- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1942 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
84 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1942 Culés
7
[Wybory w Hiszpanii]
I cyk okazuje się, że jednak prawica wygrała wybory xD
Doliczono głosy zza granicy i to zmieniło diametralnie wynik. Teraz 172 do 171 na korzyść prawicy. 7 głosów separatystów z Katalonii. Prawdopodobnie czeka nas wobec tego powtórka wyborów na jesieni.
@Kgorecki2500 @tbas @Comentateiro @tomek8756 @Kondziubarca @GeneralXavi
0
@michal26 Ciekawe czy nasze wybory odbędą się na jesieni. Patrząc na to, co się dzieje na granicy może być różnie.
0
@michal26 Parlament europejski już zaciera ręce
0
@Barcanajlepszyteam odbędą się. Zdziwię się jak będzie inaczej.
0
@Kgorecki2500 w jakim sensie?
1
@michal26 Że za chwilę będzie "ratunku, faszyzm w Hiszpanii"
1
@Kgorecki2500 a no tak :)
Ogólnie szeroko pojęta prawica (czy to światopoglądowa, czy gospodarcza. No taka, co to właśnie zrzesza konserwatystów, lub liberałów gospodarczych) rządzi we Włoszech, w Polsce w Finalndii, w Estonii, zasadniczo będą w Hiszpanii, jeszcze są w UK. W Niemczech odradza się też taki ruch (AfD - i tutaj trzeba na nich bacznie patrzeć). Francja zaraz też Maryna lePen może rządzić. Ogólnie ciekawe czasy dla UE się szykują.
0
@michal26 Śledziłeś ostatnio informację o grupie Wagnera? Podobno pojawili się pod Przesmykiem Suwalskim. Ciekawe czy skończy się na samych prowokacjach i incydentach hybrydowych.
0
@Barcanajlepszyteam no nawet jeśli, to nie żartujmy. Prowokacje były, są i będą. Nie jest to powód do odwołania wyborów.
0
@michal26 Oczywiście, że nie. Tylko pytanie czy skończy się na samych prowokacjach.
2
@Barcanajlepszyteam Z wagnerowcami to PiS podgrzewa sytuację, bo to im politycznie pasuje. Jedyna szansa odwołania wyborów jest wtedy gdy słupki poparcia nie będą się pisowi zgadzac i wtedy mogą wprowadzić stan wyjątkowy z powodu "wielkiego" zagrożenia ze strony wagnerowcow
0
@Barca1992 Oczywiście, że PiS podkręca sytuację z wagnerowcami, bo mogą tylko na tym skorzystać. Ja po prostu się zastanawiam czy istnieje realne zagrożenie z ich strony w postaci np próby przejęcia przesmyku suwalskiego. Wiem, że może to głupie pytanie, ale na co dzień nie interesuje się tym tematem i nie wiem do końca jak to wygląda. @michal26
0
@Barcanajlepszyteam Mi osobiście wydaje się, że raczej nie będą próbować przejąć tego przesmyku a bardziej jakieś prowokacje urządzać i część grupy Wagnera może gdzieś być w kierunku północnej Ukrainy, spróbować z tamtego kierunku uderzyć w przyszłości.
0
@negreanu Prowakacje to na pewno, bo już pojawiło się info, że wagnerowcy dostali białoruskie mundury straży granicznej i będą próbowali przepchać nam imigrantów.
1
@Barcanajlepszyteam nie ma szans. Ich jest kilka tysięcy. Wojska NATO mają obecnie w stanie szybkiego reagowania 300tys wosjkowch w Europie gotowych do walki w ciągu 72h z czego ponad 50tys na samej granicy.
Musiało by być z 150tys wagnerowców na Białorusi aby mieli szanse - wszystko mniej jak 3 do 1 w przeciągu 72h to samobójstwo i nich więcej.
Straszenie i nic więcej ludzi co łykają to jak głupi.
