- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1545 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
134
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
macio_944
14
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1545 Culés
0
Jak dobrze znacie angielski? Ja jeśli chodzi o rozumienie tekstu czytanego to praktycznie wszystko, słuchanie to tak 60-70%, mówienie to klapa totalna, a pisanie ok, ale nie raz muszę długo myśleć nad jakimś słowmiem. Taki typowy brak obycia w tym języku. Fajnie by było pogadać z jakimś nativem.
0
@Rl9k1nG Tak żeby się gdzieś dogadać
0
@Rl9k1nG U mnie podobno B2/C1, choć to też zależy. Rozumienie i pisanie - bardzo spoko, ale jak się ma przestój w mówieniu, to później czasem jest ciężko złapać odpowiednie flow. Dlatego coraz częściej rozglądam się za projektami zagranicznymi by częściej siedzieć w mówionym angielskim.
1
@Rl9k1nG
Ja odkąd pracuję z językiem zauważyłem poprawę przede wszystkim rozumienia, ale jak dzwonię do Szkocji to dostaję jakiejś depresji xD
0
@Rl9k1nG Czytanie, potem pisanie, a na końcu mówienie. Niby czlowiek ma certyfikat C1, ale szczerze mówiąc nie czuje się pewnie posługując się angielskim. Może to też wynikać z faktu że w Polsce strasznie zwraca się uwagę na to jak ktoś mówi po angielsku, myślę że w UK, a szczególnie w USA jest do tego luźniejsze podejście.
0
@macio_944 B2 podchodzące na C1 to już naprawdę ok. Ja myślę że tyle to mam tylko w czytaniu.
0
@barcelonaLM No u nas brak praktyki. Bo z Ukraińcami w robocie to sobie łamanym polskim pogadam, a nie w angielskim. Fajnie by było mieć na codzien z kimś możliwość pogadania po angielsku.
0
@Rl9k1nG Tak mi wyszło z kursów, ale szczerze mówiąc nie czuję się jakoś bardzo pewnie. Po prostu to zależy od sytuacji. Celem na następne lata jest bycie bardziej regularnym i pewnym - mam nadzieje, że mi się to uda :)
No i ofc Tobie też życzę progresu!
0
@Rl9k1nG Pracuję po angielsku/ z angielskim od około 10 lat, więc myślę, że całkiem nieźle. Na pewno chciałbym jeszcze trochę poprawić ustny.