La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1575 Culés

1

2

@Mazi Mentzen nie będzie dłużej szefem Konfy po takim wyniku, o ile Konfederacja w obecnej postaci w ogóle się zachowa

0

@Johnnie_Walker spoko, Memtzen odwiedzi pierwsze z brzegu gimnazjum, wrzuci parę tik-toków i znowu będzie "doktorem ekonomii", którego potrzebuje "prawdziwie wolnościowa partia"
XD

0

@Johnnie_Walker jeśli będą mieli finalnie powyżej 7% przy tak dużej frekwencji?
Myślę, że tam dojdzie do zmian, ale nie tak radykalnych. Korwin pójdzie na stałą emeryturę.

0

@michal26 powiem tak, Bosak zrobił najlepszą robotę w Konfederacji, końcówka kampanii w wykonaniu Mentzena koszmarna i śmieszna, żałosny Korwin, mogą się cieszyć, że Braun się nie odpalił, bo by mogli progu nie przekroczyć. Podejrzewam, że do następnych wyborów mogą chcieć się pozbyć świrów, ale póki konfederacja w obecnym kształcie trwa, nikt nie będzie miał prawa Korwina zesłać na emeryturę. Nawet jeśli sie nie dostanie sam, to będzie pierwszym, którego wybiorą z D’Hondta. Jak nie chcą zniknąć w najbliższej przyszłości z planszy to będą zmuszeni do całkowitej zmiany. Takiego spadku nie pamiętam, z 15-16% w czerwcu do 6% w październiku.

0

@Johnnie_Walker gwoli ścisłości, to średnie były na poziomie 13-13,5% a teraz wiele wskazuje na 7%
Dalej jest to gigantyczny spadek.

0

@michal26 7%, ale mamy podliczone małe miejscowości. W miasta Konfederacja miała radykalnie mniejsze poparcie, więc raczej obstawiam okolice 6,5%

1

@Johnnie_Walker no...nie do końca.

1

@Johnnie_Walker dużo masz jeszcze ze wschodu nie policzone.
Przykład: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/sejm/wynik/okr/18

Także nie. Niekoniecznie musi spadać aż tak. Raczej delikatnie, ale może też rosnąć.

0

@michal26 tylko, że na wschodzie z dużych miast masz tylko Lublin, Białystok i (południowy-wschód) Rzeszów. To jest proporcjonalnie mała ilość ludzi, jeśli porównasz do największych, czyli Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Trójmiasto i Szczecin. Za tym też idzie duża ilość mandatów. A tam Konfa ma bardzo małe poparcie.

0

@michal26 warto też dodać, że w tych miejscach, m. in. Warszawa i Trójmiasto, frekwencja była w ścisłej czołówce, w poprawianiu np. do Warmii i Mazur, które są bliżej PiSu i Konfederacji.

0

@Johnnie_Walker wiesz...bardzo małe to ile? 6%? A dolicz do tego małe miejscowości i wioski, a w dużych miastach na wschodzie masz 8-9%
Także...spokojnie. to nie jest takie oczywiste. Czas pokaże.

0

@michal26 mówię o tym, że zostały podliczone małe komisje, czyli miejsca gdzie było oddanych mniej głosów. Czyli głównie do podliczenia są większe miejscowości, czyli tam gdzie Konfederacja ma mniejsze poparcie. Nawet patrząc na wschód, mówimy i tym, że jedyna dwa duże miasta to mały procent poparcia w porównaniu do miast, w których konfederacja radykalnie przegrywa. Dlatego dużo bardziej prawdopodobny jest spadek wyniku konfederacji, niż jego wzrost, co z resztą się dzieje, bo rano mieli więcej, niż teraz. Jak wejdą te miasta które napisałem, do moim zdaniem spadną poniżej 7%

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?