- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1658 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
94 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1658 Culés
0
Ciekawi mnie pojęcie "zerwanego mięśnia" jako, że to częsty uraz u piłkarzy. Ktoś może przybliżyć na czym to polega? Naderwane więzadło miałem wiec to rozumiem ale o co chodzi z mięśniem uszkadzają sie włókna? Bo chyba mięsień sie nie "przedziurawia" jakkolwiek głupio to brzmi
1
@Faro A widziałeś kiedyś jak ktoś np. ćwiczy biceps i mu nagle cały mięsień przelatuje w inne miejsce? może znajdę filmik to Ci pokażę.
0
@MesQueUnClub_87 Nie widziałem i dlatego pytam bo to dla mnie obce pojęcie
1
@Faro Mniej więcej tak to wygląda
Zrywa się włókno
4
@Faro Mięsień składa się z włókien. Przy zerwaniu mięśnia, włókna całkowicie się przerywają, tracą dostep do zaopatrujących je naczyń a czasami dochodzi do uszkodzeń drobnych nerwów. Bardzo nieprzyjemna kontuzja. Miałem, nie polecam
0
@MesQueUnClub_87 ostro i tak jak mówi na filmiku tylko operacją to sie leczy?
@krzywy ale już jest git? I jak to leczyłeś w skrócie?
1
@Faro Tak się leczy
1
@Faro w skrocie, miałem operacje (kurewsko drogą, bo na NFZ to zapomnij), jakieś 4 miesiące chodziłem o kulach, potem weszła rehabilitacja, całe szczęście żona fizjo, więc tutaj miałem szczęście. Na początku to ona pracowała tym mięśniem aby przygotować go do ruchu, potem ćwiczenia dociazajace nogę, stopniowa praca na mojej masie, potem trochę pracy na siłowni i mięsień jako tako wrócił do formy. Straciłem dużo na szybkości i sile i nie wiem czy to kiedykolwiek do odzyskania, zwłaszcza że lata lecą. Dla Janusza z Polski zarabiającego nieduże pieniądze, ciężki uraz.
0
@krzywy dzięki za wyjaśnienia, dobrze że już lepiej z tym u Ciebie
@MesQueUnClub_87 i od razu wszystko jasne, też dzięki