La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 776 Culés

0

Czytał ktoś z was najnowszą książkę Bartosiaka "Najlepsze miejsce na ziemi"? Warto przeczytać?

0

@paweldunajecfcb Na świecie, nie na ziemi.
Lektura obowiązkowa dla każdego rodaka. Całe nasze gówno jest tam bardzo wymownie i przystępnie opisane. Być może starszy czytelnik więcej wyłapie, bo tę książkę w pełni się rozumie szczególnie wtedy, kiedy umiesz już obserwować bardziej skomplikowane mechanizmy sterujące naszym grajdołkiem. Ale generalnie pozycja "must have", audiobook z audioteki daje radę, lektor znośny.

0

@RosjaninBut starszy czytelnik, to znaczy w jakim wieku?

1

@aldewir Chodziło mi po prostu o to, że jak masz np. 35+, to więcej doświadczeń życiowych i dłuższy czas obserwacji funkcjonowania patologii naszego systemu powoduje, że zrozumienie i korzyść intelektualna z tej książki jest bardziej pełna.
Ale w żadnym wypadku nie zniechęcam do tej pozycji, bo ona jest napisana łatwym językiem i dla każdego. Nie chodzi tutaj o to, że młodszy czytelnik nie zrozumie połowy książki, tylko po prostu z racji wieku pewne sprawy państwowe mogą być nie do końca jasne.

W książce jest sporo geopolityki, więc i tak mniej zainteresowani sprawą nie wszystko skumają i dotyczy to osób w każdym wieku. Dlatego nie ma co podchodzić do tej księgi jak pies do jeża, tylko zwyczajnie kupić i przeczytać/wysłuchać. Zdecydowanie podstawowa wiedza dla każdego rodaka, właściwie w szkołach powinni to przerabiać jako lekturę obowiązkową.

Po przeczytaniu jest jeden wniosek - nasz system to kompletne gówno, a ludzie nim sterujący, począwszy od urzędnika po najważniejsze osoby w państwie, nadal
działają jakby był środek komuny, a my sobie z tego nie zdajemy sprawy. I nie chodzi tu niestety tylko o PiS, a o praktycznie wszystkich. Sam Bartosiak jest sceptyczny co do tego, że uda się coś z tym konkretnie zrobić bez jakiegoś wielkiego bum (wojna, podpalenie systemu itp.).

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?