- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1130 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
12
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
54 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
43 odpowiedzi
turhiay
12
A to ciekawe. Fede Valverde i kolejny konflikt w szatni (tym razem Urugwaju)Przypadek?https://x.com/... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1130 Culés
25
Ale wczoraj Ernesto Valverde ustawił drużynę dobrze. Warto zauważyć, że najsilniejszy pressing i to nie podwojony, a potrojony był nakładany tylko na Busquetsa.
Kto jak kto, ale Ernesto wie doskonale jak ważnym zawodnikiem w układance jest Busi i próbował wyłączyć go całkowicie z gry.
10
@Kidd Bardzo celna uwaga - co jest też ciekawe Gavi nie licząc pressingu i swojej "wojowniczości" właściwie nie istniał w rozegraniu. Dużo ludzi chwali go tylko za to że walczył, ale pod względem stricte piłkarskim nie była to efektywna gra - kibice nie zauważają detali i zapominają ze wszyscy pomocnicy muszą pomagać w rozegraniu piłki i przede wszystkim pomagać balansować grę zespołu.
12
@JarekS niestety, ale właśnie Valverde, który sam był posądzany o uzależnienie gry od Busiego, zdiagnozował od razu obecną Barcelonę. Próbował wyłączyć Busiego, bo wiedział, że reszta pomocy nie rozegra tak piłki jak doświadczony Hiszpan.
Zresztą, chyba Xavi też zauważył ten problem, bo widać było po przerwie, że o wiele wyżej ustawiał się Christensen i praktycznie grał w linii z Busim, żeby pomóc odrobinę w rozegraniu.
Co do Gaviego, to niestety, ale kolejny mecz kiedy pokazuje, że w rozegraniu nie jest pomocny. Fajnie, że biega, że włączy i szarpie, ale musi cos zacząć do tego dokładać, coś co powinien robić pomocnik w Barcelonie. Kontrolować grę, utrzymywać się przy piłce, rozgrywać. Dużo pracy przed młodym jeszcze.