La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1563 Culés

5

Wygląda na to że bogaty wujek za oceanu wyciąga rękę do nas ,to tylko założenia i wiadomo że mają też w tym interes dla siebie . Może się skończyć tylko na niskiej pożyczce ale jest szansa że będzie mocne dofinansowanie tych zakupów. Patrząc na naszą sytuację geopolityczną taki wujek to skarb.


14

@urbipl Na papierze brzmi dobrze ale ja miałbym jedno pytanie. Gdzie jest haczyk?

konto usunięte

10

@Kgorecki2500 Pewnie w tym, że część to straszak na ruskich, część pójdzie po cichu do Ukraińców i karuzela się kręci. Mistrzowie wojen nie na swoim terytorium. A przemysł zbrojeniowy też swoje zarobi.

0

@Kgorecki2500 Wiesz... to niestety możliwość rozprzestrzenia się konfliktu.

0

@Kgorecki2500 w tym, że dla USA Europa jest teatrem 2 sortu. Strategicznie, lepiej stracić całe UE, niż Tajwan.

2

@urbipl to działa na podobnej zasadzie jak dofinansowanie inwestycji przez Państwo. USA dofinansowując nasze zakupy wygrywają podwójnie:
1) wzmacniają nasze siły co pozwala Europie Środkowowschodniej na większą samodzielność i pozwoli USA na mniejsze zaangażowanie w naszym regionie i większe skupienie się na Pacyfiku;
2) i tak na tym zarobią bo co prawda finansują nam ten sprzęt, ale tym samym sprawiają, że będzie on obecny w naszym wojsku przez najbliższe 30-40 lat, a więc Amerykanie w tym czasie będą zarabiać na serwisie i częściach zamiennych (a przynajmniej na prawach do licencji, jeżeli będziemy ten sprzęt sami serwisować i sami produkować części zamienne).

0

@urbipl Czyli prawdą może okazać się teoria, że Amerykanie nie będą chcieli mieć dużych sił lądowych. Postawią wszystko na marynarkę i lotnictwo (to jest im potrzebne w potencjalnej wojnie z Chinami), a Polska będzie batem w Europie na ruskich, gdyby chcieli fiknąć.

konto usunięte

0

@urbipl to bez znaczenia, przy jakimikolwiek zagrożeniu Amerykanie i tak przejmują władze nad polskim wojskiem

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?