La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1190 Culés

6

Z godzinę temu wysłuchałem rozmowy ze Stefanem Szczepłkiem, dziennikarzem starszego pokolenia, autorem różnych książek o tematyce piłkarskiej.

Zapytany o 3 najwybitniejszych piłkarzy w dziejach wskazał Pele, Maradonę i di Stefano. Po chwili dodał, że wyróżniłby jeszcze Eusebio, Cruyffa i Beckenbauera.
A potem dodał uwaga: "I jednak Messi"

"I jednak Messi". Daję słowo, że dziadka popier***iło do kwadatu. Messi nie dość, że znalazł się dopiero w wyróżnionych, to jeszcze ze słowem jednak. To zabrzmiało jakby nie specjalnie Szczepłek był przekonany, ale z jakichś tam względów zauważył, że Leo ostatecznie czymś się wyróżnił w skali historii piłki nożnej.

Nie mogę

5

@Comentateiro czasami tez niektorzy maja ten “sentyment bias” - ciezko im przyznac ze to co ogladali za mlodu / kiedy byli najbardziej podjarani pilka to nie bylo wcale najlepsze / albo moglo nie byc.

Mozna podchodzic okresami/ epokami i nie chciec porownywac roznych czasow bo byly rozne ale jednak trzeba rzetelnie a nie w ten sposob.

6

@Comentateiro to jest to pokolenie co mówi, że za komuny było lepiej, bo przynajmniej praca była i ludzie byli milsi

4

@Comentateiro Przy wszelkich podobnych subiektywnych ocenach piłkarzy największy wpływ wywierają emocje związane z danymi zawodnikami. Tak już jesteśmy skonstruowani. I nie jest to powód do obrażania kogokolwiek.

1

@Comentateiro ciekawe czy Stefek to nie Madryciak?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?