La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1373 Culés

3

Ciekawa jest ta sprawa z ustawą budżetową... nowy rząd nie może zbytnio zwlekać z tą sprawą...: (fragment Konstytucji RP)
"Art. 225. Jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej nie zostanie ona przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej do podpisu, Prezydent Rzeczypospolitej może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu."
@Kgorecki2500 @Barca1992 @michal26 @Kondziubarca

1

@tomek8756 no i generalnie chyba jest tak, że z racji późnych wyborów, to czas i tak jest do końca stycznia czy coś takiego. Czy tam lutego. Na zasadzie, że nie można budżetu uchwalać w maju xD

0

@tomek8756 chciałbym zobaczyć jak Duduś zarządza skrócenie kadencji sejmu który na dobrą sprawę nie zdążył się jeszcze zorganizować. To dopiero by oberwał wizerunkowo :D

1

@michal26 Nie ma odpowiedzi jednoznacznej bo jak zwykle ktoś pisząc prawo liczył na dobrą wolę rządzących.
Są 4 miesiące ustalenie budżetu od momentu złożenia projektu ale nie ma określone czy od projektu nowego rządu czy starego, bo PiS złożył projekt na koniec sierpnia czyli teoretycznie projekt przeterminuje się w grudniu a oddając tworzenie rządu PiSowi wydłużą tak cały proces, że nowy rząd sformuje się dopiero pod koniec grudnia...
A jest jeszcze jeden kłopot, prezydent może zrzucić ustawę do TK a tam mają 2 miesiące na jej rozpatrzenie i mogą orzec niekonstytucyjność a czas leci.
Także ogólnie wszystko zależy od Dudy który może rozwiązać sejm i zrobić drugie wybory.
Pytanie tylko czy przy takiej frekwencji i skali porażki PiSu się na to odważą, bo zaangażowało się tak wiele osób, że jeżeli wykręcą tu jakiś wałek to mogą być pewni strajków jakich nawet za komuny trudno było szukać.

0

@Azi pytanie, czy jemu jeszcze zależy na wizerunku...

0

@Tasde no jestem zwyczajnie ciekaw co się teraz odwali. Takiego podziału nie było nigdu

0

@michal26 bardzo. Myślisz że co będzie robił po tej kadencji? I czy będzie się dla PiSu narażał czy zrobi coś dla siebie?

0

@Azi no to jest właśnie pytanie na które nie umiem odpowiedzieć:)

0

@michal26 odpowiedz jest oczywista. To polityk przecież ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?