La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1497 Culés

4

Szczerze mówiąc, to mało się o tym mòwi, ale patrząc na to co robi Xavi, to można śmiało powiedzieć, że on rozwija De Jonga na pivocie w tym sezonie i to w dodatku samotnym pivocie (prawie cała kariera w dwójce) Może nie wygląda to co mecz świetnie, ale spisuje się solidnie, jednakże grał do tej pory na drużyny, ktòre przeważnie się broniły przeciwko naszym (Elche, Villarreal, Espanyol) + po zejściach Segio zajmował jego pozycję. Jedynie w meczu z Sociedad zagrał od 1' jako samotny pivot. Po samych zejściach Sergio ma rozegrane już 86'. Łącznie jako samotny pivot zagrał w tym sezonie 388 minut. Na 1215 minut, prawie 1/3 minut to na pivocie. Wydaje mi się, że przygotowuje go do tej roli i dobrze, bo poza usiłowanym pozostawieniem Sergio i powrotem Nico, to praktycznie jest jedyna opcja na pivota na ten moment. Oby poszło to w dobrym kierunku.
@JarekS

0

@Rewolucja123 Jeszcze jest Marc Casado, którego warto zacząć ogrywać plus ewentualnie można dać trochę pograć tam Ericowi.

0

@Wossi61FCB Xavi tak nie zaryzykuje, a już szczególnie teraz kiedy do końca sezonu gra o posadę. Jakby miał przetestować Garcie na pivocie to już dawno by to zrobił. Choćby pod koniec zeszłego sezonu jak już graliśmy o nic.

1

@Rewolucja123 niby tak niby nie - pytanie ile z minut jakie zagrał na pivocie grał ze świadomością że Pedri go asekurację. Że szkoleniowego punktu widzenia brałbym pod uwagę minuty gdy Pedri wyraźnie gra wyżej w tym czasie, a tutaj obawiam się że zespoły przeciwnika wchodziły by w nas jak w masełko.
Tutaj jest problem bo z de Jongiem na pivocie Pedri się marnuje i traci dużo więcej energii niż powinien. Jakby nie zestawić linii pomocy brakuje wojownika od zasuwania od pola karnego do pola karnego. Może warto wrócić do jednego z wariantów Koemana, czyli gry 3 obrońcami, ale przy klasycznym 433 i zawodnikach jakich posiadamy słabo to wygląda.

0

@JarekS ewentualnie wariant Xaviego, na który ciągle czekam, czyli 343 z takim typowum DP i bardziej w stylu Busiego, czy Kessiego, którzy wyręczaliby Kessiego w dostarczanku piłki wyżej. Chociaż wątpie, że Kessie dałby radę jako typowy defensywny dp. Może Kante.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?