- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1759 Culés
Gorące dyskusje
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Karol145
3
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
CLS63AMG
10
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1759 Culés
5
"Analitycy z Conflict Intelligence Team, wywodzącej się z Rosji niezależnej organizacji zajmującej się analizą przebiegu konfliktów zbrojnych przy użyciu powszechnie dostępnych źródeł, weszli w posiadanie zdjęć, które ilustrują przerzut z Dalekiego Wschodu Rosji czołgów T-54 i T-55. Czołgi T-54 weszły do użycia w armii ZSRR w latach 40-tych XX wieku a czołgi T-55 - w 1958 roku." [Rzeczpospolita]
Trochę współczuję rosyjskim czołgistom :/
@Kondziubarca @tomek8756 @michal26 @Barca1992 @Przemek2323 @Ojciec5tkidzieci
3
@Kgorecki2500 zależy, czy były modernizowane czy nie. Masz przecież słoweńskie czołgi T-55M. Dość normalne są jak na warunki frontowe.
No, ale jednak to nie to samo co T-90M, czy T-90A
Niemniej. Normalny krok Rosji. Nie tylko ludzi, ale i sprzętu u nich mnogo.
Jeśli wierzyć tym doniesieniom, to mamy jedyny rozsądny krok Putina. Jeśli wejdzie do gry 10-15k tego typu czołgów (z czego realnie 2-3k tylko na front, reszta jako dawca części), to może zrobić różnicę. UA, by to zrównoważyć, potrzebowałaby więcej Himarsow, czy ręcznych wyrzutni, typu Javelin.
Ogólnie też na pewno potrzebowali by dla równowagi 500-600 czołgów nowocześniejszych. Taki Abrams M1A1 spokojnie sobie by poradził z taką flota rywala.
1
@michal26 No właśnie jak czytałem to głównie po to to wyciągnęli z magazynów, żeby Ukraińcy drogie pociski przeciwpancerne (a te są w ch drogie) zużyli na starsze czołgi niż na nowsze.
1
@Kgorecki2500 dokładnie tak może być. Jest to logiczna, z punktu widzenia doktryny wojennej Rosji, decyzja
1
@michal26 Ruscy nawet zmodernizowane czołgi z obecnej podstawy mają jak ze skansenu więc te ich T-55 to pewnie jest dokładnie ten sam T-55 co w latach '60.
Z resztą nawet patrząc jak u nich to wygląda, gdzie potrafią rozkradać nawet swój naczelny projekt, to już widzę jakby "modernizacja" tamtego ustrojstwa wyglądała, jak kacapy zapewne nigdy nie przypuszczali, że będa musieli ich jeszcze kiedykolwiek używać.
A co do wartości bojowej, to nikt do tego gówna z Javelinów strzelać nie będzie bo na to wystarczy RPG czy Carl Gustav a przez to jak te czołgi są upośledzone, będą musiały wchodzić w zasięg karabinów wysokokalibrowych gdzie przy nikłej grubości pancerza na spokojnie da się je rozwalać nawet pociskami .50 BMG, gdzie USA dysponuje amunicją do Browninga, którą po prostu poszatkuje te czołgi z odległości 1,5 kilometra. T-55 gruby pancerz ma tylko na wieży, reszta to 10-14 cm a z tyłu ma nawet 6 cm.
Pocisk M903 potrafi penetrować 19 mm pancerz.
A co do minusów tego planu ruskich: zabranie roboczogodzin fabryk na renowacje tego syfu. Czołgów może mają i dużo, ale byle trep tego nie poprowadzi, tu trzeba przynajmniej podstawowego przeszkolenia całej załogi a tych u kacapów nie ma nieskończoności.
Jak dla mnie to po prostu kolejny desperacki krok bez większej wizji niż jakiś masterplan.
0
@michal26 są jeszxze pioruny i stingery.