- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1134 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1134 Culés
0
Mam jakiś problem z tweeterem/X i nie mogę osadzać wpisów bo wyskakuje za każdym razem jakis błąd, ale polecam nitkę o tym dlaczego mamy tak ogromne problemy z zespołami, które bronią w niskim bloku.
1
@ViscaelBarca2007 dlatego pisałem ostatnio, że rozwój jest powolny, ale widoczny, a schematy go tylko ułatwiają. U nas to się nie opiera na schematach, tylko indywidualności piłkarzy, oni sami mają znaleźć te przestrzenie, zauważyć je. Schematy by trochę to ułatwiły, bo otwierałyby bardziej boisko i dały większe możliwości w tym. Ruchy mechaniczne przy danej akcji, np.Felix do Lewego, Lewy zwrotna do np. Pedriego, Felix wybiega i Pedri ma conajmniej 3 możliwości. Wykorzystuje indywidualnie otwartą przestrzeń, wspólna gra z Lewym i Felix. Można dać więcej takich przykładów, ale taki idealnie pokazuje jak duże znaczenie mają ruchy wyćwiczone dla rozwoju. Piłkarzowi wówczas łatwiej jest manipulować przestrzenią, Xavi według mnie tego nie wyznaje. On chce nauczyć piłkarzy tego bez wykorzystania gry schematycznej. Ma to swoje plusy dla rozwoju indywidualnego, bo jak piłkarz ma ogromny potencjał, to będzie w przyszłości jednym z wielkich, ale tacy piłkarze jak Balde, Eric, Ferran, Dest, Fati etc. Czyli piłkarze rozwojowi, ale także opierający swoją grę na poruszaniu się po boisku, potrzebują rozwoju opartego na grze schematycznej. Wtedy oni się staną lepsi. Xavi w ten sposób spowalnia rozwój indywidualny naszych piłkarzy według mnie.
E. Jedynie dopiszę, wyobraźcie sobie jakby na boisku wyglądał Pedri, czy Frenkie, gdyby była gra pozycyjna wyćwiczona z grą schematyczną... mówilibyśmy o dwóch najlepszych pomocnikach na świecie.
0
@Rewolucja123 Zgadzam się i zastanawiam się kiedy i czy Xavi to dostrzeże. Fajnym przykładem tutaj z trenerów młodego pokolenia jest De Zerbi. Wiem, że jest teraz na niego hype, ale jego styl i rozwój zawodników jest unikatowy i właśnie raz natknąłem się na jakis wywiad z zawodnikiem, z którym pracował w przeszłości, który opowiadał jak wiele godzin poświęcali na wytrenowanie schematów, że dosłownie obudzony w środku nocy i wrzucony na boisko wiedziałoby jak poruszają się jego koledzy, jak on ma się poruszać i jakie ma możliwość zagrań.