- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2391 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
78 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
25
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2391 Culés
10
Krótkie słowo ws. ostatnich dram z Tomaszem Ćwiąkałą (wiem, ale wykorzystam to do ogólnego komentarza na temat ekspertów piłkarskich). Nie bez powodu jest on uznawany za jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Jego wiedza i doświadczenie w branży są niekwestionowane, a jego analizy uważa się za wyczerpujące i solidne. Ostatnio jednak niektórzy twierdzą, że jego sympatie do pewnych drużyn, znacznie wpływają na jego oceny i opinie, choć on sam stawia się w pozycji bezstronnej.
To ciężka sytuacja do oceny. Nie można zaprzeczyć, że wiele dziennikarzy zajmujących się piłką nożną kibicuje konkretnym klubom, ale przecież to nie oznacza, że wówczas nie są w stanie wyciągać rzetelnych wniosków i oceniać ich grę oraz sytuacje, chowając sympatię w kieszeń. Profesjonalizm i rzetelność powinny być nadrzędne i nie powinny ulec zachwianiu przez prywatne upodobania.
Oprócz tego, kibicowanie komuś nie oznacza, że zawsze będziemy mówić o nim pozytywnie. Nie bez powodu mówi się, iż nie ma większej marudy nad kibica. Wielokrotnie stawiamy wyższe wymagania ulubionej drużynie niż reszcie stawki.
Kończąc, ważne jest, aby oceniać dziennikarza na podstawie jego pracy i umiejętności, a nie jego prywatnych sympatii. Jeśli jego analizy są precyzyjne, szczegółowe i wyważone, to powinno to być kluczowe dla naszej oceny jego jako profesjonalisty. Tymczasem jego sympatie klubowe są sprawą podrzędną, a ich tropienie, spekulowanie o nich, uważam za zbędną dyskusję, ocierającą się wręcz o śmieszność. Polemizujmy z argumentami w tekście/wypowiedzi, nie z domniemaną (może nawet urojoną?) faworyzacją.
3
@sebasek99 Świetnie napisane, brawo!
4
@sebasek99 Tu to nawet komentator nie może unieść głosu przy golu drużyny przeciwnej czy przy bramce wiadomego piłkarza, bo ludzie piszą o orgazmie. Niektórym piłeczka siadła na mozg.
4
@BorzyKrzys No właśnie. A też nie oszukujmy się, skoro ktoś poszedł w dziennikarstwo piłkarskie, to go ten sport jara. A bardzo trudno się tym jarać bez wcześniejszego zafascynowania się jakąś drużyną.
1
@sebasek99
tylko właśnie u niego nie było widać tego profesjonalizmu ostatnim czasy i tu ten problem właśnie
wychwalał drużynę drugą w tabeli grającą piach szczerze mówiąc, a umniejszał dokonania pierwszego zespołu w tabeli teraz już z dużą przewagą, no to sorry gdzie tu obiektywizm i profesjonalizm?
a już bronienie na siłę Viniciusa teraz jest śmieszne, jakoś inni piłakrze nie miewali zbytnich problemów czy z Ronalidinho czy Rivaldo czy z Messim
bo ci piłakrze zasadniczo szanowali innych, czego nie można powiedzieć o naburmuszonym Vinicus
1
@lucca87 Ale z drugiej strony, to nasza gra w meczach po nowym roku mogła nie sprzyjać do dawaniu Barcy kredytu zaufania. W końcu wynik to jedno, a sposób w jaki się go osiąga to drugie, i tutaj chyba nawet najbardziej pozytywnie patrzący na sprawę Cule może przyznać, że nie zachwycaliśmy, często wyszarpując rezultat. Zauważenie tego nie musi oznaczać faworyzacji.
A Viniciusa przecież kilkukrotnie krytykował. Choćby w tym twittcie: https://x.com/cwiakala/status/1622591486922481665
Lecz powyższe zdania częstokrotnie się przewijają w jego innych wypowiedziach o tym zawodniku.
0
@sebasek99
tak samo punktujący Real był wychwalany przez niego i jak to mówił kontrolował mecze
no nie zgadzam się jak wygrywasz seryjnie po 1-0 to nie jest to przypadek czy szczęście
jak zdobywasz 53/60 - to nie można też mówić o szczęściu, słabej grze, no szanujmy się to co powiedziec o reszcie ligi wtedy
nie wiem czy wiesz ale za guardioli też nie wszystkie mecze wygrywaliśmy po 3/4-0, też nie zdobywaliśmy co roku po 100 pkt w lidze
i też było wiele ciężkich meczów, gdzie nie zawsze graliśmy dobrze
najważniejsze mecze gralismy wtedy dobrze i tak teraz też to wygląda od nowego roku mniej więcej
jego wypowiedzi biły taką hipokryzją że aż uszy bolały patrząć na jakiego dziennikarza się kreuje