- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1296 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
12
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
52 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
40 odpowiedzi
turhiay
8
A to ciekawe. Fede Valverde i kolejny konflikt w szatni (tym razem Urugwaju)Przypadek?https://x.com/... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1296 Culés
0
Oświadczenie ekspertów co do SI w 22 słowach:
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/swiatowi-eksperci-wspolnie-ostrzegaja-ze-si-jest-grozna-niczym-bron-atomowa/m07bdss
2
@negreanu wg mnie jest nawet groźniejsza.
Oddajemy jedyną naszą przewagę naturalną - innemu organizmowi.
Przecież niczym innym się nie wyróżniamy. Ani nie jesteśmy szybcy, ani nie mamy wzroku czy słuchu wybitnego...ani też jakoś specjalnie wytrzymali. Fizycznie przegrywamy z wieloma organizmami. Oddajemy w ręce maszyny MYŚLĄCEJ coś, dzięki czemu zdominowaliśmy tę planetę.
To nie może się dobrze skończyć.
Powstanie osobliwości, to jest koniec naszej cywilizacji jaką znamy i módlmy się, by AI nie uznała zbyt szybko, że nie jesteśmy potrzebni do rozwoju i że już ma patent jak się zabezpieczyć przed odcięciem prądu...
1
@michal26 Zgadza się, zresztą jak to już na przykład gier typu szachy gdzie algorytmy SI ogrywają nawet najlepszych a i też zdecydowanie szybciej potrafią podjąć decyzje. To co może być szansą, może stać się przekleństwem.
Nawet ostatnio rozmawialiśmy w gronie osób zajmujących się informatyką o SI, chatgpt itd. Druga strona medalu opisywana w innym artykule, że nawet jak w maszynie nie zaimplementują w pełni mechanizmów jakie posiada człowiek to i tak będzie stanowić zagrożenie, bo będzie łatwiej podatna na manipulacje.
1
@michal26 akurat jeżeli chodzi o wytrzymałość, to człowiek jest w czołówce :)
Ale generalnie zgadzam się z Tobą, powinniśmy być bardzo rozważni, aby w pełni zachować kontrolę nad decyzjami podejmowanymi przez SI.
1
@FrankliN7 wytrzymałość człowiek jest w czołówce? Serio? Niby pod jakim kątem? Gdyby nie ubrania, to byśmy mogli żyć tylko w temperaturze 15-35 stopni.
Ale ok. Mamy ubrania. Spoko. Tylko i tak minus 50 i na zewnątrz nie wytrzymasz za długo. Powyżej 40 to się odwodnisz.
Porównaj to sobie z Wielbłądami, Niedźwiedziami polarnymi, etc.
Dodatkowo - ptaki potrafią pokonywać setki kilometrow dziennie. Człowiek? No chyba tylko autem xD
Nie no. Ani nie jesteśmy specjalnie wytrzymali na temperaturę, ani na wysiłek (w porównaniu do psów czy koni), ani na ból, ani na nic innego.
Serio. W wytrzymałości na warunki zewnętrzne człowiek jest daleko od czołówki...
Zwłaszcza OBECNY człowiek. Lekko głowa boli i po Apap biegnie xD
0
@michal26 nie chodzi o przeciętnego człowieka dzisiejszych czasów, tylko o zdolności adaptacyjne ludzkiego organizmu. Zarówno do temperatury, innych warunków, jak i wysiłku fizycznego.
0
@FrankliN7 ale to jest właśnie inteligencja. Zwierzęta mają NATURALNE futro, grubszą skórę, czy silniejsze mięśnie, ostrzejsze zęby.
My mamy rozum, który potrafił wygenerować takie a nie inne umiejętności. To, że mamy ubrania nie wynika stricte z biologii, tylko ze struktury mózgu. No co też oczywiście jest genetyką, ale już konkretną cechą, jaką jest inteligencja. Umiemy bardzo dobrze, a na tle innych organizmów - wręcz wybitnie łączyć przyczyny ze skutkiem. Umiemy łączyć wątki.
Reasumując - inteligencja jest naszym jedynym walorem i przewagą nad resztą organizmów. Żadną inną cechą się nie wyróżniamy a często jesteśmy w tle.