La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1582 Culés

1

Ciekaw jestem czy jeśli ofc nic się za bardzo nie zmieni w % i mandatach, to czy PiS "tak o" odda władzę w ręce opozycji, czy będzie kombinować. Moim zdaniem będą mocno kombinować na różny sposób, więc może być bardzo ciekawie w następnych dniach.

0

@macio_944 Duda będzie skutecznie blokować 95% ustaw. Przegrali tylko pieniądze z majątku państwowego, ale Prezydent skutecznie w Polsce może zablokować rząd, jeżeli rząd nie ma min 60% mandatów.

0

@macio_944 No właśnie Dudu może rozgrywać całą opozycję.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13693370#comment-13693590

0

@macio_944 O 2 w nocy mają byc drugie wyniki

0

@macio_944 Tzn.? Najpóźniej w drugim kroku opozycja utworzy rząd. Nie wierzę, że PIS kupi 30 posłów. A nikt z nimi w koalicję teraz wchodzić nie będzie chciał.

2

@Destroyer_of_Worlds @Hosh A moim zdaniem Duda jest w mega trudnym położeniu teraz i to go skłoni do jakiejś większej otwartości względem opozycji. Jak będzie blokować 95% ustaw, to nie ma szans na prezydenta nadchodzącej opozycji, a prawdopodobieństwo prezydenta ze strony prawdopodobnej partii rządzącej (KO-3D-Lewica) będzie bardzo prawdopodobne. Duda musi to dużo inaczej teraz rozgrywać. Ogólnie nie zazdroszczę :)

0

@macio_944 Też tak myślę. Raczej Duda postanowi zyskać w oczach wyborców opozycji, ale jak zagra Va Banque to może i przyczynić się do wcześniejszych wyborów. No a wtedy może być różnie.

0

@macio_944 ale Duda ma już koniec kariery politycznej...nie walczy o drugą kadencję, a żaden polityk po prezydenturze w Polsce nie wrócił do czynnej polityki. Na pewno PiS ma na niego "taśmy", więc będzie robił to co mu powiedzą, żeby za te niecałe 2 lata odejść na dobrą emeryturę, dorobi też wykładami w USA jak się języka poduczy.

1

@macio_944 Przecież PiS tak czy tak jest właściwie bez szans, żeby ktoś od nich zgarnął prezydenturę. Jak Polacy dają komuś władzę to już całkowicie, więc prezydent będzie z koalicji.

1

@macio_944 dla Dudy to już bez znaczenia, bo on i tak odejdzie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?