił się w 1962 w Warszawie, drugi w drodze powrotnej z Lille. A trzeci podczas nocnej próby podejścia do lądowania z powodu złych warunków atmosferycznych 2 razy nie mógł wylądować. Pas lotniska w Łodzi był za krótki, a paliwa brakowało aby dolecieć do innych miast. Pilot zgłosił wieży na Okęciu, że spróbuje wylądować awaryjnie gdzieś w polu. Tymczasem w eterze odezwał się nieznany głos, który podał pilotowi namiary na radiolatarnię lotniska wojskowego w Łęczycy oraz długość i kierunek pasa. Po udanym lądowaniu nieświadomi pasażerowi i załoga zostali natychmiast aresztowani przez wojsko, ale po krótkim czasie na polecenie władz zostali zwolnieni. Okazało się, że rozmów na cywilnej częstotliwości słuchał żołnierz LWP, który narażając się na konsekwencje złamania tajemnicy podał pilotowi koordynaty pasa i prawdopodobnie uratował ludziom życie. Całą sprawę utajniono,ale podobno na szczęście nie ustalono który żołnierz złamał procedury. Po tych perypetiach ostatni z Viscountów wystawiono na sprzedaż i samolot zawędrował na Nową Zelandię. Krążą pogłoski, że również i ten egzemplarz uległ wypadkowi....