La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 820 Culés

6

Trzy dni temu miała miejsce 24. rocznica premiery jednego z najlepszych filmów w historii polskiej kinematografii, czyli Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana. O ile aktorsko, jesli chodzi o postać Zagłoby i Wołodyjowskiego w mojej opinii ustępował on "Potopi" i "Panu Wołodyjowskiemu", tak postać Skrzetuskiego, a przede wszystkim Bohuna były typowe. Ponadto genialna ścieżka dzwiekowa i sceny z udziałem dumy naszej armii, czyli husarii.
Co ciekawe, film ten do 2019 roku, czyli przez 20 lat był najbardziej dochodowym w polskiej kinematografii. Zdetronizowany został dopiero przez "Kler" Smarzowskiego.
@MesQueUnClub_87 @arsenallondyn0 @masq @norbi77

1

@Ojciec5tkidzieci Aż wstyd przyznać ale nie widziałem żadnego filmy z trylogii i nie czytałem książek. Mam już audiobooki i w najbliższym czasie zamierzam to nadrobić. Po każdej książce przyjdzie kolej na film.

1

@Szreko Rzeczywiście, jest to wstyd. :D
Nadrabiaj, nadrabiaj, bo to bardzo dobre dzieła (książki i filmy).

1

@Ojciec5tkidzieci "Potopi"? Ojcze, bój się Boga! Potopowi! Wspaniały film. Lubię go najbardziej, bo w sumie dobrze się kończy, a Daniel zagrał rewelacyjnie.

1

wstyd x2 XD bo też nie oglądałem, czytać próbowałem, ale styl pisania autora mi nie wchodzi ;/ filmy nadrobię jak najszybciej :D

Ostatnio oglądałem Orlęta '39 Grodno - czy jakoś tak, mimo że ogólnie nie jestem specjalnie za nowymi polskimi filmami wojennymi, a ogólnie nawet mi jakoś wszedł :D

konto usunięte

1

@Ojciec5tkidzieci Bohun uwielbiam go :D

0

@Dari0G Po wczorajszej farsie ze słowem "bynajmniej", którą tu uprawiał pewien user pewnie moje tlumaczenie nic nie da, ale zawiesiła mi sie Rambla na telefonie i nie sprawdziłem, czy mi nie ucięło tekstu. A ucięło mi dwie litery. Nieświadomy błąd. Nawet bym nie wpadł, by od siebie odmienic to osiagając słowo "potopi".

0

@Ojciec5tkidzieci Można wzorem @AbelKabela pokombinować, na przykład: "ta potop", wtedy "tej potopi". Nie przypominasz sobie czasem, żeby Twoja babcia tak mówiła? Dobrze mieć takie wspomnienia :).

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?