- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1340 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
20 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1340 Culés
17
No ciekawe co będzie z tych Leclerków koniec końców.
@Kgorecki2500 @michal26 @Ptasior @tomek8756 @Barca1992
8
@Kondziubarca przypomnę, że Polska jednocześnie przekazuje 100 kilkadziesiąt (niecałe 200) czołgów T-72. Będą to wszystkie chyba, które mamy. Zostaniemy z ok. 400 czołgami typu PT-91 i Leopard 2.
Tylko my w naszej formie wsparcia, będziemy w stanie cała brygadę pancerną im zaoferować. To dużo. Dodajmy, że bez konieczności szkolenia!
Ogólnie super. Północ też zbroi Ukrainę o kolejną brygadę.
Wielka Brytania także. Francja też jakaś zmechanizowana puści
Do tego USA i inne kraje.
Tak na szybko licząc, to spokojnie 6-7 brygad uzbroimy. Nie wykluczone, że więcej, bo co chwila info o dodatkowym zbrojeniu.
To bardzo, bardzo dużo.
Jakby uzbroili już 10 brygad a potem dorzucili parę eskadr F-16, to będzie rewelacja.
USA też ciśnie z nowym pakietem, głównie artylerii i amunicji.
Czekamy na najbliższe dni, ale jest gruuuuubo :)
Nie chce mi się wrzucać wszystkich wpisów.
Łapcie Artura Micka, który wszystko spisał:
https://mobile.twitter.com/Artur_Micek
@Kgorecki2500 @GeneralXavi @JimMorrisonFCB @Aragorn33 @arasz1819 @barcelonaLM @NaFazieHitman @Comentateiro @tomek8756
2
@Kondziubarca Znaczy co do zasady też się zgodzę, że oddanie wszystkiego co ma się w magazynach nie jest za dobrym rozwiązaniem. A Francji teraz nic nie zagraża ale jako państwo NATO ma obowiązek bronić innych państw więc rezerw bronii potrzebuje.
0
@michal26 Mysle, ze jest szansa na 10 brygad. Dodatkowo bardzo duzy pakiet z ciezkim sprzetem polecial od Finlandii - mowi sie o wartosci ok. 500 mln EUR.
1
@JimMorrisonFCB łącznie to w ogóle świat w samym styczniu spokojnie 20-30 miliardów dolarów wpompował w Ukrainę. A jeszcze przecież nie koniec stycznia i nie koniec wsparcia...
0
@Kgorecki2500 no tylko, że my musimy oddać wszystkie T-72 jakie mamy, a najlepiej PT-91 jeszcze, bo po wojnie zupełnie nie będzie możliwe naprawianie tych sprzętów. Z tego co się orientuję przynajmniej...będą się u nas psuły. Poza tym zapadła decyzja. Przechodzimy na Abramsy, K2 i zostawiamy większość Leopardów. Razem pewnie 600-800 czołgów finalnie. To spokojnie starczy na 4 pełne dywizje
0
@JimMorrisonFCB 10 brygad może być. Czekam aż ktoś mądrzejszy się wypowie :)