La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1371 Culés

4

Czy jest inna drużyna w Europie poza Realem Madryt, która tak bardzo wstydzi się swojej historii, ze musi ją po latach zmieniać?

konto usunięte

0

@ObiwanKenobi Bayern Monachium.

0

@TheNekro94 Bayern? A czemu?

3

@TheNekro94 Bayern został zmuszony do zmiany herbu ze swastyką przez ówczesne władze, które doszły wtedy do rządzenia krajem... Mało tego, Bayern w okresie wojny został zawieszony we wszelkiej działalności i prawie zlikwidowany przez hitlerowców za zbyt dużą przychylność do Żydów (a także nakaz usunięcia Żydów z oficjalnych stanowisk), tolerancyjność i ogólnie za żadne zaangażowanie w ustrój i życie polityczne i stawanie wręcz w opozycji do reżimu. W przeciwieństwie do miejscowego rywala TSV 1860, w którego zarządzie zasiadali najtwardsi naziści, i którego wielu członków było jednymi z pierwszych zwolenników Hitlera to piłkarze i działacze Bayernu byli wysyłani jako pierwsi na front by doprowadziło to do jak najszybszego zaprzestania istnienia Bayernu. I to wszystko dokonane oczywiście oficjalnie, prawnie i formalnie, ale tym sposobem lokalny rywal chciał się pozbyć konkurencji "w białych rękawiczkach".
@ObiwanKenobi swoją drogą to nie wiem co ma wspólnego tak odległa historia z dzisiejszymi czasami.

konto usunięte

0

@ObiwanKenobi Kiedyś mieli sfastyke w swoim herbie. Teraz w historii herbów nigdzie jej nie pokazują.

konto usunięte

1

@Zoker Cenna informacja, choć skopiowana z "enterami" :D

1

@TheNekro94 poprawiłem dosłownie w pół minuty

0

@TheNekro94 mieli, ale jak kojarzę to był żydowski klub tzn było w nim sporo Żydów i nawet nim rządzili, ale jak nadszedł Hitler to musieli spierniczać.
Jak kojarze to TSV było hitlerowskie a Bayern raczej był zmuszony do zmiany herbu. Oczywiście mogę się mylić bo znam aż tak dobrze ich historii.

Edit widzę, ze już ktoś to opisal

0

@Zoker jeżeli nie ma nic wspólnego to czemu tak bardzo się jej wstydzą i chcą ją zmieniać?

0

@ObiwanKenobi a mnie się nie pytaj :)
Ja wychodzę z założenia, że nie ma co patrzeć na tak odległą historię. Tak robią w USA, gdzie praktycznie każdy dzisiejszy biały człowiek przyczynił się do niewolnictwa lub polscy nacjonaliści, którzy cały czas pamiętają o Wołyniu i nienawidzą dzisiejszych Ukraińców, którzy nie mieli z tym nic wspólnego.

0

@Zoker historia jest po to, aby o niej pamiętać, wyciągać z niej wnioski i nie powtarzać błędów popełnionych przez poprzednie pokolenia.

0

@ObiwanKenobi ale nie po to żeby oceniać obecne pokolenia na podstawie błędów wcześniejszych pokoleń...

0

@Zoker wszystko zależy od tego jak podchodzą do tych dokonań

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?