- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 949 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 949 Culés
0
Jak myślicie, od kiedy zaczęło się symulowanie piłkarzy na pełną skalę?
Nie przypominam sobie, żeby np w latach sprzed czasów Cristiano, Suareza czy Neymara było takie nagminne wymuszanie fauli i rzutów karnych.
Czy to właśnie Ci zawodnicy rozpoczęli taka modę?
Wydaje mi się, że tak.
1
@norbi77 symulki były zawsze tylko teraz sędziowie nie dają za to praktycznie żółtych, wiec ryzyko zerowe
1
@Explode
Oj nie...nie zawsze...kiedyś jak był faul, to był faul i tyle. Obejrzyj np MŚ 1998 lub Euro 2000 lub rozgrywki ligowe z tamtych czasów. Nie było tego zbyt dużo.
1
@norbi77 Uważam że jednym z czynnik dlaczego symulki stały się powrzechniejsze jest zmiana sposobu sędziowania, która ma na celu większa ochronę piłkarzy ofensywnych. Kiedyś gra była dużo bardziej brutalna, wystarczy sobie zobaczyc kilka meczów Maradony i ile razy on był kopany ostry i sędziowie nie reagowali. Teraz sędziowie sa bardziej wyczuleni na mniejsze faule stąd też łatwiej jest zrobić symulkę, bo kiedys sędzia by to uznał że faul był "niewystarczający". Żeby nie było ja uważam że trzeba dbać o zdrowie piłkarzy i karać boiskowych bandytów, ale jednoczesnie zwracam uwagę, że kiedys cięzej było robić symulki bo drobne kontakty sędzia i tak olewał, więc i tak piłkarze by nic nie uzyskali symulując, a dodatkowo rywale by jeszcze grali brutalniej przeciw takiemu piłkarzowi by "odwdzięczyć" mu się za symulkę.
0
@priest9999
Coś w tym jest, co napisałeś i chyba masz sporo racji.
0
@Explode Kiedyś za symulki nie dawali wcale kartek, bo nie było takiego przepisu :)