- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1497 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Marcelinho99
4
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Popitek12
9
Udało się. Właśnie przebiegłem setkę w 9.84 wow. Świetny wynik tym bardziej że najszybszy... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1497 Culés
19
Moim zdaniem Torre ma wielki talent i jego pech polega na tym że w złym momencie trafił do pierwszego zespołu oraz układy ludzi decydujących o transferach były dla niego mało korzystne.
Mało ludzi zwraca uwagę na szczegóły, ale kluczowa kwestia jest taka: co chce Xavi i sztab szkoleniowy? Od dawna pisałem że Xavi chce doświadczonych piłkarzy, których nie trzeba rozwijać bo chce skupić się na wyniku sportowym. Na początku sezonu były 2 opcje dla Torre:
1) Gra w rezerwach i w pierwszym zespole forsowane przez Alemany'ego.
2) Wypożyczenie do Racingu preferowane przez Xaviego - bo grało w wyższej klasie rozrywkowej niż rezerwy.
Xavi z Torre zwobił to samo co zrobił Koeman z Puigem - publicznie latem powiedział, że chce aby zawodnik został wypożyczony do Racingu i żeby tam się ogrywał. Różnica polega na tym że w przypadku Torre Xavi nie chciał kolejnego zawodnika do podnoszenia jakości piłkarskiej, a Koeman u Puiga nie widział piłkarza mogącego wyzbyć się podwórkowego stylu grania pomimo talentu jaki posiadał.
Xavi mówiąc że Torre powinien być wypożyczony rozwścieczył Alemany'ego i zirytował do tego stopnia że ruszyła karuzela głupich decyzji w obszarze transferów, a skończyło się na tym że Alemany osobiście zablokował wypożyczenie Torre (jak się z różnych źródel dowiadujemy zimą również jego wypożyczenie zostało zablokowane).
Podsumowując to że Torre będzie grał ławę przez cały sezn było oczywiste ze względu na cyrk z Alemany'm - nikt nie popuści i każdy chce mieć jak najwięcej do powiedzenia, co odbija się w tym przypadku na młodym piłkarzu. W tej sytuacji stoję po stronie Xaviego - jeśli trener mówi że chce wypożyczyć zawodnika to jest to świętość i powinno być to uszanowane, a cała karuzela transferowa nie powinna być uzależniona od fochów Alemany'ego który nie odpowiada za prowadzenie piłkarzy na treningach oraz za grę zespołu i moim zdaniem przekracza swoje kompetencje.
Ostatni mecz w którym dostał minuty Torre pokazał jednoznacznie że chłopak ma potencjał do gry nawet w pierwszym składzie widząc jak słaby ostatnimi czasy jest Gavi. Torre w krótkim okresie czasu jaki dostał na boisku miał więcej wyjść do piłki, w którym znalazł przestrzeń do podania od kolegów niż Gavi w całych 4 ostatnich meczach. Do teog warto zauważyć że podobnie do Gaviego bardzo agresywnie atakuje przeciwników i nie boi się starć - różnica polega na tym że atakuje on piłkę, a nie piłkarzy i to także kolejny plus. Moim zdaniem gdyby nie spina z Alemany'm i jego chora chęć wpływu na kształt kadry Barcelony to Torre z pewnością by grał częściej bo ma papiery na granie. Warto zauważyć że jedyny gol jaki padł dla Barcelony wynikał właśnie pośrednio z dobrej gry Torre, gdzie odpowiednio ustawił się w linii pomocy i sprytnym ruchem uruchomił Kessiego. Śmiem twierdzić że grając obok Busiego, Pedriego i de Jonga to na dzień dzisiejszy Torre by lepiej prezentował się od Gaviego, który jest bez formy.
Pierwszy lepsze źródło mówiące o tym co chciał zrobić z Torre przed sezonem Xavi i Alemany: https://www.football-espana.net/2022/08/24/barcelona-to-keep-pablo-torre-due-to-disagreement-between-mateu-alemany-and-xavi
0
@JarekS krótko mówiąc zostawienie Torre na sezon to było zmarnowanie jego talentu, który bez wątpienia posiada. Mógł iść od razu na wypożyczenie, a nawet zostać w poprzednim klubie gdzie był kluczowy. Mam nadzieje ze jeszcze będą z niego ludzie.
0
@Janas11224 Ten sezon dla Torre można powiedzieć że został zmarnowany - potrenował sobie z pierwszym zespołem i tyle.
Racing to był jego poprzedni klub, z którym awansował do LaLiga2, zatem była to wyższa klasa rozgrywek niż zespół drużyny rezerw i te wypożyczenie miało sens. Z pewnością bardziej by się rozwinął niż kisząc się na ławce - w jego wieku trzeba grać, a talent niewątpliwie posiada.