- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 902 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
86 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 902 Culés
35
Brawo Xavi, brawo sztab szkoleniowy, brawo Barcelona - wiedząc że Araujo pomimo 24 lat nie rozegrał jeszcze nawet jednego sezonu bez kontuzji to rzucany jest na PO aby blisko dwumetrowy chłop biegał wzdłuż boiska jak głupi, gdzie wiadomo że 90% jego dolegliwości zdrowotnych bierze się od grania w bocznych strefach boiska.
Brawo także dla Barcelony za sprowadzenie PO - świetni piłkarze byli za darmo lub pół darmo, gratulacje, Xavi niech teraz wyjdzie jeszcze z tak idiotycznym składem na Cadiz jak na Getafe i pięknie sezon będzie zaczęty.
4
@JarekS Jaki skład nie byłby wystawiony i tak będzie idiotyczny według ciebie.
0
@JarekS
którzy niby byli za półdarmo albo darmo?
Cancelo to wiadomo mus i mam nadzieję że jak najszybciej dopną ten transfer
5
@JarekS to dwumetrowi pilkarze nie moga biegac szybko?
19
@dejwor Nie rozumiesz przesłania. Cały czas grał na SO, jego historia kontuzji pokazuje, że większość urazów doznaje w bocznych strefach boiska czyli jednak coś jest na rzeczy. Prawie 2m chłop nie przystosowany do biegania od bramki do bramki gra na PO. Prosty przepis na kontuzje.
5
@Campeon87 poniewaz nasz wszystko wiedzacy, specjalista od pilki noznej i spraw Bracelony Jarek minal sie z powolaniem. Zamiast zlozyc aplikacje o wakat w klubie postanowil zostac medrcem, trenerem, asystentem, lekarzem itp itd. strony poswieconej klubowi.
3
@JarekS Xavi jak sobie coś wymyśli to idzie w zaparte, więc nie zdziwi mnie identyczny skład na Cadiz.
2
@JarekS Weź mniej tego co bierzesz. Doznał kontuzji na treningu bo grał kilka dni temu weczu na PO. Ludzie kochani....znawca piłki.
A co do nominalnego PO to ma przyjść Cancelo.
1
@Campeon87 granie z Getafe 4 w pomocy bez lewego napastnika to głupota i brak myślenia Xaviego. To wstyd by na Getafe porzucać 433. Kogo my się teraz boimy??? Rozumiem że ma zna tak na real ale na Getafe i tym podobne.
4
@PatrykBarca coś jest nie tak, z jego obciążeniami, doznaje zbyt dużo kontuzji tego typu. Należało by się zastanowić nad czynnikami szkodliwymi w treningu. Araujo grający na ŚO i PO to całkiem inna intensywność, na ŚO dochodzi do środka a na PO biegnie pod pole karne przeciwnika. Napewno kosztuje go to więcej wysiłku a vo by nie mówić to kawał chłopa i w dodatku szklany
5
@PatrykBarca Uprawiałeś kiedyś sport ? Jakikolwiek ? Na wysokim poziomie ? Nie mówię już o zawodowym. Tak, gość jak Araujo mając w nogach 115 minut gry na PO może być bardziej podatny na kontuzje kilka dni później na treningu...
2
@Kulakula On ma tu akurat rację.
1
@dejwor mogą, ale to ma swoją cenę. To kolejny raz gdy jest kontuzja zaraz po występie na boku obrony.
1
@Kulakula Obal to argumentem, bo ironia i wycieczki ad personam niczego do rozmowy nie wnoszą.
0
@Czarny_ck Ale na najwyższym poziomie wysiłku uniknąć sie nie da. Srpinty za napastnikami chociażby. Trzeba wzmocnić partie ciała, ale nie ma znaczenia pozycja. Albo wytrzyma obciążenie albo będzie się łamał co chwila...
0
@galix22 Zoabcz sobie ile km biegają SO i jakie osiągają prędkości. Nie ma to znaczenia że on by zrobił 2 sprinty mniej, albo 1km mniej....
Albo wzmocni miesinie i ścięgna, albo będzie się leczyl co chwila...