Nawet Ukraina sporo swojego wojska z północy wycofała bo nie ma szans na atak. Nie mają tam armii na poziomie 100tys ludzi gdzie całą granice mają zaminowaną tak, ze tylko zmasowany atak piechoty coś moze.
0
@Barcanajlepszyteam wiadomo, że to w interesie Rosji, ale jest to NIEREALNE. Rosja aktualnie nie ma sił, by się przeciwstawić Polsce a co dopiero jak NATO wkroczy. Dołącz siły Litwy, Łotwy i Estonii, które pierwsze się przyłączą do obrony.
0
@fenix1983 dorzuć przewagę techniczną. Mamy siły szybkiego reagowania, F-16, F-35, ATACAMSy, Patrioty, naprawdę nowoczesny sprzęt. Wagnerowcy byliby zmiecieni w pył w 3 dni.
0
@fenix1983 @michal26 Dzięki za informację Panowie. Czyli uważacie, że generalnie jest bezpiecznie w tamtych rejonach Polski? Myślałem, żeby w sierpniu wybrać się właśnie w tamte regiony (Augustów, Giżycko) i dlatego też tak wypytuje o tę sytuację na granicy.
2
@michal26 A co do wyników wyborów to widać ostatnio tendencję, że prawicowe partie zyskały na poparciu, sam się nie dziwię, bo w kluczowych kwestiach jak bezpieczeństwo w zeszłym latach było przespane przez kraje UE i zbyt często były poruszane te mało istotne albo pokaz hipokryzji jak ekolodzy z UE dogadywali się z Putinem czy z Katarem albo sprzedaż wyposażenia militarnego do Rosji
0
@michal26
Kolego oderwany szykują się czasy wojny
Bo takie same nastroje i rządy były już przed 2 wojna
Nie ma się z czego cieszyć
0
@Barcanajlepszyteam oczywiście, że jest bezpiecznie. Wywiad rosyjski robi wszystko, by właśnie zakłócić nasz spokój :)
0
@negreanu lewicowe myślenie doprowadziło do fatalnego stanu wojska Hiszpanii, Portugalii, Włoch i innych krajów. Grecja uchowała się, bo musi się zbroić, bo Turcja.
Ogólnie postawili na socjal, a nie na rozwój zbrojeniówki, co np. taka Konfederacja mocno apelowała (chcieli zwiększyć do 3% PKB swojego czasu, jako jeden z postulatów. Bodaj w 2015 roku)
0
@Barcanajlepszyteam Jedź i śmiało odpoczywaj te śmietniki siedzą i będą siedzieć na Białorusi albo wrócą na Ukrainę walczyć, oni są głupi ale nie aż tak. Raz mieli już szansę zmierzyć się z profesjonalną natowską armią w Syrii i raczej nie wspominają tego najlepiej https://thewarhorse.org/special-forces-soldiers-reveal-first-details-of-battle-with-russian-mercenaries-in-syria/
„Mówiąc krótko, skopano nam tyłki” — mówi w nagraniu jeden z weteranów Grupy Wagnera. „Rozerwali nas na strzępy. … Bili nas po tyłkach, jakbyśmy byli małymi kawałkami gówna”.
I to było w Syrii to teraz wyobraź sobie co byłoby tutaj gdzie na miejscu stacjonuje polska armia i siły NATO
0
@michal26 jesteście niesamowici. W Polsce jak się mówi PiS prawica to pierwszy krzyczysz, to nie prawica. W Hiszpanii wygrywa partia ala pis, Centro - Prawica ala PiS. Prawica wygrywa wybory w Hiszpanii. Oprócz tego większości nie mają tak jak tu pisza, a partia skrajno prawicowa ala Konfa straciła dużo vs sondaże i tak naprawdę to bardziej porażka ich w wyborach.
0
@tbas no gospodarczo, to PiS to jest turbo lewica. Ale jednak są to konserwatyści.