- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1431 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1431 Culés
4
TYMBARK WYCOFUJE SŁYNNE HASEŁKA SPOD NAKRĘTEK!
Taki ruch spowodowany jest nowymi przepisami związanymi z ekologią. Każda plastikowa nakrętka w każdym możliwym napoju butelkowym będzie na tak zwany „zawias".
26
@barcanawieki Sprzedaż tymbarków drastycznie zmniejsza się
4
@barcanawieki Walić tą ekologię. Zepsują całą frajdę ludziom
6
@barcanawieki RIP charytatywne kosze na nakrętki w miastach.
Ktoś mi wyjaśni co za różnica czy nakrętka jest na stałe przymocowana do butelki czy luzem? Jaka w tym korzyść dla ekologii?
2
@KamQiX Nie wiem jaka - u nas wręcz zalecają na ulotkach aby usuwać nakrętki, tak by do kosza trafialy butelki osobno,a nakrętki osobno bo im to ulatwia prace na sortowni.
Edit - o tu nawet o tym piszą -https://wdolnymslasku.com/2018/05/30/plastikowe-butelki-zakrecac-czy-odkrecac/
I weź tu czlowieku bądź mądry - dziś tak a jutro inaczej.
2
@KamQiX No akurat duża różnica, bo wtedy cała butelka razem z nakrętką trafia do recyklingu jednocześnie. Wyklucza się sytuacje w której zakrętka gdzieś odpadnie/ktoś wyrzuci w krzaki lub do wody itp. Poza tym, mało to się słyszało, że w żołądkach zwierząt znajdują się zakrętki? Przecież to zmiana jak najbardziej na plus.
Naprawdę nie rozumiem jak można nie dostrzec motywu wprowadzenia tej zmiany.