- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1437 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
133
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1437 Culés
4
A ja uważam, ze nie ma co porównywać reprezentacji do rozgrywek klubowych oraz tego, ze w Argentynie grali na Messiego i walczyli za niego, a w PSG nie.
To jest zupełnie inne granie i zgranie.
Wyrobione schematy taktyczne wałkowane co trening, mecze co 3dni - a w repce co? Parę zgrupowań czy spotkań dlatego uważam, ze takie indywidualności jak Argentyńczyk czy Francuz w turniejach reprezentacji mają jeszcze większe pole do popisu.
Dlatego Argentyna ugrala ten mundial walecznością całej drużyny + geniuszem Leo.
Ale przychodzi LM, taki Bayern i jak widać możesz mieć Mbappe i Messiego czyli najlepszych zawodników MS w Katarze, a i tak odpadasz z turnieju w 1/8 nie strzelając nawet jednej bramki w dwumeczu.
2
@Rust_Cohle +1 i jakby Argentyna nie wygrała MŚ to ta pomoc Argentyska byłaby tu jechana ile sie da ze nie pomogła Messiemu xD
1
@Rust_Cohle ale też gołym okiem widać zaangażowanie Messiego w Argentynie a w PSG. Na MŚ walczyli wszyscy, razem z Leo, w PSG raz na 5-6 razy kogoś zaatakuje, podbiegnie z pressingiem.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
0
@Rust_Cohle jak masz 3 co z przodu nie biegają to takie są efekty.natomiast 1 taki problemu nie zrobi
5
@takisobiektos no i Messi w piłce klubowej już dawno przeszedł tą grę - a teraz zrobił to również na niwie reprezentacyjnej.
0
@Rust_Cohle Po losowaniu pisałem, że PSG jest bez szans większych w tym dwumeczu ( przy jakichś okolicznościach wyjątkowych na farcie istniała możliwość awansu PSG), Neymar po mundialu bajlando, albo kontuzja i cyk jest kontuzja, Messi wiadome było, że ostatnie flaki wypruje na mundialu, a Mbappe cóż, dla takiego zespołu jak Bayern to nie jest wielki problem jednego zawodnika wykluczyc z gry i obrzydzić mu granie w piłkę. Najśmieszniejsze, że to jeden z najsłabszych Bayernow ostatnich lat z Motingiem, Stanislicem jakimś, czy Sommerem na bramce, a oni nawet gola nie potrafili strzelać, chociaż sytuację na pustaka mieli xD
0
@mekston Znaczy to wiadomo, chodziło mi tylko o to źe w klubowej już nie da sie bronić 8 czy 9 w takiej LM. Tu wszystkie drużyny zapieprzaja w pressingu itd. W pierwszej połowie pod koniec były pokazane przebiegniete kilometry gdzie Bayern juz w tamtym momencie przebiegł o 3 albo 4 wiecej od PSG.
2
@takisobiektos tjaaaa, dlatego Messi ma top statystki w tym sezonie jeśli chodzi G/A xD widzisz tylko Mbappe, a przecież LM ma lepsze staty i to on tam kreuje grę. Ja nie umniejszam tylko stwierdzam fakty
1
@takisobiektos mimo wszystko to w dużej mierze też wynika z jakości pomocy i kto wygrywa batalię w środku. PSG w obu meczach przegrało tą batalię w środku pola nie tylko ze względu na bieganie i presowanie, ale też zwyczajnie ze względu na kwestię umiejętności piłkarskich, zgrania itp. O ile Messi może tyle nie biega w obronie, to zakresie rozgrywania piłki i pomocy swojemu zespołowi w rozgrywaniu jest kozakiem, ale w pierwszym spotkaniu jak przez 60 minut piłkarz PSG nie był w stanie dać dokładnego podania (przerysowane, ale było pod tym względem słabo) to robi swoje.
Myślę, że też jest po części prawda w tym o czym pisał @Rewolucja123 - zejście Marquinhosa mocno skomplikowało życie PSG - już nie mieli Kimpembe przed meczem, a potem wymuszona zmiana Mukiele sprawiła, ze musieli do zespołu wprowadzić zawodnika jednak o innej klasie.
Jasne mogą być mecze, że jedna drużyna ciśnie, ma sytuację, jest tak jak to się mówi po piłkarsku lepsza (ale nieskuteczna), ale druga strzela gola i wygrywa. tutaj też ten aspekt nie zadziałał na korzyść PSG, bo jednak na tym poziomie oczekujesz, że bardzo dobry pomocnik wie jak umieścić piłkę w pustej bramce w takiej sytuacji.
Plus co jak co myślę, że po raz kolejny piłka nożna pokazuje jak co do zasady (często) jest ograniczony wpływ 1 zawodnika na całą drużynę.