La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1079 Culés

7

14 czerwca 1940 roku z Tarnowa do Oświęcimia wyruszył pierwszy transport 728 Polaków. Podczas postoju w Krakowie, z megafonów popłynęły komunikaty o upadku Paryża. Niemcy wiwatowali, Polacy byli zapewne przerażeni.
Auschwitz-Birkenau stało się fabryką śmierci, jednym z najbardziej przerażających miejsc. W niespełna 5 lat do tego piekła trafiło 1,3 miliona osób. 1,1 straciło życie. W przeważającej większości byli to Żydzi (najwięcej pochodzenia węgierskiego i polskiego).
"Przybyliście tutaj nie do sanatorium, tylko do niemieckiego obozu koncentracyjnego, z którego nie ma innego wyjścia, jak przez komin. Jeśli się to komuś nie podoba, to może iść zaraz na druty. Jeśli są w transporcie Żydzi to mają prawo żyć nie dłużej, niż dwa tygodnie, księża miesiąc, reszta trzy miesiące”. Tymi słowami więźniów powitał Karl Fritzsch.

4

@magister97r A dzisiaj to nam Izrael przypisuje te okropieństwa

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?