La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1026 Culés

22

W każdym zespole wszechstronni zawodnicy się przydają i to nie podlega wątpliwościom, ale Roberto to wychowanek grający całą karierę w jednym klubie, a to nawet dla mentalu i zjednoczenia zespołu samo w sobie jest wartością.
PS: jeśli ktoś uważa że Roberto jest słaby to porównajmy go z Gavim - gra dwa razy tyle i nie ma lepszych liczb, a w kwestii inteligentnego poruszania się po boisku czy wsparcia kolegów różnych formacji można mówić o przepaści wręcz. Roberto nie jest słaby, po prostu gra więcej Gavi który może w przyszłości być lepszym piłkarzem ze względu na wiek. Roberto to jest idealny przykład zawodnika z doświadczeniem w szerokiej kadrze, który ma być wartościowy kiedy trzeba pomóc zespołowi i tak jest.

0

@JarekS podsumowując: Roberto był i jest doświadczonym słabym piłkarzem ale wychowankiem

3

@goldmetaxa czytaj ze zrozumieniem - podsumowując Roberto będąc zawodnikiem szerokiej kadry nie odstaje znacząco pod względem jakości piłkarskiej od zawodników pierwszego wyboru np Gaviego, a w wielu aspektach które wymieniłem jest nawet lepszy.

2

@JarekS amen

0

@JarekS Co nam z umiejetnego poruszania po boisku... gdzie jest jego wszechstronność jak kontuzję ma np. Araujo, a trzeba pilnować Viníciusa?
Przecież prawa obrona to jego główna pozycja... a tutaj chłopak nie daje rady.

3

@R_da_Souza_Faria Tak trudno pomyśleć a potem pisać? Na prawej obronie lub prawym wahadle jak kto woli powinien grać piłkarz o takim profilu, a nie randomowy piłkarz.
Wszechstronność Roberto to umiejętność gry na wszystkich pozycjach linii pomocy. Nie ma piłkarza na świecie który będzie nadawał się do grania na wszystkich boiskowych pozycjach.
To że Roberto grywał na PO nie oznacza że jest prawym obrońcą - to oznacza że Barcelona na przestrzeni lat nie potrafiła kupić lub wychować wystarczająco dobrego obrońcy na tą pozycję, a on grał z przymusu na tej pozycji. Równie dobrze mógłby tam grać jakikolwiek piłkarz, a wybór kilku trenerów padał na Roberto bo wiele potrafi ogólnie piłkarsko, lecz nigdy nie był prawym obrońcą, a jego profil piłkarski również pokazuje że nim nie jest.
Czepianie się pomocnika że nie jest prawym obrońcą jest bez sensu, aby nie powiedzieć debilne. Nikt w klubie nie traktuje Roberto jak prawego obrońcy, Xavi mówi że jest świetnym uniwersalnym pomocnikiem a ty wyjeżdżasz że ma pilnować Viniego pod nieobrcność Araujo? Mamy 2023 rok przypominam...

0

@JarekS S.Roberto właśnie powinien grać tylko w pomocy.
Wiele bramek na PO zawalił kryciem na radar, a już nie mówię jaki on prawoskrzydłowy... Więc uważam że trochę przesada z tą wszechstronnością.
Fenomenalnym zawodnikiem, który grał praktycznie wszędzie i robił to znakomicie był Luis Enrique.
Od 30 lat oglądam mecze Barçy i widziałem to na własne oczy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?