La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 800 Culés

konto usunięte

0

Czy podpisywał ktoś z was umowę rezerwacyjna ( wpłacając określoną kwotę ) przy zakupie mieszkania a przed umowa przedstepna ?

0

@Crystal37 rezerwacyjna i przedwstępna to nie to samo?

konto usunięte

0

@Crystal37 tak, to raczej standard gdy do podpisania umowy deweloperskie jest trochę czasu.

0

@Crystal37 ja podpisalem rezerwacyjna i czekam na kredyt a jak sie dostanie kredyt to jest umowa deweloperska

0

@Crystal37 Tak jest kolego. Co potrzebujesz wiedzieć? Tzn przedwstępna i rezerwacyjna to chyba to samo. W momencie kiedy płacić już hajsy, to muszą się wydarzyć określone rzeczy, żeby Ci ta kasa w momencie rezerwacji nie przepadła.

konto usunięte

0

@szymonekk najpierw rezerwacja później gdy właściciel kupi od dewelopera przedstepna na koniec hajs cały , chodzi o to że on kupuje od dewelopera i remontuje, mieszkanie ma być gotowe za kilka MSC a nie ma kupionego bo zainwestował w 3 inne, pokaże mi je które są sprzedane i zrobione ale nie otrzymał hajsu bo ludzie czekają na finalizację kredytu, wtedy kupi i podpiszemy umowę przedstepna zawierająca to co ma być w mieszkaniu zrobione ( każde kupione przez niego mieszkanie wygląda tak samo, kupił podobno i sprzedał już 11 w ciągu roku)
@DIPENSE @Azi @sabeot będzie git ?

0

@Crystal37 to nie jest deweloper tylko fliper chyba tak to sie nazywa... ja mam zarezerwowanie mieszkanie u dewelopera ktory buduje caly budynek (blok) i od niego kupuje mieszkanie od własciciela całosci bloku w stanie surowym po czym gdy dostane kredyt place mu za mieszkanie podpisujemy finalna umowe deweloperska i zostaje mi remont mieszkania w ktorym sa okna drzwi wejsciowe i grzejniki cala reszta jest goła
Twoj przypadek jest taki jakbys kupil mieszkanie od osoby prywatnej/biura nieruchomosci ale umowa przedwstepna i pozniej finalna obowiazuje normalnie wiec mysle ze nikt CIe nie oszuka o ile te mieszkania nie sa zadłużone

konto usunięte

0

@Crystal37 oj to ja niestety sie nie wypowiem. Kupuję od dewelopera więc inaczej to wygląda. Najpierw rezerwacja, jak ruszyła budowa, ti umowa deweloperska, a jak skończy się budowa to akt własności. Płatne wszystko wg harmonogramu jaki przedstawił deweloper. Polecałbym znaleźć prawnika co ogarnia rynek nieruchomosci by się przyjrzał tym umowom. Nie wiem czy tutaj ma zastosowanie to samo prawo co zakup na rynku pierwotnym bezpośrednio od dewelopera.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?