0
@th@les Prosze bardzo. Jezeli w klubie w danym momencie nie ma nominalnego PO (Desta nie licze poniewaz jest na wylocie z klub) a najlepszym na dana chwile na tej pozycji jest Araujo/Kounde to powinien tam grac, zapewne jak Vinicius byl zatrzymywany w klasyku na skrzydle wiele osob uwazalo ten ruch za bardzo dobry ale jak Xavi wystawia go na Getafe to juz jest beee bo przeciez na takiego przeciwnika nie powinno sie go wystawiac . Trener ktory widuje danych pilkarzy na codzien jest od ustalania skladu nie osoba komentujaca i ogladajaca w tv nie sadzisz?
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Czarny_ck Zaczynasz z 4 pomocników a kończysz z 4 napastników. Proste.
1
@PatrykBarca ŚO nabijają sporo metrów biegając truchtem do stałych fragmentów. Biegają sporo mniej od bocznych obrońców i z inną intensywnoscia. Do grania na bokach trzeba żelaznych płuc i odpowiedniej budowy ciała. Araujo nie może tam grać.
0
@PatrykBarca wydaje mi się że dużo więcej go kosztuje granie na PO niż ŚO.
Może powinien się nim zająć ktoś od przygotowania fizycznego, zmienić trening
0
@Campeon87 zaczęcie 4 pomocnikami, dało tyle że straciliśmy pierwsza połowę na zagęszczanie środka a nie atakowaniu lewym skrzydłem, zwłaszcza że raphinha to " Wyjątkowy " Brazylijczyk bez dryblingu, nie grający od linii bocznej, tak jakby mógł to robić Dembele czy Neymar
2
@Kulakula Getafe to nie real, i nie było tam zawodnika o zbliżonym profilu do Viniciusa. Na Getafe wystarczył by nasz Roberto. Co z tego że Xavi ich widzi cały tydzień i wie jak gra Getafe, jak nie wyciąga z tego żadnych wniosków.
1
@Czarny_ck i @galix22 Dzięki za trzeźwe spojrzenie na temat. Zgadzam się z wami - warto także pamiętać, że Araujo w rezerwach również miał podobne problemy, gdy nieumiejętnie był wykorzystywny na boisku.
Zgadzam się odnośnie Roberto - w meczu z Tottenhamem Araujo zszedł w 32min meczu właśnie po sprincie, zatem niepotrzebnie ryzykowano jego zdrowiem. Xavi w pełni świadomie ustawił Araujo na PO oraz w pełni świadomie ryzykował jego zdrowiem.
Chwilę prawdy na temat trenerki Xaviego zobaczymy w meczu z Cadiz - jeśli nie zagra na 3 napastników to znaczy że Barcelona kolejne transfery do klubu w tym okienku powinna zacząć planować nie pod jego bo w 100% będę pewien że do końca sezonu na ławce Barcely nie wytrwa. W meczu z tak słabymi przeciwnikami ustawienie Barcelony musi być ultraofensywne bez względu na to jak bardzo fizycznie będzie grał przeciwnik. W meczu z Cadiz jedyne słuszne ustawienie to gra Fati-Lewy-Torres, a gdy Lewy będzie grał jak z Getafe to korekta Fati-Torres-Yamal. Alternatywą może być jeszcze gra na 3xSO z Balde w roli lewego skrzydła to jedyna dopuszczalna moim zdaniem opcja, aby grać na 2 napastników, chociaż i tak z ryzykiem że de Jong i Gundogan będą na kursach kolizyjnych gdyż spory niepotrzebny i tak tłok się robi. Fakt jest jednak taki że jak Będziemy grac z ultradefensywnie ustawionym przeciwnikiem to musimy rozciągać grę do granic możliwości poprzez skrzydła i tego zabrakło w meczu z Getafe.
1
@JarekS od razu po meczu pisałem se błędem było wystawienie 4 pomocników i zagęszczanie już zagęszczonego środka. Zwłaszcza se raphinha to nie jest skrzydłowy idący od linii, mający super kiwke, koniecznie musi być 3 z przodu.
Wydaje mi się że Xavi jest tylko dlatego że wielu kibiców go chciała, i ma dobra prasę, i wysoko ustawione ego. W LL jest wielu dużo lepszych trenerów niż xavi