- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1458 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
42 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
36 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1458 Culés
8
Jeszcze jeden wpis od tego Pana. Pytania dotyczące regionu Podlaskiego to: "jak nazywała się była żydowska dzielnica Białegostoku" i "co jest maskotką Jagielloni Białystok". No wybitnie ważne z politycznego punktu widzenia (:
@Ojciec5tkidzieci @FcPortoFan1999 @Kondziubarca @tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @michal26
1
@Kgorecki2500 Dla jakiej stacji oni pracują?
6
@Kgorecki2500 Mimo wszystko dla mnie jest to głupie, że politycy mogą sobie tak "latać" po kraju, jeśli chodzi o miejsce z którego będą startować. Jak np. Jarek, ktory nagle woj.mazowieckie zamienił na świętokrzyskie. Ot tak, z czapy. Jednak lepiej patrze na to, jak kandydują z regionu z którym są zwiazani (korzeniami, lub po prostu tam prowadzili działalność zawodową - w tym przymiotniku mieści się też działalność polityczna).
@MesQueUnClub_87 pani dla Radio Zet, a koleś dla WP.
1
@MesQueUnClub_87 On dla Wirtualnej Polski a Lubecka dla Radia Zet na pewno a program po prostu na dwie stacje chyba jest puszczany czy coś.
@Ojciec5tkidzieci Ale nie, oczywiście. Hipotetycznie gdybym kiedyś miał szczęście albo nieszczęście zostać politykiem to walić jakieś Gdański czy Warszawy ja sobie chciałbym kandydować z okręgu nr. 1 w którym jest moje rodzinne miasto.
Ale jeżeli już chcą pytać o znajomość regionu to niech zapytają o wynagrodzenia, bezrobocie, % skomunikowania regionu a nie o takie ciekawostki. Pewnie duża część mieszkańców Białegostoku by na te pytania nie odpowiedziało
1
@Kgorecki2500 ale tu nie chodzi o poglądy polityczne tylko o znajomość własnego okręgu. Poseł ma obowiązek prowadzić biuro i aktywnie działać w ramach okręgu, z którego został wybrany (nie w Sejmie bo w Sejmie każdy poseł reprezentuje cały kraj a nie tylko swój region) - więc pytania tego typu również mają sens bo pokazują, że Bosak nie zna regionu, z którego kandyduje.
Ok, Bosak to nie jest jedyny przykład, ale to jednak może być dla ludzi z Białegostoku policzek, że dostali u siebie spadochroniarza, który pochodzi z Zielonej Góry i całą swoją karierę polityczną działa w Warszawie.
0
@Aragorn33 Ja jestem ze Zgorzelca a też bym nie wiedział co jest maskotką "Nysy Zgorzelec" o ile jakąś mają
A poza tym ja się zgadzam, że Bosak powinien np. kandydować z okręgu gdzie jest Zielona Góra a nie z Podlasia zresztą jak inni politycy (w sensie ze swoich okolic).
0
@Kgorecki2500 Nysa Zgorzelec jest tak znana w swoim regionie jak Jagielonia? Poseł powinien być w jakikolwiek sposób związany z regionem, z którego startuje - i nie chodzi tutaj o statystyki dot. bezrobocia, które może sobie sprawdzić przed kampanią tylko o informacje, które są oczywiste dla każdego mieszkańca regionu.
0
@Aragorn33 Ale to nawet nie są pytania o region a o jedno miasto. I z tego miasta mogę się założyć, że też duża część osób by nie odpowiedziała. Wzięli sobie wpisali w Google "ciekawostki o Białymstoku" i zadowoleni. Jak już chcieli pytać o region to mogli zapytać o popularny rodzaj alkoholu z Podlasia. Tak samo bezsensowne pytanie a chociaż całego regionu dot.
1
@Kgorecki2500 Znajomość koniunktury, jak np. poziom bezrobocia można sprawdzić w każdej chwili jak pisze @Aragorn33
Mieszkańcy Białegostoku, jak i ogólnie Podlasia w takim przypadku mogą mieć wątpliwości, czy polityk z ich regionu wchodzac do Sejmu, coś dla tego regionu zrobi.
