- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1129 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
12
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
54 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
43 odpowiedzi
turhiay
12
A to ciekawe. Fede Valverde i kolejny konflikt w szatni (tym razem Urugwaju)Przypadek?https://x.com/... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1129 Culés
2
@michal26 i inni
Zapytałeś o zdanie na temat wywiadu Lewego. Nadrobiłem w końcu. Nie będę się rozpisywał bo prawie wszystko zostało napisane. A to o Yamalu świetna opinia, a to że w Hiszpanii gra jest brzydka, i że sędziowie na to pozwalają poniekąd.
Natomiast nie rzuciła mi się żadna opinia na temat "utrzymania formy".
I tutaj Lewy ma mnóstwo racji, z każdym rokiem jest meczów więcej i więcej i więcej. Dochodzą podróże dalej dalej i jeszcze dalej. Zaraz w KMŚ będzie siemsiąt drużyn, znowu topowe ekipy będą latać. I do sedna - mam wrażenie, że dzisiaj z tym całym bagażem podróży i meczów żaden zawodnik nie utrzyma formy przed dekadę i więcej. Bo kto absolutnie nie zszedł poniżej jakiegoś poziomu przez dekadę i więcej? Leo, Cr, Lewy, goście którym jest/za chwilę będzie bliżej do czterdziestki. Pewnie jeszcze kilku będzie, ale czy znajdziemy dziś zawodnika, który zaczął powiedzmy poważną piłkę dekadę temu i wciąż gra na wysokim poziomie w topowym klubie? Bez kontuzji, długich urazów, zaliczając sezon w sezon 40 i więcej meczów? Powiedzmy maksymalnie 28 latek.
1
@escarabajo Maksymalnie 28 latek? Oznacza to, że musiałby wejść na najwyższy poziom w wieku 18 lat. Takich to wiadomo, że bedzie Ci trudno znaleźć bo na topowy poziom można wejść nawet kilka lat później. 28 lat ma choćby Sterling czy Goretzka. Jakbyś dodał do tych max 28 lat kilka lat więcej to znajdziesz wielu takich zawodników.
0
@Kubsoleon Starsi się znajdą bo i meczów mniej się grało kiedyś. Ale Goretzka ma 28 lat a już zdarzało mu się opuszczać wiele meczów, ale Już Sterling faktycznie, jeśli uznamy, że Chelsea to topowy klub:) (jeśli chodzi o formę, a nie historię:)
1
@escarabajo Harry Kane, Salah
0
@PatrykBarca Kane faktycznie, a Salahowi liczę dopiero 9 sezon na wysokim poziomie. Ciekawe czy się zaraz nie wypisze z poważnej piłki.
0
@escarabajo Starsi się znajdą bo przeciętny piłkarz później wchodzi na topowy poziom niż 18 lat. Lewandowski wszedł na TOP w sezonie 2011/2012 w wieku 23 lat.
0
@Kubsoleon Ale wtedy nie było tyle meczów. Ja wróżę z fusów, ale nie sądzę, żeby taki Yamal, był kozakiem przez 15 lat.
Już Pedriego mamy jako przykład niestety.
0
@escarabajo Kontuzje były od zawsze. Wyjazdy co 3 dni były od zawsze. Po prostu ciała niektórych graczy są gorzej przystosowane. Nadal będą gracze, którzy będą na topie 10 lat.
0
@Kubsoleon poczekam i zobaczę:)
Latało się, ale dzisiaj superpucharu to nie jeden mecz a mini turniej w Arabii czy Stanach czy innym Katarze. Zaraz w KMŚ będą grały dziesiątki drużyn. Mundial w środku sezonu. No nie zgodzę się z Tobą, że tak było.
0
@escarabajo Zmiany dopiero nadchodzą, ale póki co to jest tak jak było od 20 lat. Do tego większa ilość zespołów na Euro na duży plus bo w Europie jest wysoki poziom. Na Mundialu tak naprawdę ilość meczów będzie podobna jak dotychczas. Chcą piłkarze więcej kasy to kibice chcą więcej meczów.
0
@Kubsoleon nie jest tak jak 20 lat temu. Dalekie podróże, wyjazdy, rozregulowane organizmy poprzez zmianę stref czasowych. No nie i już Dwight:)
0
@escarabajo 20 lat temu Liga Mistrzów była w takim samym formacie i też się latało po Europie w środku tygodnia. Eliminacje do MŚ oraz ME były w takim samym formacie, zamiast Ligi Narodów w tym samym okresie były sparingi. Przez 20 lat ilość zespołów na Mundialu się nie zmieniała. Na Euro się jedynie zmieniła, co dało tak naprawdę i tak tylko jedną rundę więcej.
0
@Kubsoleon a superpuchary krajowe w innych krajach? A "turnieje" w Stanach w ramach presezonu?
Do tego, o czym warto wspomnieć, mecze są przedłużane tak jak nigdy nie były.
1
@escarabajo No z jednej strony jest Pedri który łapie dużo kontuzji. Ale z drugiej taki Mbappe który ich praktycznie nie łapie.
No wyjazdy klubie na tournee były popularne dawno. Np Chiny itp. Co do ilości meczów to ilość się praktycznie nie zmieniła. No rund praktycznie tyle samo. Turnieje mistrzowskie takie same. A przecież nikomu nie zrobi praktycznie różnicy że przez caly sezon rozegra 5 spotkań więcej łącznie i to tylko przy spełnieniu pewnych kryteriów.
Dla porównania kadry zespołów są szersze, oraz zwiększono limit zmian co powinno dać oddech zawodników i zaimeszyc rotację
1
@PatrykBarca No Mbappe fakt, trzyma poziom od lat. I to też szybkościowiec, gdzie te mięśnie są bardziej narażone. No, dobry przykład:)
Lewy się odniósł to podroży, że są coraz dalsze, coraz dłuższe i coraz częstsze i to daje w kość organizmowi.