La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1497 Culés

24

Lionel Messi po dołączeniu do ostatniej ekipy w ligowej tabeli MLS, czyli Interu Miami:

11 spotkań
11 goli
5 asyst
3 asysty drugiego stopnia
wygrane pierwsze trofeum w historii klubu Leagues Cup 2023
najlepszy strzelec Leagues Cup 2023
strzelał gola w każdym meczu Leagues Cup 2023
awans do 1/8 Concacaf Champions League
awans do finału US Open Cup (w tym wyeliminowania najlepszej ekipy obecnego sezonu w MLS na wyjeździe)
wygrana na wyjeździe z Mistrzem MLS z poprzedniego sezonu
Inter w ostatnich 3 meczach w MLS 2 wygrane - 1 remis - 0 porażek, bramki 5-1, już awans na 14 miejsce w konferencji wschodniej (wcześniej brak wygranej w MLS od połowy maja, czyli jakiś 10 spotkań)

Oczywiście wsparcie amigosów też jest, ale wciąż niebywały comeback dla tej ekipy.

@escarabajo @PatrychoO @Encore @MesQueUnClub96 @AFA90 @Lionel_Messi10 @Barca1992 @Messibestplayerintheworld

7

@mekston Szkoda, że w Barcy zawiódł, szczególnie w dwumeczu z Liverpoolem.
Tylko głowę spuścił i się skończył. Potem pociągnął na dno Setiena i Koemana.
To jednak samo zło było u nas

konto usunięte

4

@mekston kluczowe teraz będą mecze Interu bez Leo, bo awans do play-off MLS jest w zasięgu:>

2

@mekston proszę o oznaczanie

1

@Comentateiro Troche tak, ale warto zauważyć, ze on już wtedy był cieniem samego siebie z poprzednich lat. Motoryka, ale przede wszystkim psychika nie pozwalała mu rywalizować na najwyższym poziomie.

1

@mekston podaj jeszcze proszę ile miał asyst 3-stopnia, 4-stopnia i 5-stopnia.

2

@Barca1992 @Cotutajsiedzieje tak, wcześniej zakładałem, że jak z tych 3 spotkań - Red Bulls, Nashville i LA FC uda się zrobić 7 pkt to będzie kapitalny wynik.

Realnie myślałem, że z LA FC to remis będzie dobry i mecz pokazał, że z przebiegu gry Inter i z remisu mógłby być zadowolony (patrząc jakie setki miało LA FC, choć z Nashville mogli wygrać dla odmiany, ale to było mniej oczywiste)

W każdym razie to daje im pewien margines - z meczów ze Sportingiem i Atlantą to też 3/4 pkt jakby się udało wyciągnąć byłoby świetnie (oba gdzie Leo może zabraknąć - może z Atlatną na ławce usiądzie po meczu w La Paz).

Na ten moment takie absolutnie kluczowe spotkania będą jeszcze dalej, gdzie będą grać z Chicago czy 2x z Charlotte.

2

@Destroyer_of_Worlds widzę, że dalej piecze, trzymaj się tam

2

@Comentateiro mega hamulcowy, od razu po jego odejściu graliśmy w 1/4 europejskich pucharów, a z nim odpadliśmy w 1/8.

konto usunięte

0

@mekston Liga lemoniady to daje rade.

1

@Nomadd liga słaba, ale zespół do którego poszedł był tragiczny (zresztą wciąż widać ile tam jest na żyletki w niektórych meczach). Niektórzy i to bardzo silni piłkarze szli do lidera ogórkowej ligi (gdzie rywalami nie byli nawet w pełni profesjonalni zawodnicy) i odpadali ze wszystkich rozgrywek.

Jak pisałem wygranie Leagues Cup 2023 uważam, że było trudniejsze niż wygranie niektórych trofeów z Barcą.

Przypominam choćby mecz z Dallas - najpierw przegrywali 1-3 i właśnie podanie Leo do Alby, a dalej gol Cremaschiego i zrobiło się 2-3. Potem samobój Taylora i 2-4 w 80 minucie. Brameczka GOATA z wolnego w 85 minucie na 4-4 to majstersztyk który dał im karne. 5 goli zza pola karnego to też w dużej mierze kunszt Leo który znamy i spokojnie tego typu bramki mogłyby wpadać również w silnych ligach.

konto usunięte

0

@mekston Liga lemoniady sorry ale to tak jakby sie spuszczc nad Ronaldo w lidze koz.Chwala za to co dokonal w profesjonalnej pilce,ale pogon za nim po Amerykanskich stepach to juz nie dla mnie.

2

@Nomadd wyjasnilem wyzej - jakby poszedl do topowego zespolu i dostawal pustaki spoko rozumiem ale poszedl do ostatniej ekipy w tej lidze lemoniady i ratowal ich jak np takim golazo z Cruz Azul albo wlasnie Dallas.

Ok, ale jak mowie takie wolne co zaladowal to sa wolne top class ktorych nikt na swiecie nie wyciaga.

To co tam robi to jest imponujace po prostu. Ale oczywiscie to trzeba ogladac mecze i rozumiec co sie dzieje na boisku, co dalej Leo wyczynia. W innej sytuacji to faktycznie mozna napisac „liga lemoniady” ;)

2

@mekston w punkt Mekstonik ;-)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?