La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1124 Culés

1

Ciekawy temat z tym smogiem.


konto usunięte

0

@urbipl smoga to mają w głowach

0

@urbipl nie ma się co dziwić.Mix enrrgetycxnyw europie mamy najgorszy.Za remont sieci, się dopiero biorą,na koniec kadencji a wcześniej zmarnowali czas i kasę z ue która na to była. Moce są wyczerpane tych sieci,wiec fotovoltaike prawnie zasabotowali tworząc gorsze warunki, wiatraki również, bo nie ma do czego podłaczyć.Jednocześnie nie ma kpo, brakuje kasy na inwestycje w oze.Ziobro stara sie grać o konserwatywny elektorat promując węgiel sabotując kpo.Jest typowo po polsku.Czyli jak zwykle potrafimy się rządzić;).Jedyny fart jest taki że ta zima jest w miarę ciepła i ten smog jest mniejszy niż w ubiegłych latach.Trochę ta fotovoltaika zrobiła różnicę.Trochę te pompy ciepła i wymiana kotłow też zrobiła swoje ,plus zmiana transportu, oraz zakup starych samochodów przez ukrainców trochę odmłodziło nasz podwórko samochodów.Jest trochę lepiej.
https://aqicn.org/map/warsaw/pl/

0

@Borneo przeczytales chociaz co jest w tejvnitce czy tak standardowo za każdym razem klepiesz te same bzdury?

0

@ObiwanKenobi
1.czy Polska wyremontowała sieci - nie
Sieci są na granicy możliwości przyłączenia fotovoltaki to samo wiatraki.Koszt inwestycji 100 mld.Pis rządzi od 2015 nie zrobił podstawowej rzeczy i jesteśmy w dupie.
Zwiazku z tym że ci amatorzy nie zrobili swojej roboty i dopuero się obudzili z rękami w nocniku i się za to biorą, pis blokuje ustawami fotovoltaike bo i tak nie jest wstanie zaintetesowanych przylaczać i dopiero teraz się za to biorą i będzue to trwalo latami.Jednocześnie z powodu konfliktu ziobry z pisem nie ma kpo. Ziobro chcę postawić na ktzw polski węgiel choć i wcześniej na potęngę brano za pisu z Rosji bo zwyczajniej był tańszy i bardziej opłacalny.A obecnie regulacje, które miały przywrócić wiatraki chcę blokować solidarna polska, aby ktoś rozoatrywał każdy przypadek postawienia wiatraka co będzie trwało bardzo długo i zablokuje te wiatraki.A i tak będzie problem z przyłączeniem bo pis nue wyremontował sieci.Nie zrobił jednej z najbardxiej strategicznych rzeczy.Sprawa jest w toku.Efekt miliardy z kpo nie ma z powodu durnych rządów pisu .Obecnie płacimy kare 1 mln za praworzadność.Typowy polski debilizm, stracili te konkretne pieniądze ludzie z pomorza.Jakoś pis im z solidarną polską tego nie zwrócił.Choć pieniążki ze spółek pociągnoł;)Obecnie pis może liczyć na kpo na koalicje bo nie wiem czy ta pisowska koalicja jest tak naprawdę.Ziobro podkopuje pis.Z jednej strony fajnie patrzeć jak się napierdalają,o schędę bo kaczka idzie na emeryturę a następcy brak.Już się gryzą.Na szczęście ta patologiczna sytuacja się w wyborach rozwiąże i pis straci władzę A co do zmian to widzę na podstawie zmian w Wawie.
Wymieniony jest transport na Wodorowo- elektryczny, zmieniono żarówki na ulicach na ledy, zrobiono ogromną liczbe ścieżek rowerowych, buduję się most rowerowy,wyznaczono bus pasy.Zrobiono też tunel aby orzez centrum nie jechały samochody.Powietrze jest filtrowane.Był ogromny rozwój fotovoltaiki do momentu regulacji pisu.Sam mam fotovoltaike i pompę ciepła.Obecnie po zablokowaniu fotovoltaiki ludzue skupili się na pompach ciepła.Pytałem się orzy kupowaniu ciepła i gość powiedział wprost po regukacjach pisu fotovoltaika zgasła i teraz idą pompy cuepła.Też zrobiono ogromną wymianę kotłów.Prywatnie jak i w urzędach.Na dachach urzędów zrobiono fotovoltaike.W planach w wawie jest budowa ogromnych farm fotovoltaicznych aby uniezależnić się od amatorki państwa, która straciła lata na braku modernizacji energetycznej i wojna ich pięknie podsumowała jak przygotowali kraj;)Natomiast ja widzę w wawie poprawę na przestrzeni 2 lat w kontekście też oczyszczacza.Wcześniej było dużo dni gdzie pomiar schodził na najbardziej zabrudzony poziom.Teraz to były 2 dni.Także maskę smogową zakładałem 2 razy w zeszłym roku więcej.Prawda jest taka że w warszawie, relatywnie temp jest dodatnia a pniżej zera jest smog w dużej mierze.Choć jak nie ma wiatru i nie idzie do góry to wtedy jest w mieście.Poprawa jest widoczna.A co do pisu szampan czeka jak w wyborach stracą władzę a kaczka odejdzie nie będzie już szczuł ludzi przeciw ludziom będzie duży pozytyw dka kraju.Już niedługo:)

1

@Borneo jeszcze raz zapytam czy przeczytales co jest w tej nitce? Streszcze ci: jakosc powietrza w Polsce nie odbiega od tego za granicą albo inaczej, ze za granica nie maja aż tylu urzadzeń do pomiarow powietrza co w Polsce przez co wynik i takie porownania sa zaklamane

0

@ObiwanKenobi nie ,zagranica ma inny mix węglowy francja ma np atom u nas to dopiero 2035r.Nie martwię się wybory nie długo jest szansarealna na normalność.Gdyby było pk - 10 , - 15.Ze smogiem byloby źle.Sa dodatnie temp jest w miarę nieźle.Niemcy w tej chwili mają 100% dopłat dk pomp ciepła.Wprowadzają małe wiatraki odpowiednik 6 paneli aeromine pójdą do przodu.Bo to będzie działać nie tylko w okresie zimy ale i nocą zresztą w tym obszarze konkurencha rośnie.Zmiany nadchodzą w europie.Zwłaszcza że niemcy teraz podłaczają się do rurociągu do francji hiszpanii która H bedzie ciągnąć z afryki.Właśnie biora sie za budowę drugiej fabryki H.Oze w europie idzie pełną parą.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?