U mnie np. kandyduje Czarzasty (od poprzedniej kadencji) i czasem go widuje w mieście, gdzie ma biuro poselskie, ale dalej traktuje go jako spadochroniarza.
0
@Ojciec5tkidzieci Nie no spoko. Ogólnie to się zgadzam i popieram to, żeby osoby kandydowały ze swoich okręgów "macierzystych". Ale pytanie chociażby o maskotkę klubu piłkarskiego to nieporozumienie. Bo można mieć dużą wiedzę o regionie (nie tylko jednym mieście) a nie interesować się piłką nożną. Te pytania to w milionerach mogli zadawać.
0
@Kgorecki2500 to nie jest pytanie o jakieś miasto tylko o stolicę województwa ;p na siłę próbujesz go bronić, najpierw pytania o region złe zadali, teraz pretensje, że pytania tylko o Białystok a nie dotyczące całego regionu..
Może najpierw ustalmy z którym miastem z podlaskiego Bosak jest związany, od jakiego czasu i na jakiej podstawie? :)
Tak jak już napisałem, Bosak to nie jest jedyny spadochroniarz i taka praktyka w innych partiach też występuje, ale krytykowanie dziennikarzy za to, że wytykają politykom takie praktyki jest moim zdaniem błędne. Właśnie rolą dziennikarzy jest zwracać uwagę słuchaczom na tego typu patologie polityki.
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Aragorn33 Nie bronię go na siłę bo kiedy trzeba to potrafię skrytykować jak chociażby kiedy pisałem post podsumowujący jedną z debat na Super Expressie i zaczął jakoś pokrętnie bronić tego typa co mówił, że ma poglądy faszystowskie. Ale te pytania po prostu były absurdalne.
Np. Śmiszkowi zadali pytanie o cenę biletu normalnego na komunikację miejską we Wrocławiu. I to jest w jakikolwiek sposób jest pytanie przydatne. Ale też zadali kompletnie bzdurne jak "który polityk był prezesem koszykarskiej drużyny Śląska Wrocław w latach 90-tych" (tu akurat wiedział). No absurd. Bo to jest takie ważne...
Suski też dostał pytanie o lotnisko w Radomiu. Może być przydatne żeby poseł wiedział skąd można polecieć z jego okręgu
3
@Kgorecki2500 Przecież to logiczne, że Konfederacje muszą uwalić aby nie zaburzyli miru który jest xD
Kilkanaście procent dla Konfederacji w wyborach by wszystko wypierdzieliło do góry nogami. I oby do tego doszło.
0
@Kgorecki2500 to zacznijmy inaczej - pokaż choć jedno wystąpienie/wypowiedź Bosaka, w której pokazuje on, że w jakikolwiek sposób jest związany z regionem, z którego startuje.
0
@Aragorn33 Przecież ewidentnie wyżej piszę, że dla mnie Bosak nie powinien startować z Podlasia a z okolic Zielonej Góry. Tak samo Tusk z Gdańska (chociaż tu można dyskusyjnie bo był wiele lat tym premierem). Po prostu dało się zadać bardziej praktyczne pytania. Chociażby o cenę tego biletu na komunikację miejską jak Śmiszkowi. Ja sobie zdaję sprawę, że on z Podlasiem w żaden sposób związany nie jest.
0
@Kgorecki2500 z tym Tuskiem to jak kulą w płot bo on (ze względu na miejsce pracy) związany jest z Warszawą od 1991 roku. Zestawianie go ze spadochroniarzami, którzy nie mają żadnego związku z regionem, z którego startują, jest po prostu niepoważne.
0
@Aragorn33 Jeju, to masz, że tam dyskusyjnie. To chociażby Bortniczuka sobie za niego wstaw. Lub każdą inną osobę która z regionem okręgu nie jest związana
0
@Kgorecki2500 ale ja pisałem 2-krotnie, że takich spadochroniarzy jest wielu i we wszystkich partiach - natomiast ten Tusk to wciśnięty przez Ciebie na siłę bo z okręgiem, z którego startuje jest związany od 30 lat.
0
@Aragorn33 Nie na siłę, po prostu życie Tuska mnie nie interesuje żebym wiedział, że poza byciem premierem z Warszawą miał jeszcze coś wspólnego.
0
@Aragorn33 najlepszy i tak był Rostowski i Bydgoszczu.