- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1577 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
16
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1577 Culés
2
Ja tylko dodam że Alba odszedł, a tego się nie spodziewali i pomógł w ffp. A tu dalej cyrki
0
@tbas Alba-Busquets-Umtiti... a nadal ciężary z rejestracją.
0
@tbas ale mu też trzeba zapłacić chyba nie myślisz że darował XX mln zaległej pensji ...
2
@tbas Alba odszedł, Pique odszedł, Busquets odszedł, zyski rekordowe w minionym sezonie, brak większych strat, ale dalej ffp w dupie przez kontrakty Lengletów i innych. Nawet wrzód Umtitix odszedł, ja też nierosumie... @BordowyPtak zrezygnował z reszty wynagrodzenia, podobnie Pique.
1
@tbas Zero progresu z ffp, a nawet regres. Jak się patrzy na to, to @JarekS miał rację, pragmatyczne podejście do sytuacji, postawienie na rozwój młodych, co za parę lat by oddało w gablocie i finansach klubu, w krótkim terminie wyglądało by to źle, ale pieniądze z tych dźwigni również by pomogły, gdyby nie przeznaczono praktycznie wszystkiego na transfery. Powoli by z czasem pewnie pensje spadały, wyniki byłyby pewnie trochę słabe, ale sportowo z czasem byśmy właśnie zyskali, bo byśmy mieli większe szanse na pozyskiwanie młodych talentów w przyszłości.
2
@Rewolucja123 Albo sponsorzy by odeszli, stracilibyśmy LM, odeszli by lepsi gracze jak Pedri, Dembele, De Jong, bo po co grać w średniaku? Taka zmiana trwała by pewnie z 10-15 lat, a i mogłaby być bezpowrotna.
0
@BordowyPtak ale część zmniejszył
1
@kuz Rozwój młodych by potrwał 4-5 lat patrząc na wiek naszych, to zakładałbym nawet 4 lata. Z czasem ich nazwiska byłyby głośne w świecie piłki i zyskalibyśmy tych sponsorów, a tych sponsorów tak prędko byśmy nie stracili, nie w krótkim okresie, jakim są 4 sezony. Klub mógłby w takim czasie na spokojnie odzyskać płynność finansową, zeszłyby duże kontrakty, skupiono by się na spłacaniu długów, czy zaległych kontraktów zamiast transferach i rozwijano by piłkarzy oraz szukano darmowych nazwisk.
1
@Rewolucja123 Ale o jakich młodych mówisz? Pedri? Gavi? Balde? Araujo? Gdybyśmy grali środki tabeli to by uciekli do większych klubów żeby ratować karierę, a nie poświęcać ją dla upadającej Barcy, żeby na nich mogła się odbudować.
1
@kuz Kto powiedział, że skończylibyśmy w środku tabeli? Zakładam utrzymanie TOP4 przy tym co piszę, a nie spadek do środka tabeli. Budowalibyśmy kadrę opartą na talentach przy paru doświadczonych i za parę lat, jakby wchodzili w najlepszy dla nich wiek, byliby gotowi do gry na najwyższym poziomie i zaczęli wyciągać klub wyżej pod względem wyników, a jak utrzyma się takich na lata, to spokojnie możesz zdobyć w ciągu dekady więcej trofeów, jak z podejściem wyniki na już.
0
@Rewolucja123 jakim cudem może być regres coś tu nie gra
1
@Rewolucja123 Gdyby nie Lewy, Kounde, Christensen, Raphinha skończylibyśmy w środku. Bez dwóch zdań. A mówisz o braku transferów.
1
@krol211 Normalnie. Pierwsze okno Laporty problemy z rejestracjami. Drugie okno, mimo dźwigni, problemy z rejestracjami. Kolejny rok i trzecie okno letnie, znowu problemy z rejestracjami mamy, skoro kombinowaliśmy nad wypożyczeniem Gulera, czy też taki Brozović nie miał pewności do przyjścia tutaj, albo nawet Messi, o czym sam wspomniał. Do tego mamy problem z wydawaniem pieniędzy na transfery. Patrz pivot, Guler, teraz Roque.
@kuz Nie mówię o braku transferów, Christensen by przyszedł i tak. Pewnie byśmy skończyli z jednym pieniężnym transferem spóśród trzech rok temu. Było też sporo ciekawych nazwisk za darmo w zeszłym okienku, jedynie pieniądze na pensje do wydania były i rejestracja, a my zastosowaliśmy natychmiastowy wynik i mamy 3 transfery pieniężne.
1
@Rewolucja123 I mamy mistrza Hiszpanii, Ligę Mistrzów i Superpuchar. Do tego Gundogana, Inigo i może jeszcze Pivota. Napastnik to nie jest mus bo za Lewego może zagrać właśnie młody Fati, jeżeli już mówimy o rozwoju. Ferran też grał na 9.
0
@Rewolucja123 tylko że teraz kilku zawodników odeszło z dużymi pensjami więc teoretycznie powinno być lepiej
1
@krol211 A czy jest lepiej? No nie.
@kuz No postawiliśmy na natychmiastowy wynik. Wymaga to większego wydatku pieniędzy, aniżeli przy budowaniu kadry na młodych talentach, aby w ciągu paru lat wyjść na prostą i wtedy robić wynik, jak Ci się rozwiną i będą gotowi.
0
@Rewolucja123 bo ja piszę to od zawsze. Laporta działa na swoją kadencję nie myśli co będzie za 10 lat. Te dźwignie będą już zawsze. Nie wiem jaka jest średnia wieku na stronie ale istnieje duże prawdopodobieństwo że ja nie doczekam.