La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1366 Culés

0

Araujo: Nawet zawodnik, który mnie faulował przyznał, że to rzut karny.

Cyrk na kółkach z klaunami Pana T.

8

@Odcinkowy No faul był, ale wcześniej sędzia odgwizdał rękę. Co ta wypowiedź wnosi? Równie dobrze piłkarz Getafe mógłby zrobić z nim to co Pepe z Casquero, ale wcześniej była rzekoma ręka, więc nie ma mowy o karnym.

2

@Hosh jeśli widziałeś tam rękę to proszę pokazuj to ujęcie gdzie widać rękę, cała Hiszpania i pół Europy czeka na to ujęcie.

4

@Odcinkowy ja rozumiem emocje, subiektywność, ale czytanie ze zrozumieniem to już było w podstawówce. On nie widział ręki, ale napisał, że sędzia odgwizdał ;)
Ale możesz z tą połowa Europy czekać na to ujęcie ;D

0

@Odcinkowy Nie widziałem ręki i prawdopodobnie nikt oprócz sędziego jej nie widział. Piszę tylko o tych bzdurach wygadywanych przez Araujo. Jeżeli sędzia uznał, że była ręka przed faulem na rzut karny to przecież oczywiste jest, że nie odgwiżdże karnego nawet jakby piłkarz Getafe połamał Urugwajczykowi wszystkie kończyny i żebra.

0

@mrboom no ale co wnosi jego komentarz skoro ustalislismy ze ręki nie ma ? Do tego zawodnik faulowany przekazuje ciekawe informacje o samym zajściu jakie następuje w setnej minucie. Proszę o odpowiedź.

0

@Hosh sędzie poszedł sprawdzić za pomocą Varu faul czy rękę? Bo wydaje mi się, że może sprawdzać jedno a nie kilka zajść.

0

@Odcinkowy A nie wpadłeś na to, że sędziowie uznali, że karny był ewidentny, ale nie byli pewni co do ręki poprzedzającej faul na rzut karny? Przecież gdyby na VARze uznali, że nie ma karnego, to po kiego grzyba mieliby sprawdzać rękę Gaviego? Po prostu by puścili grę, bo nie ma karniaczka. Nie wracaliby do ręki.

Nikt tu nie rozmawia o tym czy był karny czy nie - bo był ewidentny. Faktem jest, że sędzia tuż przed faulem uznał, że Gavi dokonał przewinienia.

0

@Hosh no to chyba spałeś już na meczu bo pierwsze co to sędzia oglądał kopnięcie i potencjalny faul, a dopiero potem hipotetyczną rękę. Może przepisy się zmieniły ale kiedyś na VARze mozna było sprawdzać jedną sytuację.

Już kilka osób pisało o tym zaraz po meczu.

0

@Odcinkowy No o tym mówię. Sędziowie VAR uznali, że karny jest ewidentny, więc trzeba sprawdzić rękę, a że chłop już podszedł do monitorka to sprawdził zarówno karnego (którego był pewien, bo już nie musiałby sprawdzać ręki, gdyby karniak nie był ewidentny) jak i rękę. No i jak widać może sprawdzić na ekraniku sytuacje, które wydarzyły się w jednej akcji, a których wzajemny wpływ na siebie zależy od ostatecznej decyzji.

0

@Hosh dziwne, a pamiętasz żeby podobna sytuacja miała miejsce wcześniej? Może faktycznie moze, ale przyznam szczerze że nie przypominam sobie takiej sytuacji.

1

@Odcinkowy Szczerze to nie kojarzę takiej sytuacji w La Lidze, bo po prostu nie przykładałem do tego uwagi. Pamiętam z meczu Jagiellonii, że nieco podobna sytuacja miała miejsce. Jaga strzeliła gola ze spalonego, ale wcześniej był faulowany jej zawodnik. Sędzia sprawdzał zarówno spalonego jak i faul. Narrator mówi, że na podstaiwe powtórek sędzia uznał spalonego i karnego. Ale to mogą być różne przepisy, nie wiem jak to wygląda.
Moim zdaniem to logiczne, że skoro podszedł do ekranu to pokazali sędziemu karnego jak i rzekomą rękę.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?